Neúplné vyprázdňovanie stolice

21. feb 2020

Dobry den, uz tak pol roka mam problem, vacsinou, ked idem na stolicu, vyslovene v polke ako keby sa mi stiahne zvierac a jednoducho uz mi to nejde. Vyslovene citim, ze nie som vyprazdnena, ale zvierac sa mi stiahne. To isté sa mi stava aj v suvislosti s uvolnenim vetrov, vyslovene citim, ze sa mi chce, ale uz ked to ma ist von, sa mi stiahne zvierac a nic, niekedy sa mi podarí vyprazdnit uplne, bez problemov, ale to je minimum, vo vacsine pripadov sa mi ten zvierac stiahne a nic, uz to nejde, mate niekto takuto skusenost? Cim by to mohlo byt? Dakujem za radu, skusenosti....

oslo1
22. feb 2020

Chod k praktickemu lekarovi, nech ta posle k neurologovi.

kopytko03
22. feb 2020

Možno aj na gastro na kolonoskopiu

autor
22. feb 2020

@oslo1 myslis, ze by to mohlo byt neurologickeho charakteru? V akom zmysle? Co konkretne ta napada?

autor
22. feb 2020

@kopytko03 na kolono som bola rok dozadu a tam bolo vsetko ok

oslo1
22. feb 2020

Vyzera to, ze mas spazmus zvieraca, treba vylucit spinalny problem. Treba neurologicku prehliadku - ale hlavne ASIA examination, kde sa robi AJ vysetrenie per rectum. Celkovo sa tav vysetruje AJ continencia.

autor
22. feb 2020

@oslo1 a da sa s tým nieco robit? Je dost mozne, ze to moze byt nejako od chrbtice teda?

oslo1
22. feb 2020

Treba zistit, kde je pricina. Urcite by som dala vysetrit AJ mocove ustrojenstvo. Aby tam nebol ten isty problem. Kukni neurogenic bladder na nete. Takisto nech ta posle na usg obliciek, aby sa , ak je ten ist problem s mocenim, predislo hydronephrosis.

autor
22. feb 2020

@oslo1 inak stava sa mi rano, ked idem cikat ze mam plny mocak a nejde mi, ale potom behom dna uz mocenie v pohode.... A ako sa to riesi takyto problem? Nejako operacne? Alebo cvicenim? Cim to moze byt sposobene?

autor
22. feb 2020

@oslo1 nie som teda uplne dobra v anglictine, cize nejako laicky ako tomu mam chapat, ze co to môže byt a cim?

oslo1
22. feb 2020

Treba ta odborne vysetrit. Poziadaj AJ o ten ultrazvuk mocoveho ustrojenstva, ak sa da, tak AJ ultrazvuk mocoveho mechura po vyprazdneni. Taktiez je dolezite vediet, kolko ti v tom mechuri rano zostava mocu. Predpokladam, ze ti tam AJ pocas DNA zostava moc, len o tom nevies.
Liecba bude zavisiet od toho, kde je pricina.
Podla toho, co pises, mas neurogenic mocovy mechur a hrube crevo. Odporucam ist hned v pondelok k praktickemu lekarovi a ziadat MRI miechy.

autor
22. feb 2020

@oslo1 fuha, mohlo by to byt az nieco s miechou? Nieco vazne? Prave cez den uz mocim normalne, ze sa vymocim bez problemov.... S vyprazdnovanim stolice mam problem stale....

autor
22. feb 2020

@oslo1 este ma napadlo, absolvovala som gynekologicku operaciu, mohlo by aj to mat nejako vplyv na toto?

oslo1
22. feb 2020

S gynekologickou operaciou pravsepodobne nie, ja to tipujem na tu miechu. Daj sa vysetrit. Kludne sa potom ozvy, ak budem moct , tak pomozem. Kludne napis spravu. Neuroveda je moja parketa a continencia a problemy s nou patria pod nu.

