Neurol poslaný poštou

kristen1999
24. jún 2024

Ahojte mám otázku, mám Neurol na predpis, aj moja kamarátka, a poslala mi asi 3 blistre poštou. Mohol by z toho byť problém? A druha otázka doktorka mi dáva denne len 0.5 čo je pre mňa malo lebo som veľa nervózna, ale viac mi odmieta predpísať, čo mám spraviť ďakujem

ptvw
24. jún 2024

Skus psychológa najprv riešiť, ty sama si nezvyšuj dávky, bacha na závislosť, abstak po neurole nie je nič príjemné. Problém na poste nemá byt prečo ešte teda k otázke.

alickapusinka
24. jún 2024

V prípade že by sa TI niečo stálo napríklad predávkovala by si sa nie úmyselné ale neodhadneš množstvo tak vtedy by zisťovali odkiaľ máš a kamarátka môže mať problém.

deti95060810
24. jún 2024

aj 0,5 / denne je už na závislosť - najmä ak ho už užívaš dlhšiu dobu...
ktorý lekár ti predpisuje Neurol? ak obvodný tak potom choď za psych. - zváži aj iný druh lieku

kristen1999
autor
24. jún 2024

@deti95060810 psychiater.. Ale vravela Dr že len 0.5 denne premna je to niekedy malo, niekedy si dám až 3 mg denne

zuzanockamt
24. jún 2024

@kristen1999 Si závislá. Máš slušný problém. Určite tú závislosť rieš, lebo skončíš zle.

guudy
24. jún 2024

@kristen1999 co okrem Neurolu beries?

deti95060810
24. jún 2024

čo ja viem ako ešte celkom znesiteľná dávka je Neurol 0,25 mg/deň...
ty už berieš veľa, mala by si to riešiť s lekárom...
a nepomohlo by ti keby si tabl. 0,5 rozdelila aspoň na 2-3 časti? musíš užiť celú tabl:,?

neriman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptvw
24. jún 2024

@neriman 20 denne preboha...však to bola ako na heroíne pomaly ...a 20x 1 ci 0,25 ?

neriman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
24. jún 2024

@kristen1999 neurol je riadne svinstvo radšej antidepresíva

dejna4
24. jún 2024

@kristen1999 maximálna denná dávka sú 4 mg. Ak máš neurol od psychiatra tak máš určite aj iné AD a neurol je len doplňujúca liečba, kým AD nezaberú. Ak berieš neurol a AD už dlhšie spolu, znamená to, že ti AD nezaberajú tak ako majú. Najlepšie je konzultovať to s psychiatrom. Ak ti kamoška pošle neurol lebo ho momentálne nemáš k dispozícii, nič zlé na tom nevidím (pokiaľ sa nepredávkuješ samozrejme). Ja beriem AD a súčasne keď je moc moc zle tak aj neurol. Napr. mesiac je dobre a potom jeden dva dni sú o hubu tak si dám neurol nech prežijem. Niekedy som si dala aj 4x 0,25mg za deň, 4 dni po sebe a závislá od neho som nebola. Závislou sa staneš ak to budeš brať každý deň a zvyšovať dávky. Píšeš, že si nervózna. To treba podľa mňa riešiť inak ako neurolom. Neurol je na úzkosť, paniku, strach, depresie, ktoré sú život ohrozujúce... nie na klasickú nervozitu. Od toho je boxovacie vrece alebo partner :D . Teda neviem aké mávaš stavy (ospravedlňujem sa ak som ťa zle zaradila).
Ak máš prístup k neurolu, je dôležité si uvedomiť možnú závislosť, ktorá je podľa mojej kamarátky primárky na psychiatrii, horšia ako závislosť od heroínu. Má s tým bohaté skúsenosti, ľudia sa stávajú troskami, nie sú schopní základných potrieb... ničoho.. Takže moja rada na záver, ak sa akokoľvek necítiš dobre, rieš to so psychiatrom. Ak ti nedá AD (neviem či ich máš predpísané) zmeň ho! Nie je nič horšie ako predpísať len neurol na utlmenie... Potrebuješ AD, slnko, čerstvý vzduch, aktivity (hoci aké aj upratovanie mne pomáha)... hlavne to rieš 🙂 A v neposlednom rade psychológ. Ten je najdôležitejší, lebo psychiater ti dá lieky aby si to zvládla, ale psychológ ti pomôže aby si to všetko prekonala a mohla neskôr vysadiť AD. Držím palce 🍀

dejna4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
24. jún 2024

@neriman 20 denne???? však by som sa bála že sa otrávim...

deti95060810
24. jún 2024

dievčatá pred niekoľkými rokmi bol na Denníku N článok aký je Neurol nebezpečný...
bol príbeh muža, ktorý bral niekoľko rokov Neurol . Raz išiel na sl. cestu do zahr. a zabudol si doma tabl. Dostal epi záchvaty z toho, že mozog a telo nedostalo svoju dávku...

dejna4
24. jún 2024

@neriman ou 20x0,5 tak to je des... dáš si ráno a si vybavený... tak to je fakt závislosť :(

alickapusinka
24. jún 2024

Mne ho dal neurolog na spanie 1 lebo som mala ťažkú nespavosť. Ale brala som len chvíľu pokiaľ sa problém nevyriešil.

kristen1999
autor
24. jún 2024

@alickapusinka
@dejna4 áno mam AD na ráno, nejaké lieky aj na spanie, plus teda ten Neurol. Je pravda ze moje telo si už zvyklo.. Sú dni keď si nedám ale sú ťažké, som nervózna úplne ako iný človek

dejna4
24. jún 2024

@kristen1999 presne ako píšeš je to len o zvyku a v hlave. Daj si normálne ráno AD s tým, že vieš že ti pomôžu. Nemysli na neruol. Mne zabralo to, že keď som aj krabičku vyžrala za týždeň bolo mi blbé volať dr. nech mi predpíše ďalšie 😂 aby si nemyslel že som na tom zle. Ten neurol bol pre mňa len útek pred všetkým. Ako keď si niekto otvorí fľašu. Po dvoch tabletkách som spala aj 4-6 hodín. Ale utekať netreba, treba sa stým popasovať 🙂 nie pre rodinu, ale pre seba, máš život a len jeden, a je nádherné, keď ráno vyjde slnko a ty to môžeš vidieť, napiť sa čistej vody... Keď mi je teraz na hovno, neurol nemám, ani ho nechcem, pozerám seriály a je mi jedno že je vonku 30 stupňov, všetci si užívajú. Ja mám proste čas na seba, lebo ho potrebujem a nič iné ma nezaujíma. Hold niekedy sú také dni, ale všetko to prejde ... Ak máš detúrence povedz partnerovi, teraz mi je zle, ber ich na chvíľku niekde. Ono to všetko prejde len treba bojovať.

sisska96
25. jún 2024

Nechápem na čo pchať do seba také jedy