Neustála bolesť hrdla

ninabr
18. jan 2021

ahojte, uz mesiac mam bolest v hrdle pri prehltani. bola som na testoch 4x vsetky su negativne, mala som aj ATB penicilin na 10 dni a rozne vyplachy hrdla. nepomohlo
mate nejake skusenoti prosim?

monicka10
18. jan 2021

Alergia?

deti95060810
18. jan 2021

výter hrdla nerobili?

katulastraka
18. jan 2021

@ninabr skuste ist na rontgen zubov, kamaratka mala takuto bolest hrdla kvoli tomu, ze jej divno rastla osmicka :D

luciannka83
18. jan 2021

@ninabr ja mam tiez s tym problem. Na reskacku ma boli hrdlo skoro vzdy. Teraz striekam aloe vera sptay 1. Pomoci, kedze som tehotna. Toez sa zamyslam z coho.

avril299
18. jan 2021

pripinam sa, tiez sa mi bolest hrdla taha uz od oktobra a ktomu neustale zapalene kutiky, brala som aj ATB, ale velky uspech to nemalo ☹

mareka49
18. jan 2021

Alergia na chlad môže byť.
Šalvia a vyvarovať sa striedaniu teplôt v max možnej miere

ninabr
autor
18. jan 2021

@avril299 a ake si mala ATB?
vyter z hrdla mi nerobili a asi skusim ist na ORL

nika23t
18. jan 2021

@ninabr u mňa vedie Tantum Verde. Ale poctivo, aspoň 3-4 dní.

eleanor13
18. jan 2021

Nemoze to byt zvacsena stitna zlaza?

zuzudrnda
19. jan 2021

Zapal pazeraka si skuste vyhladat, ci sa to nezhoduje s Vasimi priznakmi.

rooberta
19. jan 2021

Mne dr. na imunologii povedala, ze ked ma casto boli hrdlo ale nikdy to neprepukne do choroby, bude to problem so zaludkom 🤷🏽‍♀️

mirkava
19. jan 2021

@ninabr v lete ma bolelo hrdlo skoro 2 mesiace, bola to vsak mierna bolest, ktora kolisala raz viac raz menej. Striekala som si kadeco a nakoniec mi pomohol sprej prvej pomoci z LR. Striekala som ho kazdu chvílu a bola som sama prekvapena ze pomohlo....

ninabr
autor
19. jan 2021

@rooberta dal mi obdovny lieky na zaludocnu kyselinu tak som zvedava ale pochybujem ze by to bolo z toho :( no skusim

rooberta
19. jan 2021

@ninabr aj mne predpisala pantoprazol a ze ked budem rano citit hrdlo mam si dat jednu tabletku. Tym to uzavrela 😏

ninabr
autor
19. jan 2021

@rooberta a pomohlo ti to? bola si aj u ORL?

rooberta
19. jan 2021

@ninabr nebola som, ja chodim na imuno kvoli opakovanym zapalom mocoveho mechura to je moja priorita, ktoru riesim. Dr sa ma len v ramci vysetrenia pytala aj na ine tazkosti a toto som jej spomenula, ze ma casto bolieva hrdlo, ktore ale neprerastie do choroby. Jej odpoved bola zaludok a dalej sme riesili ine. Mozno ma mohla aspon poslat na gastro vysetrenie, neviem. Hrdlo je ale naozaj moj najmensi problem takze zatial neriesim.