Neustála bolesť hrdla a hnisavé mandle

somavi
31. okt 2017

Ahojte . Uz som zúfalá , dnes ma zase začalo bolieť hrdlo pri prehĺtaní a skoro ma šľak trafil ked som videla opäť na mandliach hnis - súvislá biela vrstva na jednej strane . Pred piatimi dňami som dobrala na angínu atb suprax. Predtým hneď po sebe kvôli angíne 2 x penicilín . Čiže troje atb po sebe na angínu a je to tu zas .
Nemá niekto skúsenosti , čím to môže byt ? Som zúfalá 😥😥😥
Zajtra idem k dr , zase mi asi da atb - 4 za mesiac 😢

siska53
31. okt 2017

@somavi a u ORL si bola? A su tie atb nutne? Robia ti aspon crp? Idealne.krvny obraz celkovo..

Kolegyni takto kvoli tomu vyberali mandle.
Ja to tiez nemam ruzove,ale mandle mam male,tak vyber neriesia,ja zas byvam tak kazdy 3.mesiac PN..:( a do toho este zopar infektov,ktore ustojim bez toho,len ma.to uz vycerpava..
Opat mam ist k imunoalergologicke,no tie preliecenia typu ribomunyl mi nejak nepomahaju..

Cize ty smer orl a imuno tiez,ak si nebola..

lienqa
31. okt 2017

@somavi No mali by ti urobiť ster z hrdla a nejaké testy, a podľa toho, ktoré atb sú rezistentné na daného "bacila", nasadiť ti správnu liečbu..🙄 Pri takto opakovanej chorobe je normálne, že ten vírus sa stane odolný voči určitej látke, ktoré obsahujú atb.

somavi
autor
31. okt 2017

Dakujem , nebola som u orl . Asi ale dr. popýtam výmenný lístok , lebo uz som z toho na nervy. Výter mi robili ked mi nezaberal ten penicilín , na základe toho mi dali suprax. Ale ako vidím , tiez nula bodov .

lienqa
31. okt 2017

@somavi Ja som toto riešila cca dva roky dozadu, bola som stále chorá , nešlo síce len o angínu a hnisavé mandle, mňa automaticky chytili priedušky, 7x za rok atb., až potom to obvodná začala riešiť urobila mi krvné testy, kde mi vyšlo, že mám vyššie hodnoty na štítnu žľazu, ako som sa začala liečiť od vtedy atb iba tak 1x za rok. Chodila som aj na imunológiu, ale ta do mňa začala pchať iba lieky, alergia mi nevyšla na nič, tak som tam prestala chodiť, lebo ona si ma potrebovala držať len ako pacienta. Držím palce, nenechaj sa odbiť, nech ti urobia nejaké iné testy alebo nech ťa pošle niekde aj na ORL ako je písané vyššie, lebo chúďa tvoja pečienka 😉

lucylka25
31. okt 2017

Da sa to liciet homeopaticky s homeopatom. Bud sa dava homeopatikum na akutny stav, dolezite je teda, ze ako boli, kde presne, akej farby su mandle, ci su tam capy, ci ma clovek teplotu, ako sa citi psychicky atd. Na zaklade tychto a inych informacii vie vybrat homeopat presne homeo na mieru. Potom, ak sa anginy opakuju sa to lieci uz konstitucne, na osobnom 2 hodinovom vysetreni, kde uz homeopat hlada najma psychicku pricinu ochorenia, a tiez sa zaujma znova o presne fyzicke priznaky anginy a tiez inych ochoreni, ktorymi clovek trpi. Homeopat potom vybera presne homeopatikum na fyzicke prejavy a povahu pacienta. Homeopatia lieci cloveka ako celok a preto vie pomoct aj s dlhotrvajucimi, chronickymi ochoreniami. Takze za mna homeopatia, ked sa toho chcete uplne zbavit a nedavat do seba dookola ATB 🙂

lsimo
31. okt 2017

byť tebou by som asi začala asi uvažovať o vybraní mandlí keď sa ti to stále takto opakuje. možno by ale ešte nebolo na škodu skúsiť aj nejaké prírodné liečivá namiesto toľkých antibiotík, šalviový čaj a podobne 🙂

lavieenrose
31. okt 2017

@somavi urcite k ORL..on spravi lepsi ster odobere tie loziska

stephania
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vililienka
31. okt 2017

