Neustále mám v moči E.coli

a_adamcova
28. máj 2024

Ahojte, prosím poraďte mi niekto, lebo som zúfalá...
už niekoľko rokov pravidelne bojujem s e.coli v moči, niekoľkokrát mi boli predpisované najrôznejšie antibiotiká, no neúspešne. Momentálne mi vyšla znova vysoká hladina e.coli, ktoré je rezistentné na antibiotiká. Ale ako novinka mi teraz vyšlo aj Enterococcus faecalis.
Hygienu dodržujem, aj pred pohlavným stykom aj po ňom, idem aj hneď cikať ....
Chodila som k dvom urológom, ani jeden mi však v tomto nevie pomôcť, stále len atb dookola. Lenže ani nepomáhajú, lebo to e.coli vyjde aj po dobratí antibiotík.
Skúšala som blokurimu, aj d-manozu, aj brusnice. ... nič nezaberá, neustále zakalený moč a pri vyšetrení obrovské množstvo baktérií ...
V poslednom vyšetrení vyšli baktérie takto U_Baktérie 40392.1 (počet/ul) [0.0 - 130.0]
Nález: Escherichia coli > 100 000 CFU/ml
Nález: Enterococcus faecalis > 100 000 CFU/ml
Odporúčanie urológa zájsť na miestne interné oddelenie na hospitalizáciu, a liečbu atb. znova .... lenže už priamo pri vyšetrení vyšlo že je e.coli rezistentné na veľkú väčšinu atb

zdenka11081983
28. máj 2024

@a_adamcova môžu to spôsobovať mrle. Nemusíš mať iné priznaky. Skus si dat Vermox. O 2 týždne znova. O mesiac znova.

lavender94
28. máj 2024

@a_adamcova a toto nás tu za par rokov čaká všetkých…. Neporadím, lebo neviem ako dr postupovali, aké atb a v akom dávkovani/casovani si dostala. Dostala si napríklad kombináciu atb? Preventívnu liečbu atb? Ak nič nezabralo, zváž tu hospitalizáciu. Ešte ma napáda absolvovať nefrologiu, imunologicke vyšetrenie.

michaelam2
28. máj 2024

@a_adamcova urologovia skusali aj nieco ine alebo len atb? Bol vysetreny a prelieceny poriadne aj partner?

pluss
28. máj 2024

imunitu....urovaxom si skúšala?

simsalabim
28. máj 2024

@a_adamcova imunologa si neskusala? Prvy pokus imuno byva vzdy Urovaxom. Kamoske zabral, no na vaginalne infekcie.

egonsk
28. máj 2024

@a_adamcova skus kazdy den vypit jeden velky salok (0.5L) salvioveho caju, cisteho a neochuteneho, idealne z domacej salvie so zahrady... Mne to vyrazne zlepsilo krvne vysledky aj pelovu alergiu (prakticky som ju 2 roky nemal). Uvidis po mesiaci ci sa ti polepsi. Iked vraj dlhodobo uzivana salvia moze znizit ucinok HAK, tak pripadne pozor na to tiez 😉

palomablanca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palomablanca
29. máj 2024

@a_adamcova rovnaký problém mám dlhodobo aj ja, liečba žiadna 😓

mila19
29. máj 2024

Musí to byť príšerné. Okrem vyššie povedané, partner a imunológ.
Napadla mi taká vec, skrytý zápal v tele (zuby máš zdravé a hnisavé vačky v ďasnách skontrolované ? ) zdravý imunitný systém by mal byť schoný ecoli držať pod kontrolou. Tak mi bolo povedané. Žiaľ tiež osobne skusenosti. Ak nič iné nepomôže začni vynechávvať mäso. Vegetariáni majú čistejšie črevá. Tiež odskúšané. Toto sú však dlhodobé projekty.

