Neustála bolesť a rezanie oka

marietuska
5. jan 2017

čaute kočky,
tak písala som tu už o svojom probléme pred pár mesiacmi, s mojim problémom ,ktoré je oko ľavé. Prešla som si za tie mesiacekadečím, všetkými možnými vyšetreniami, ctčkom, kravinami, bola som u štyroch očných, brala som XYZ atb kvapiek, do toho oka, chronicky zapal spojivky vraj, pričom mi vadi aj vypln mrtveho zuba na tej strane, kde ma bolí oko, (čo budem riešiť vo februári), oko trošku scervenane, stále, pobolieva bulva vo vnutri,a strasne najma ma zacne rezat a palit,a svrbiet,ked viac kukam do pc, alebo na telku, ked sa sustredim na niečo,neda sa ale tak zit, ked idem nieco ine robit,kde nenamaham zrak,napriklad na upratovanie,tak ma prestane apotom zas zacne. v zivote som nemala rpbolémy s ocami! ani ako silna alergicka, v zivote sa mi toto nerobilo, vysledky vsetky negativne, dokonca aj stery,az na ct mozgu a oka som sa dostala a nic, vysledky negativne preco do frasa to oko je tak strasne precitlivele a pobolieva ?kazdy den ?ani sa uz nemalujem, staram sa on, cistim si ho vodou kazdy den dvakrat, a nieco mu stale vadi, pytam sa co. Viete poradit ? Uz ma to stve.

ukulela
5. jan 2017

@marietuska tazkoti radit ... ale chapem, ake je to na prt, jamam sama problemy s ocami a ked ma bolia, steny by som skrabala ... navyse okuliare, pomaly pribudaju dioptrie ...
pises, ze 4 lekari - kde? v ZA, u vas? asi by som sa este snazila konzultovat inde. MT, aj BA. mojmu chlapovi na rutinnej konrrole oznamila ocna, ze ma diagnozu konciacu, slepotou ... hned sme hladali odbornikov na taku diagnozu. objednavali sme sa najprv na vysetrenie do iclinic (su u nas v BB, ale aj v BA) a tam doktorka vsetko zmietla zo stola, to co predchadzajuca povazovala za druzy (ktore vlastne sposobuju slepotu) ona vyhodnotila ako "znamienko" na zltej skvrne,poslala pre istotu na CT (co prva doktorka ani neriesila) a vsetko bolo ok. to len na popisanie negativnej a dobrej skusenosti ...
ja mam len osobnu skusenost, ze cim viac si do oci fyzicky prplem, tym horsie - pises ze cistis - len kvapkas,alebo vytieras? mozno ti uz zle robi aj prilisne mechanicke drazdenie ... mozno, ked masvysledky negativne, skus to oko setrit - prelepit, nepozerat TV, PC s nim - viem, obmedzujuce, ale ja som si takto jedno oko zakryvala ked som potrebovala 🙂 ke ho nebudes vysilovat,bude pobolievat menej, budes si do neho musiet menej prplat ... babske rady ako kamilky atd ti radit nejdem, liekov si mala dost ...
ale teda asi by som este hladala nejakeho ineho lekara aj ... drzim ti palce.

mima4
6. jan 2017

@marietuska nemas syndrom sucheho oka? Skus vyskusat kvapky hylo care

davida
6. jan 2017

Ono to ani nemusi byt nic ocne,kolegyna mala takto dlho problem s okom, rezala palilo a bolo cervene. Jej ocna len menila kvapky a diagnozy a nic nevyriesila,odisla k inej a ta ju s tym poslala na infektologiu,imunologiu a reumatologiu az potom mala pokoj

marietuska
autor
11. jan 2017

@mima4 neviem,čo je syndrom suchého oka? prečo potom to druhé neni také bolestivé,ako to jedno ?
@davido ako ono moje neni az take cervene,,ale len ked napriklad pol dna kukam do pc,tak vtedy scrvenie, ale inak nie ( no toto sa mi nikdy nestavalo),ide o to, ze akoby to oko bolo podrazdene stále od jula, od jula s nim mam problémy.
@ukulela ja nemam dioptrie,mam vyborny zrak, co vravis, ze znamienko mal tvoj manzel ?to ako sa da ?
je to obmedzjuce, pokial velmi nepozerám do pc,alebo ho nenamaham,tak je oko ako tak v pokoji normalne, ale akonahle nieco robim dlhšie,kde potrebujem zrak,tak zacne ma pobolievat, resp, aj stipat, alebo mierne slzave je, scervenie, a ta bolest je taka divna, pichlava akoby,nejdem si tam praveze uz nicim, vyskusala som xy liekov,a nepomohlo dobre ani jedno,oko sa nezahojilo,aleja nechcem mat problémy este aj s okom, ved už mam tolke rpoblemy, zdravotne a este aj oko :( najhorsie je,ze pracujem stale za pc, to sa neda.
porobili mi vsetky vysetrenia, ctcko, tri ocne ci styri sa mi tam pozerali, rozkvapkavali, pozerali don aj par minut, nic nevideli, nevedia diagnozy, a bola som s tym aj v PB aj v ZA s tým, u očných, nič nepomohli.
vraj to mozem mat od zuba mrtveho, tak som sa pýtala zubára,a vraj to nie je možne, tak ja uz vazne neviem,ale stále mi to ocko nieco drazdi:(
nechcem, aby stále oko pobolievalo...aj rano vstanem ,umyjem si oci, pretriem prstami a zacne byt podrazdene, zacne divne boliet a byt take akoby stipajuce, alebo paliace...a potom to prejde,a potom zas zacne..ked napriklad kukam telku viac.tak ja uz neviem.

