Neurologické vyšetrenie pri vertigu

sumalee
4. júl 2024

Ahojte, boli ste niekto na vyšetrení u neurologa kvôli zavratom? Absolvovala som už ORL tam mi robili vng vyšetrenie po ktorom mi bolo strašne zle, vracala som, dávali mi infúzie a 4 hod som tam ešte v hroznom stave bola...napriek tomu sa choroba vnútorného ucha nepotvrdila..bola som aj na cievnom a to je ok...ešte idem dnes na neuro ale bojim sa ze zas mi tam bude robiť nejaké manévre a zas mi bude zle, keď sa mi točí hlava to je proste nieco tak strašne ze radšej by som si vtedy zlomila ruku...úplne mam z toho už stres...pred pár rokmi som bola na magnetickej mozgu a mam zuzenu jednu arteriu, ale to vraj nie je príčina...ale v poslednom čase sa to veľmi zhoršilo...potrebujem sa starať o deti a niekedy ma to vyradí na celý deň :( ..nemáte niekto skúsenosť? Ďakujem...

lukbe
4. júl 2024

@sumalee môže to byť od krčnej chrbtice. Treba na to cvičiť.

gemerka17
4. júl 2024

@sumalee mali by znova urobiť MR mozgu s kontrastnou látkou a MR krčnej chrbtice a uvidíš ci ti niečo vybehne. Inak ťa čaká klasické neuro vyšetrenie, kde ta len pozrie, poklepe, skúša reflexi.

ferihegy
4. júl 2024

@sumalee Tetánia ?

gemerka17
4. júl 2024

@ferihegy ťažko. Tam je dalsich 20 príznakov prednejsich. Závraty nie sú charakteristické pre tetaniu.