Neustála bolesť zubu

6. jan 2024

Prosím vás, už mesiac má bolí zub, zubárka mi ho robila pred dvomi mesiacmi, čistila kanáliky, vyplnila po čase do koreňa, ale zub sa po dvoch mesiacoch začal ozývať, najmä v noci. Tak som šla zase zubárke, precistila ,dočasne zavrela. Pred sviatkami má bolel stále, tak som šla a nechala zub otvorený , s tým že mi dala antibiotiká. Ešte ma vysmiala, že takéhoto pacienta ešte nemala, čo tam chodí ako na klavir. Že nie je možné ,aby ma to stále bolelo🥺Cez sviatky na Štefana však začal tak bolieť ,že som musela ísť na pohotovosť, mňa boli najmä kosť na dotyk,a aj bez toho aby som sa dotkla, na trhá aj ucho všetko,polka tváre. Na pohotovosti, bola to súkromná klinika, lekár urobil RTG kde bol zápal😢tak zase prečistili kanáliky, ale už pod mikroskopom. A zase antibiotiká. Dočasne zavrel, bola som tam potom na prečistenie, zub stále citlivý, líce stále bolí 😢včera večer som bola zase , že ma to stále bolí, doktor už nevedel, nechce ho trhať, ide o dolnú sestku, zase prečistil a už vyplnil aj kanáliky, že to niekedy pomôže. Všetko robil pod mikroskopom a aj RTG robil. Z jeho strany je vyplnené všetko ako má, nerozumie prečo to stále bolí. Od rána má dnes boli spodná, vrchná kosť, taká tupa nepríjemná bolesť, aj na dotyk. A boli to hlavne keď sa predklanam. Ja už som zúfalá, ja by som bola najradšej, keby zub ide von. Takto sa fungovať nedá , nemôžem predsa užívať stále lieky od bolesti. Prosím vás, mali ste niekto takýto priebeh ? Vytrhli vám ho nakoniec ? Ďakujem

vanilkovazmrzka
6. jan 2024

Mozno ta bolest odznie za par dni… mas to velmi podrazdene a citlive a kym sa ti to zahoji tak to chvilku trva. Ale neviem to naisto, len tiez mi raz takto opakovane cistila kanaliky a este 2-3 dni ma to bolelo. Ale ta bolest sa evidentne zmensovala. Ty mas pocit, ze to boli stale rovnako?

autor
6. jan 2024

@vanilkovazmrzka vieš čo , ja už ani neviem 😢ťa bolesť sa stále prenáša, raz hore, horná sánka ,potom Dolná, potom bolesť vystreluje až k uchu alebo do hlavy. Raz menej , raz viac. Uvidím , dám tomu šancu cez víkend ešte . Ďakujem ti . A tiež ťa bolelo aj líce ? Alebo si cítila len samotný zub?

vanilkovazmrzka
6. jan 2024

Uz si nepamatam presne, nemala som take silne bolesti, ze by som bez liekov nevedela fungovat… skor taka kupa bolest v okoli toho zuba a na dotyk. Ale ano od zapalu moze vystrelovat bolest kde kade. Uplne chapem, ze si z toho vycerpana… tie zuby su hnusna bolest 😒

adrian1933
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrian1933
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrian1933
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. jan 2024

@adrian1933 a zistili niečo ? Jasné nemusí ísť o zuby. Mám pocit že má bolí aj ta horná stolička , ja už ani sama neviem čo ma bolí 😢😢😢

adrian1933
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
31zuzi
6. jan 2024

Ja som od Nového roka na liekoch nakoniec šiel včera zub von ,už som bola zúfalá.Aj ho čistili na pohotovosti a stále bolel tak som sa rozhodla že si ho dám vytrhnúť.Sice teraz som znova na liekoch opuchnutá ale snáď to čoskoro prejde.

autor
6. jan 2024

@31zuzi och to ma mrzí, aj ja som ich už včera prosila,nech mi ho vytrhne. Ale nechce. Vraj je to škoda, čo ja chápem ,ale ja už som zúfalá , a zubár stále tvrdí, že je všetko z jeho strany v poriadku , že má tam nemá čo bolieť😢

autor
6. jan 2024

@31zuzi prosil ťa a kde si bola na pohotovosti? Tiež v nejakej súkromnej klinike ?

31zuzi
6. jan 2024

Na pohotovosti normálne v bežnej vojenskej nemocnici v RK ale tam nič len mi ho otvorila a mám ísť ku svojmu zubárovi,tak môj mi ho vytrhol na požiadanie

31zuzi
6. jan 2024

On to tvrdiť môže že je všetko v poriadku no len on si nevie predstaviť asi tu bolesť čo zažívaš ,mal by ťa rešpektovať keď chceš aby zub šiel von

koniarova
6. jan 2024

Trojklanny nerv

sojorez
7. jan 2024

Moze to byt rozdrazdeny nerv. Ja mam mrtvy zub, kanaliky mikroskopom plnene. Ked mam nadchu, dutiny, ofukne ma..., tak citim zuby. Mam jemne kosti, velke dutiny, nervy dajak veselo ulozene, ze to citim. Skus od bolesti - nurofen/ ibuprofen je protizapalovy, mozno atb - mozes mat i zapal a skoda by bolo prist o zub. Daj tomu cas, ci sa to neukludni.

autor
7. jan 2024

@sojorez veď ja by som bola najradšej keby sa zub zachráni , ale dnes má to boli ešte viac ako včera 😢aj hlava už , počkám , skúsim vydržať do budúceho týždňa, mám tam ísť a uvidím. Už mesiac do seba pcham lieky od bolesti, antibiotiká som užívala dlho a nijaké zlepšenie

sojorez
8. jan 2024

Este ma napadlo, ze ct zubu? Zobrazia sa ine struktury, ci nie je problem inde, ako v zube. Ale ked sa bolest zhorsuje, necakala by som a riesila hned.

koniarova
8. jan 2024

@sojorez
@sojorez CT je veru dobrá cesta. 👍

slnecnica777
19. apr 2024

Ahoj. Ako si s tým zubom dopadla? Ja mám podobne problémy s hornou trojkou. Už som z tých 6 mesačných bolesti na prášky.