Neuropatia a polyneuropatia - EMG

30. nov 2021

Dievčence, na emg mi zistili polyneuropatiu dolnej končatiny, ľahký stupeň. Noha ma občas bolí, mravci. Niekedy v pohode. Našťastie zatiaľ zvládam aj turistiky. Nikdy som o tejto diagnóze nepočula. Má ju niektorá z vás? Beriete lieky? Ja zatiaľ nie.

katulienkax
30. nov 2021

Moja mama to mala a brala prednison 2 roky ale ona nemala ziadne chronicke ochorenie. Lebo tam zavisi od toho, ci je cukrovka alebo nieco ine. Ona nemala nic z takych ochoreni. Po prednisone sa jej zlepsilo ale nie uz uplne zeby vymizlo ale je OK

lucia851
30. nov 2021

Ja užívam na neuropatiu liek Lyrica.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
30. nov 2021

zavosi nasledkom coho polyneuropathia vznikla ja mam diabeticku neuropatiu a beriem thiogammu (to je na zastavenie postupu poskodenia perifernych nervov) a lyrica ale ta je skor na psychiku aby sa zvladli najma noci kedy sa prejavy polyneuropathie viac zvyraznuju (silnejsie bolesti atd) primarne ale sa musi zvladnut ochorenie co neuropatiu sposobilo u mna je to diabetes

autor
30. nov 2021

@loginexistuje ja cukrovku nemám. Tak neviem z čoho to môže byť. Pôjdu mi robiť vyšetrenia z krvi
Čítala som, že to môže vzniknúť aj bez príčiny.

autor
30. nov 2021

@ruzicka603 zistili to len pomocou emg vyšetrenia. Mala som bolesti, mravcenie, zasklby.

lucia851
30. nov 2021

@loginexistuje ja mam Lyricu normálne cez deň, kvôli neuropatickej bolesti chrbtice

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
30. nov 2021

hej ty mas asi inu genezu vzniku ja tiez to mam v nohach najma (okrem zasklbov mravcania skrutenia mam problem ze si necitim napr ked mi zarastie necht a pod alebo chlad necitim velmi a mam nestabilitu chodze ja ze mam senzomotoricku polyneuropatiu
ved uvidis nech ti porobia moze byt neliecena borelioza napr alebo ine virusy neboj sa pridu nato a preliecis sa a zastavi sa to
@anonym

loginexistuje
30. nov 2021

@lucia851 to neviem ja beriem lyricu rano/vecer rovnako ako thiogammu ta je prioritna pri neuropatii ja mam ale diabeticku polyneuropatiu
akurat zajtra idem na kontrolne emg (oproti roku 2020 sa mi zhorsil stav ale teda mala som dost dlho dekompenzovanu cukrovku) a este ma cakaju dve MRI (mozog uz mam za sebou este miecha) take sa bud priklada na nohy alebo take ihlicky sa vpichuju a daju ti hned vysledky posiela na to neurolog robia to ze aj pri tetanii ale tam s tlakomerom

autor
30. nov 2021

@loginexistuje ako dlho máš už toto ochorenie? Ďakujem za povzbudenie. Aj tebe nech sa polepší

loginexistuje
30. nov 2021

diagnostikovali mi ju jul 2020 (neurolog k nemu ma poslal diabetolog) treba sa udrziavat v pohybe ja sa snazim chodit po rovine a tymi palickami

nevenka
30. nov 2021

@loginexistuje aj ocino to ma z cukrovky. On ma ale priznaky take, akoby citil chlad a je mu zima. Priserna zima, ma pocit, ze umrzne, babusi sa, ani nechcite vediet, co vsetko si oblieka, ked ide vecer spat...😪. A potom ma problem so srdcom, lebo logicky, telu je teplo, len jeho nohy si myslia, ze mrzne. Takze je spoteny, rozhoruceny a nohy ako lad...tusim berie tiez tu Lyricu a este volaco. Ale vela aj inych liekov, taha mu na 70...

autor
1. dec 2021

@loginexistuje a kým sa nezisti z čoho to mám, môžem brať milganu n? Pomáha to?

autor
1. dec 2021

@ruzicka603 tak pichali mi ihly do svalov a púšťali prúd. Bolo to nepríjemné.

loginexistuje
1. dec 2021

hej jasne milgamma n je super kludne ber ta je dobra a mozes aj infralampou nahrievat alebo nech ti miz masiruje nohy
@nevenka ja zasa neznesiem nic na nohach v noci uz vobec nie a mne moj muz vravi ze som jak dinosaurus ja vybehnem aj teraz na terasu von aj bosky ci v crocsoch a neni mi zima 😂
ja tiez beriem lieky na srdce tlak to uz ide jedno s druhym

katulienkax
1. dec 2021

zhorsuje sa ti to? Alebo to mas viacmenej dlhsie uz rovnake. Ak sa to zhorsuje je potrebne nasadit kortikoidy, ma to sice neziaduce ucinky ale nic lepsie na to nevymysleli, mame to pomohlo. Vitaminy nepomohli. Ale predtym jej urobili vysetrenia na vsetko mozne aj nemozne aby vylucili inu pricinu

asod
29. okt 2023

@loginexistuje Chca by som Vas optimizmus.

ivanka192192
13. feb 2024

Ahojte baby budete mi vedieť odpovedať ohľadom miechy? Ďakujem