@somavi aj ja to mavam, skus aj probiotika su aj na vyrovnanie protilatok v tele ...nejedz cukor a aj climbax mi pomaha a zut cibulu a cesnak...

adriana7
1. nov 2017

@somavi , my sme asi pred štyrmi dňami doma všetci dobrali na hnisavú angínu atb.... a mňa predvčerom zas začalo bolieť v krku. tak som si nasadila citricidal, pretože ďalšie atb už nie...neverím, že by zaúčinkovali...citricidal pijem, kloktám, kvapkám si ho do ucha aj nosa...dnes ráno mi je podstatne lepšie

verushkokav
1. nov 2017

Daj si urobit krvny test na mononukleozu....priznaky su casto rovnake ako pri angine....

ivuska6
1. nov 2017

Kúp si vincentku a začni ju piť aspon dva týždne 6dcl môžeš za deň vypiť viac nie a uvidíš ako ti pomôže mám to odskúšané na celej rodine

valy
1. nov 2017

@verushkokav ked jej vyslo nieco vo vytere, podla coho jej dali ine atb, tak to nebude mononukleoza asi

beky1813
1. nov 2017

Jednoznacne smrr ORL, uz pod druhom raze si sa tam mala pytat. Oni mozu urobit sirsie spektrum na odberoch a mozu predpisovat aj ine atb. Ja som tak s dcerou isla, lebo nasa obvodna furt len klasiku jej davala uniflox, alebo pamycon, vyziadala som skli vymenny, aj ked frflala, ze je to zbytocne, ze to su len skolkarske choroby. A mne vtedy ORL doktorka vysvetlila, ze oni davaju sirsie spektrum vysetrovat na vyteroch ako obvodaci a aj ine lieky moze predpisat. A vysuel jej bacil, na ktoreho obvodna neprisla, stacili jedny lieky a bolo po probleme

verushkokav
1. nov 2017

@valy ja neriesim "asi" mala som taky isty problem...atb nezaberali....a vysla mi uz prechodena mononukleoza.... ponukla som len mozne riesenie, nepotrebujem tu komentovat inych.......a laicky radit cloveku , kt.som nikdy nevidela...😉

valy
1. nov 2017

@verushkokav jasne, ja chapem, ze v Tvojom pripade to bola mononukleoza. lenze co ja hovorim, mononukleoza je virus, a jej vysiel vyter pozitivny na nejaky bacil citlivy na suprax. je mozne mat naraz aj bacil, aj virus, ale aka je pravdepodobnost? kazdopadne to tu nevyriesime, treba ist k lekarovi

xantipa163
1. nov 2017

Moja dcéra mávala angíny veľmi často. Napriek tomu, nie každá bolesť hrdla a biely povlak na mandliach je angína. Môže sa jednať o kvasinkový zápal. Po toľkých ATB sa zmení PH sliznice a môžu sa premnožiť kvasinky. Symtomaticky je to veľmi podobné angíne. Je prítomná teplota, bolesť hrdla, biele povlaky. Je fajn urobiť znova ster z mandlí a otestovať ho nielen na prítomnosť baktérií, ale aj kvasiniek. Pri kvasinkovom zápale sa nasadia antimykotiká. ATB to len zhoršia. Nuž a keby to nakoniec boli stále baktérie a jednalo zas o klasickú angínu, tak je zvykom nasadiť dlhodobejšiu liečbu ATB, mesiac aj viac. Z krvi je potrebné vyšetriť ASLO, ak sú hodnoty vysoké, dlhodobá liečba je nevyhnutná, inak sa príznaky budú stále len potláčať. Zápal môže prejsť do chronickej podoby, prip. nedostatočne liečený zápal môže prejsť na srdce, svaly a pod. Všeobecná lekárka komplikovanejší priebeh musí prenechať - posunúť odborníkovi, t.j. na ORL.

