Neustále nadúvanie

11. mar 2023

Ahojte, som už zúfalá. Neustále ma naduva nech zjem čokoľvek, mate nejaké rady ako sa toho zbaviť?

xsimonkax
11. mar 2023

Ísť ku gastroenterológovi

morgane1975
11. mar 2023

Skuste pestrec mariansky drveny suseny plod. Rano aj vecer 2 lyzicky. Mne to velmi pomohlo. Da sa kupit normalne v lekarni. Ja kupujem na pilulke eshope.

buberova
11. mar 2023

Nemôže to byť tak že veľmi rýchlo ješ a tým pádom potravu málo požuješ? Mne lekárka odporučila probiotiká. Nemám pocit žeby mi to nejak extra pomohlo

ildiko36
11. mar 2023

Tiež by som odporúčila gastro, môžeš mať daakú intoleranciu, koleginu tiež všetko nadúvalo a mala histaminovú intoleranciu

autor
11. mar 2023

@ildiko36 mam laktozovu intoleranciu takže mliečnemu sa vyhýbam. Na gastro sa bojím, hadicu nezvládnem

mmoonna
11. mar 2023

Ja som mala hrozné nadúvanie a nakoniec to bola celiakia.

jaruska6
11. mar 2023

Tiež mám katastrofálne nadúvanie a mam histaminovu intoleranciu

jaruska6
11. mar 2023

Na hadicu sa neboj, úplná pohodička.Len to možno vyzerá strašne,ale mne ju robili asi 8krat a všetko v pohode,dá sa zvládnuť.Na začiatku mierne napísanie,ale predychas a fakt nič hrozne to nie je.

hedviga2
11. mar 2023

Bože tak ako sa chceš liečiť, ked sa bojiš lekarovej hadičky. Je to max 10 minut. Bola som pred tyzdnom. Tak mila lekarka a sestra, že som si na dtrach ani nespomenula. Tiez mam laktozovu intoleranciu, brali mi vzorky, potom ma posunu na alergologiu. Tiež ma neskutočne dulo. Musela som aj na kolono, aj to bola malina. Si mlads neliec sa sama, život máš pred sebou.

sarahh09
11. mar 2023

@mmoonna presne aj moja mama to isté

simsalabim
11. mar 2023

Urcite gastro. Ak sa bojis hadicky, priplatit sedaciu. A z vlastnej skusenosti - mna nafukovalo pri Sibo. To je prijemne bezbolestne vysetrenie na gastro, ale tiez s doplatkom.

veronicka88
11. mar 2023

Hybes sa dosť?mne začali lepšie tráviť akonáhle som pridala trikrát v týždni rychlochodzu

autor
11. mar 2023

@simsalabim co to je? To vysetrenie nepoznam, povieš prosím k tomu niečo bližšie?

autor
11. mar 2023

@veronicka88 pohybu mam teraz menej, to je pravda, vyskúšam

simsalabim
11. mar 2023

Anonym - vygoogli si. Syndrom bakterialneho prerastania v tenkom creve.

autor
11. mar 2023

@simsalabim myslela som to sedacie vyšetrenie. O tom som ešte nepocula

elenajezova
11. mar 2023

Analgosedácia... také mierne uspatie. Trošku ako narkóza, ale asi to je trošku menej zaťažujúce ako
klasická narkóza . Laik so skúsenosťou.

autor
11. mar 2023

@elenajezova ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie 🙂 ty si to absolvovala? Dalo sa to?

simsalabim
11. mar 2023

Nie sedacie vysetrenie, ale analgosedacia 😅 Oblbne ta to, zmierni bolest (hoci podla mna hadicka neboli, len ten davivy reflex je neprijemny).

autor
11. mar 2023

@simsalabim ďakujem za objasnenie 😊 ja ze uz vymysleli niečo príjemnejšie 😄

anjelok
11. mar 2023

Nejaky nastrel sa sa urobit aj bez invazivneho vysetrenia. Protilatky na celiakiu z krvi, intolerancie a SIBO dychovymi testami. A podla vysledkov sa uvidi, co dalej..

elenajezova
11. mar 2023

Áno absolvovala som kolonoskopiu v tej analgosedácii. Hadicu do žaludka už mnoho krát, ale to v poriadku bez tej sedácie. Je to nepríjemné, ale to sa dá prežiť aj bez uspatia.

zabka79
11. mar 2023

Skus vysadit lepok na dva tyzdne, alebo si pozri fodmap potraviny

ildiko36
11. mar 2023

Prehltnuť hadicu zvladla moja vtedy 9r dcera bez utlmenia .Inak to nebolí len je to nepríjemne lebo ťa napína na zvracanie.Len treba počuvať dr kedy sa nadychnuť a kedy prehltnuť, slzy a sople tečú ale nič ťa pritom nebolí.Ale keď ťa nadúva skôr budú robyt kolonoskopiu .