a_adamcova
autor
29. máj 2024

@pluss brala som urovaxom dlhodobo :(

a_adamcova
autor
29. máj 2024

@simsalabim urovaxom som brala dlhodobo :(

a_adamcova
autor
29. máj 2024

@mila19 dva roky som kvôli tomu bola vegánka, výsledok žiadny ... urobila som už fakt všetko čo bolo v mojich silách ... nechápem že sa toho neviem zbaviť, ani na chvíľku. Nebolo ani raz také, že by to zmizlo a vrátilo sa, proste vkuse to mám tú pliagu v sebe.

a_adamcova
autor
29. máj 2024

@lavender94 áno môj ocino takto zomrel pred mesiacom :( dlhodobé zápaly, baktérie po operácii v rane a žiadne antibiotiká mu nezabrali - zašlo to až tam, že dostal sepsu :(

simsalabim
29. máj 2024

@a_adamcova a imunolog nic ine nenavrhol?

pluss
29. máj 2024

@a_adamcova ja mám tiež problémy s ecoli... Urovaxom tiež...ATB všetky možné....aktuálne zvažujem autovakcinu z vyšných Ružbach...na imunológii...skús pogooglit k tomu...

leonakr
29. máj 2024

@a_adamcova ahoj viem čo prezivas😞aj keď ja som to riešila len polroka ale ten pocit na močenie ma dostával do kolien🙈ja som chodila od urológia na gynekológiu😭lebo mne vychádzalo pozitívne aj zo sterov,do toho silna mykóza 🙈😞.Ja som myslela ,že to všetko tam dole doslova asi vypálim🥴.Bolo to hrozné.Absolvovala som....ak sa nemýlim ten názov nejako cystoskopia alebo niečo pod.s mechurom.Oni má už z urologie vykázali na gyn.ze stále si to potom prenášam z gynekologických problemov na urologické.Zabrali mi asi až 4té atb.Ano,myslela som si,že sa toho nezbavím🙈.Manžel bol tiež povinne na preliecenie aby sme sa nemotali v kruhu .Prajem veľa síl💪a aby sa to vyliecilo

a_adamcova
autor
29. máj 2024

@simsalabim nebola som u imunológa, ani ma to nenapadlo zájsť a doktori mi imunológa tiež nespomínali

simsalabim
29. máj 2024

@a_adamcova skus sa vypytat.

veronika_vero04
17. jún 2024

Ajoj, ja mam tiez nieco podobne za sebou.Mne vychádzala od ecoli v pošve a močových, enterok fecal a este klebsiela pneu, co sa mi prenasalo do močových a dookola sa mi to to točilo. atb pocitala mi imulogicka, za rok ich bolo 13 tuším. posledne co som mala nasadené bol Ciphin, vypýtala som si ich na pohotovosti,lebo na cyprofloxacin mi nerobili citlivosť ani pri jednom odbere na moč a ani na stery z posvy.Ale co som spravila.Nasadila som si na tri tyzdne po skončení menštruácie Betadine vaginálne, súčasne som jedla aj stale uzivam jednu tabletu denne probiotika,vitamín C1000, vitamín A+E.Po betadine vaginalny gél Hylaosan, beriem podla návodu a samozrejme vysla mi nízka imunita, kde mi predpísala Imunor.Zatial sa citim okej, snazim sa aj cvicit a hýbať sa.A partner?je to somarina, on na odbery nemusi ist, chudak bol dvakrat kvoli tomu a vsetko mal ok.😀

kyuubi
24. jún 2024

Ahojte , v minulosti som mala zapal obličiek a aj močoveho mechura. Teraz som mala tu bakteriu zo stolice a lekar mi dal Biseptol400 z ktoreho som mala na konci alergicku reakciu. Potom som dostala monural 1 dnove antiobitikum a teraz mam urovaxom. Doktor mi povedal , ze nemam tak často použivať intimne mydla atd. Uz je to mesiac dva co beriem urovaxom a bola som sa minuly tyžden kupať na dve hodky . Hned som si menila plavky a keď som prišla sprcha. Od včera mam časte nutkanie na wc. Nechcem zbytočne behať po lekaroch a chcela som si kúpiť domaci test na zapal močovych ciest Veroval . Mate s nim skusenosť? Ďakujem