Neurol a Xanax

igi21
2. dec 2023

Zdravím, od augusta som zacal trpiet nespavostou. Kym som sa dostal na neurologiu bol oktober, tak mi medzi tym obvodna predpisala neurol 0,25. Nebral som ho kazdy den. V priebehu 70 dni som zobral asi nejakych 20 tabliet dokopy. Teraz pred tyzdnom mi psychiatricka predpisala xanax 0,5 kym zaberu antidepresiva. Neurol a xanax je v podstate ta ista latka, preto sa pytam ci ho mozem uzivat aby nevznikla zavislost. Dakujem za odpovede

stellarphoenix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barboorka
2. dec 2023

ahoj, a lekarka ti co povedala ? vseobecne su toto lieky, pri ktorych vznika zavislost, treba ich uzivat naozaj opatrne a len v najnevyhnutnejsich pripadoch.. davas si celu tabletku na spanie ? treba skusit najprv nizsie davky, napr. polovicku alebo stvrtku zo zaciatku.. neskusal si nieco ine ? napr. melatonin ?

timea179
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
igi21
autor
2. dec 2023

@barboorka na spanie mam trittico a kventiax. Xanax mam na uzkosti kym zaberu vyssie uvedene lieky

suzitok
2. dec 2023

veď to užívaš pod dozorom, nie svojvoľne...keď zaberú ad, tak proste zvyšné vyradíš, ak to nepôjde, tak ti lekár určí postupné znižovanie dávok...ja som užívala Neurol 3mesiace vkuse 3x denne po smrti blízkej osoby a nepotrebovala som postupné vysadzovanie, jedného dňa som si proste nedala a bolo...u každého je to inak

marianarem
2. dec 2023

@igi21 Presne je to u kazdeho inak, u mna vznika zavislost velmi rychlo, uz tak po 3 tyzdnoch alebo aj skor. Ale poznam ludi, co boli/su na tom roky. Ja by som to obmedzila na nutne minimum, len vo velmi zlych stavoch.