luck13
19. feb 2017

@marietuska Ahoj, moj priatel ma velmi podobne problemy. Tiez nevieme co robit. Ako sa citis teraz, je to uz lepsie?

marietuska
autor
21. feb 2017

@luck13 nie, nie, neprišlo sa na to,čo mi je, ale našťastie to pomalinky ustáva, resp.akoby jeden den pobolieva, na druhý den mega bolí, na tretí den nebolí vobec a tak stále dokola.

dimka02
21. feb 2017

Test na chlamydie mas spraveny?

marietuska
autor
1. mar 2017

@dimka02 ano,trikrat z krvi v priebehu roka,a negativne vsetko

angelinja
4. mar 2020

ahoj prosim ta ako si to vyriesila s tym okom mam nieco podobne uz mesiac nikdy osm tiez nemala problemy s okom parkrat co sa vyriesilo hned kvapkami...tiez tam mam podozrenie na mrtvy zub podla rtg zubarky je ok, uz som bola u 4 ocnych

itaa
4. mar 2020

Ahoj, aj ja mam ten problém, od novembra. Ľavé oko je stále červenšie, reaguje na všetko, ale nebolí ani neslzí ani nič. stále kvapkám umelé slzy lebo mam vraj suché oči. Očná ma poslala na reumatoogiu, takže čakám do konca marca, vtedy mám termín. Ako sa to u teba vyriešilo? Vďaka

itaa
4. mar 2020

@davida Ahoj, ako dopadla tá kolegyna, čo to spôsobovalo?Ja mam ten problém, od novembra. Ľavé oko je stále červenšie, reaguje na všetko, ale nebolí ani neslzí ani nič. stále kvapkám umelé slzy lebo mam vraj suché oči. Očná ma poslala na reumatoogiu, takže čakám do konca marca, vtedy mám termín. Ako sa to u teba vyriešilo? Vďaka

davida
4. mar 2020

@itaa do dnesneho dna nevyriesili nic,stale sa to vracia.ocna uz zufala,poslala ju uplne vsade aj na kolonoskopiu dokonca,vsetko ok,tak na infekcnom jej povedali nech pride ked bude to oko uplne cervene a vtedy jej urobia vyter

itaa
23. apr 2020

@davida ďakujem, ešte by som chcela spýtať, či by si mi nemohla dať kontakt na tú tvoju kolegynku, možno by sme si navzájom niečo poradili, dakujem

itaa
23. apr 2020

@marietuska Ahoj, aj ja mam ten problém, od novembra. Ľavé oko je stále červenšie, reaguje na všetko, niekedy trochu bolí ani neslzí ani nič. stále kvapkám umelé slzy lebo mam vraj suché oči. Ale zdá sa, že som ešte nenatrafila na tie správne.Očná ma poslala na reumatoogiu, takže čakám na výsledky, . Ako sa to u teba vyriešilo? Vďaka

itaa
23. apr 2020

@ukulela Ahoj, aj ja mam ten problém, od novembra. Ľavé oko je stále červenšie, reaguje na všetko, niekedy trochu bolí ani neslzí ani nič. stále kvapkám umelé slzy lebo mam vraj suché oči. Ale zdá sa, že som ešte nenatrafila na tie správne.Očná ma poslala na reumatoogiu, takže čakám na výsledky, . Ako sa to u teba vyriešilo? Vďaka

julinkazel
18. sep 2021

@marietuska prosim vas ak sa mozem opytat ako ste na tom s ocami? Ja mam suche oci a uz 4 mes intenzivne kvapkam. Co vam pomohlo redp. Ustalo to ci? Moc vam budem vdacna za odpoved nakolko som uz zufala

julinkazel
18. sep 2021

@itaa prosim vas ako sa to u vas poriesilo? Mam podobny problem...

itaa
19. sep 2021

@julinkazel ziadne vysetrenia nic nezistili, kvapky si niekedy kvapkam, niekedy nie. Mam pocit, ze kvapky mi to niekedy zhorsia. Vyskusala som vsetky od znacky Ursapharma, vraj najlepsie, u mna ziaden efekt, teraz si obcas dam UcuhylC. Snazim sa vela zmurkat a byt vo zvlhcenom vzduchu. 29.9 idem do klinika Vesely v BA a vysetrenie pristrojom Rexon Eye, ktore udajne zisti, ako su na tom slzy a ktora zlozka chyba, dam vediet.

julinkazel
5. okt 2021

@itaa aha. Tak potom prosim o info ci zabralo

julinkazel
5. okt 2021

@itaa a este ked mozem vediet...palia vas alebo hryzu stale? Ci sa to aspon trocha zlepsilo? A kvapkate aj ked oci nehryzu? Teda myslim preventivne

itaa
6. okt 2021

@julinkazel Zdravím, na tom vyšetrení na klinike Vesely som nebola, mam to preložené na 4.1.. Mna oči iba niekedy pália, hryzenie nie. Základ je mať vlhkosť cca 50%, kvapky momentálne nepoužívam lebo mi je dobre. Mne hlavne oči červenajú, hlavne zo suchého vzduchu a klímy. takisto nemôžem prievan. Podľa lekárky mám veľmi suché oči, hlavne ľavé, ale po niekoľkých pokusoch som prišla nato, že mne kvapky stav niekedy aj zhoršia. Bolia ma z nich oči. Preto mam momentálne pauzu. Okrem toho Vám odporúčam: pravidelne pijem očiankový čaj, rybí tuk bohatý na omega 3,6,7,9 a kúpila som si vitamíny na suché oči: Purpursan. Nájdete si na webe. treba aj veľa piť, žmurkať a nepozerať na mobil alebo PC. Môžete mi napísať na mail, odpoviem rada.
ita.zobkova@atlas.sk