slnieckoja
1. nov 2017

@somavi ahoj treba hlavne podporiť imunitný systém od toho sa všetko odvíja , kamarátka mi poradila veľmi dobre produkty na prírodnej báze, neverila som ale som nad mieru spokojná dva roky žiadne antibiotiká . Poslem link ba pozretie ja osobne mam odskúšané imunity a revitalize https://zdravieakrasa.ramissio.com/

katka1981
1. nov 2017

@somavi, toto som si pekne uzila. Zacalo to v 18tke rastom dolnej lavej osmicky. Krasne mi hhnisali mandle. Nepomahalo nic, jedine Summamed, ale zaberal len na 3 mesiace a tak som ho pravidelne brala a znicila som si imunitu, nonstop som mala potom kvasinky ale problem neprestal. Ked som mala 23 dala som si mandle vybrat, odvtedy mam pokoj. Inak operacii som sa branila jak cert krizu, konzultovala som to s tromi krcnymi, ale nelutujem, som spokojna. A na priedusky netrpim.

ridilka
1. nov 2017

Ahoj, castymi anginami som trpela od detstva. ATB, penicilin nezaberali. Moja vtedy detska lekarka mi ich predpisovala jedna radost. Az na naliehanie mojej mamky ma poslala k odbornikovi. No to uz je viac ako 10r.dozadu.Mandle mi vybrali v 17tich, nepomohlo. Urcite odporucam zajst na ORL a naozaj pozor na caste uzivanie ATB.
Mne sa velmi osvedcila salviova tinktura/sprej Florsamin. Striekam rovno na mandle viackrat za den, popripade kloktam +sol/vincentka. A homeopatika. Nechavam si zasielat z homeo lekarne z NR.
Drzim palce🙂

marika_marika
1. nov 2017

Ahoj, mám podobnú skúsenosť. Pred rokom v lete som mala opakovane angínu liečenú 4 rôznymi ATB. Bola som aj na ORL, kde mi predpísali dvojkombináciu ATB. Angína sa vrátila aj piatykrát, to už som ani k dr. nešla. Užívala som Dorithricin (cmúľacie ATB) a k tomu Tantum VErde spray Forte alebo Florsalmin spray. Celé to trvalo skoro tri mesiace. šiestykrát sa už angína nevrátila. Neviem čo ot bolo ani vďaka čomu to prešlo....

casoso
1. nov 2017

Ahoj,tiez doporucujem podporit co najviac imunitu,rakytnikovu stavu,vela práškového vit.C. A co najviac zabralo nam na hnisavu anginu?Pol balicka klincekov (klasicke z potravin) nechat luhovat v domacej palenke. A s tym potom vyplachovat usta. Klinceky dokazu uzdravit celu ustnu dutinu. . My sme mali po 2 dnoch po angine. 😀 Drzim palce. 😀

canadanka
1. nov 2017

mne na anginu velmi pomaha kloktat sodu bikarbonu (tak ako kloktat slanu vodu, len na miesto soli sa da soda bikarbona). drzim palce, nech ste co najskor fit

nuska
1. nov 2017

Super na bolesť hrdla je cistus inacanus sprej. Cistus incanus je rastlinka, skalná ruža a ma super účinky na imunitu. Prikladám článok. Ja používam aj čaj, aj tobolky aj sprej.

emamaj
16. nov 2017
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Ahojte, ja v rámci prevencie pravidelne užívam výživové doplnky. Vďaka nim som nebola chorá už pár mesiacov a to ani v chrípkovom období. Takže ma netrápi ani bolesť mandlí. Známa mi v minulosti poradila vyskúšať produkty od Moringy Caribbean, doteraz ich užívam a som spokojná.

milaja
1. nov 2018

@ridilka ahoj prisom ta pekne vies mne poradit homeopata.tiez mam priblem s mandlamu chronicky zapal a capy

blableblu
5. apr 2022

@milaja s mandlami alebo len jednou mandlou?

blableblu
5. apr 2022

Do ty deň je tu niekto kto má jednu mandľu trošičku väčšiu a práve tá mu hnisa ?