Neustále choroby

23. máj 2024

Ahojte som učiteľka v MŠ pracujem tam uz 6 rokov. Práca ma baví ale nakoľko som stále chorá prestávam mať nejaky chtíč tam pracovať. Vždy som bola chorá a od prvého roka sa to akoby stupňuje. Tento rok je to niečo katastrofalne. Zapal priedusiek, covid, zapal hrtana a pod. Deti to iste stale stale chore mame cely rok 6 deti v triede ked sa navysi pocet zasa to upadne. Rodičia poniektori nahnevani pediatri uz sa vyjadrili ze v triede musi byt nejaky bacilonosič. Ja takisto vyjdem z choroby a zas som tam za posledny mesiac 3 herpesy na perách. Kolegyna ma už ohovaraju že som stale chora ajked neviem čo si myslia že ja si do škazuľky chytam choroby aby som ich potom mala. Najhoršie na tom že doma ostat nemozem lebo mam veľmi staru kolegynu ktora robit nebude. Teraz zasa mandle opuchnuté teplota. Rozmýšľala som nad nejakou inunologiou a pod. Aky je postup? Aké su testy na inunitu? Dnes som fakt uz môjmu mužovi plakala a aj on je dosť nešťastný že som neustale chora a koje choroby si dosť pozažíval. Že somnou utekal na urgent a bola som na infuziach pri takej črevnej chrípke. Čo mám robiť? Vitamíny som uz kdejake pobrala všetko možne. Nič. Zvažujem naozaj odísť z tejto práce, pretože ja uz nevladzem furt byt chorá lebo poniektori ano žial vidim to nosia chore deti do školy ktore kašli maju zelene sople a pod. Ja ked to kolegyni poviem ona rodičovi nepovie nič a už sa stalo že som som popripade nejakemu rodičovi napisala a ked potom prišiel ona povedala že nič mu nebolo. Preto radšej uz som ticho. Mate nejake rady ? Čo robit ?

aliaray1
23. máj 2024

Ahoj, zdravie mame iba 1 a je to to najcennejsie v zivote.
Ked som toto citala az mi prislo uzko, je strasne co prezivas. Ja by som hladala iny job. Ved neskor ak by si chcela, sa mozes vratit a robit ucitelku, je ich nedostatok.

autor
23. máj 2024

@aliaray1 keby to bolo aspoň take ľahke najsť prácu… v nejakom inom obore tu je to u nas všade plnka. Neskor by som sa vrátila určite…ale momentalne som na tom Psychicky tak že hovorim si odiiiď

dzulli1980
23. máj 2024

Nasaď si hlivu ustricovú a kvalitné probiotiká ... daj si urobiť krvný obraz, nedostatok železa, alergia zvyknú znižovať obranyschopnosť organizmu ... lebo po 6-tich rokoch by si už mohla byť kus imúnna voči škôlkárskym bacilom ... daj si u svojho obvodného lekára predpísať antivirotiká, kus by Ti mohli pomôcť.

luccija
23. máj 2024

K imunológovi choď.Ja som vydržala 2 roky v škôlke.Praca super, deti super, ale prvý rok som si myslela, že dobré musím si zvyknúť na vírusy, baktérie Covid, brusne virozy druhý rok sa nič nezmenilo a ešte vzdy všetci doma ochoreli.Ja som bola zdravá asi týždeň z mesiaca inak stále dutiny, hrdlo, uší...keď som brala x te ATB išla som k imunologicke a dostala imunor ten má trocha postavil na nohy, ale možno na 3 m.A ten stres, že zase budem chorá nemá kto robiť atď...nikdy viac.
Výtery stále niečo ukázali odvtedy som chorá max raz ročne nejaká viróza

luccija
23. máj 2024

Imunologicka Ti vezme krv ja som mala zníženú bunkovú imunitu aj celkovú alergie nemám.mne povedala, že už som sa vlastne nemala ako brániť, že ten obraz bol tak zlý, že preto som bola stále chorá.Este mi vynadala kde som bola tak dlho, ale obvodná stále, že no pracujete v takom prostredí tak to býva.Vacsinou mi dala ATB, lebo mi vyšlo niečo v nose, mandliach streptokoky následne som dostala mykozu aj napriek probiotikám.Posledny bol Covid hneď po ňom som dostala angínu a tým som ukončila škôlku.Mna stresovalo už len, keď som videla deťom tie zelené sople:(

autor
24. máj 2024

@luccija
@luccija
Žienky vidim že to mame rovnake. Ja nespím od 3 tej teplotu mám som už pisala svojej sestričke že potrebujem odbery na imunitu alebo nejakeho streptokoka a pod… lebo to je neunosne… ešte ma zsschvatilibtake krče v žaludku že nepamatam či som niekedy take mala, celu noc beham na wc… hrozne naozaj…

martinka13
24. máj 2024

Bože to je strašné. Urob, ako píšu baby vyššie. Plus by som hodila reč s riaditeľkou ohľadom chorých detí. U nás to tak veru nefunguje. Choré decko otočia vo dverách. Dokonca aj volávaju zo škôlky, keď kašle, soplí, aby si ho prišli rodicia vyzdvihnúť. Keď je tam zlá situácia s učiteľkami, riaditeľka by to mala riešiť

autor
24. máj 2024

@martinka13 praveze ona ma nervy už…že deti su chore stale…. A nechodia dokonca im napisala spravu ze drti ktore nie su az tak chore aby nosili do školky…tu to máme… pre mna je zdravy človek zdrave dieta už bez priznakov akekkoľvek choroby… a krd vidim ze rodic povie ze decko vykašliava…a ked zakasle tak pocut ze s prieduskami a kasle cely tyzden tal potom neviem či to je iba o vykašliavani a poviem kolegyni ja sa aj doma stale rozčuľujem tak ona povie “ved tu každe druhe dieťa vykašliava tak čo”… najhoršie na tom je že aj jak dnes uplne sa citim hrozne ale čo? Do roboty ist musim hoc by neviem čo bolo lebo nema kto ostat s detmi… mne sa k tomu pridruzili eeste aj hnacky a tak ma bolel zaludok že niečo neskutočne… ach normalne mi je do plaču…