autor
22. feb 2020

@oslo1 a este takuto vec, bola som rok dozadu na pet/ct vysetreni, tam by videli aj problém na mieche ci? Tam sa ukazalo všetko ok....

autor
22. feb 2020

@oslo1 no momentalne prave musim asi mesiac pockat, lebo som tehotna, budem rodit tak o mesiac.... Cize az potom mozem na to MRI ked tak

0silvia0
22. feb 2020

A nemozu suvisiet tvoje problemy s tehotenstvom a s tlakom dietata na niektore organy, kedze sa ti to objavilo v tehotenstve?

autor
22. feb 2020

@0silvia0 problém s rannym vymočením som mala už skorej, len teda stolica mi začala tak pol roka dozadu, mozno skorej neviem presne, ale mam pocit, ze som mala iste problémy už pred tehotenstvom ....

0silvia0
22. feb 2020

Aha, lebo pises, ze mas tieto problemy pol roka a o mesiac rodis, tak som si to vypocitala...

autor
22. feb 2020

@0silvia0 napísala som to priblizne, ale určite už pred tehotenstvom som mala problém .... a budem rodit skorej predcasne, kvoli skratenemu krčku ...

oslo1
23. feb 2020

Tak taku zavaznu vec, ako ze si tehotna nespomenies. Ano, dieta tlaci na moc mechur a hrube crevo, problemy s vyprazdnovanim su velmi caste v gravidite.

autor
23. feb 2020

@oslo1 lenze mala som to uz pred tehotenstvom tieto problemy, s mocenim rannym aj rok a potom sa pridalo aj toto s tym zvieracom u stolice

autor
23. feb 2020

@oslo1 len teda momentalne budem musiet pockat na tu magneticku, ale naozaj mi to teda tak pripada, ze to moze byt od tej miechy.... A moze tam tlacit aj nieco ine ako nador? Len nejaky vyrastok napriklad na chrbtici alebo tak? Alebo platnicka? Alebo take nieco?

oslo1
23. feb 2020

Na MRI by som teraz nesla, ale chod k lekarke, aby si sa objednala na mri a mala termin po porode.
Moze to byt hocico, kludne AJ ta platnicka.

autor
23. feb 2020

@oslo1 teraz by som nesla, ale teda presne uvazujem takto, ze aby som mala termin nejako po porode uz, lebo však na to sa aj dlhsie caka.... Takze môže to byt aj nieco menej zavazne, nemusi ma hned napádať nebodaj nador alebo tak.... Mam inak aj dost krivu chrbticu a hrbim sa.... Moze to byt aj takym niečim, ze ako ju mam skrivenu, ze mi to tam tlaci na nejake tieto zvieracove nervy? Dakujem, je vidiet, ze tomu naozaj rozumies, ja som stale riesila najskorej crevo, mocovy mechur, az vdaka tebe viem, ze to moze byt neurologicke, ze vlastne zvierace suvisia s nervami, miechou

kalifornia
11. jún 2020

@oslo1 ja mám problém uz skoro 2mesiace.bolest v podbrusku krizov býva mi zle na vracanie ale nevravím stale unavená..bola som u gynoša stlačil mi brucho a ze zapal mechura dal mi antibiotika zobrala som ich a cca 2-3dni pokoj..potom znova to isté podľa neho som v poriadku po gyn. Starnke.isla som obvodnej krv moc stolica o.k. aaa este mam problem z vyprazdnovanim je každé ráno ale pomenej nie ako predtým viac..ked jem hned sa naplním..som taka nafúknutá. Bola som aj na ultrazvuku ladvin pecene .ladviny o.k na peceni nejaky maly vyrastok ci co ale ze s toho by to nemalo byť.som objednana na gastro ale až 2tyzdne..som už zúfalá tie bolesti niekdy mam den dva pokoj a potom zase...😢😥😭

simonazh
12. júl 2020

@oslo1 aojk ako dopadlo MR miechy? Už si to začala riešiť?

oslo1
12. júl 2020

@simonazh ja nie som autorka.

autor
13. júl 2020

@simonazh no nakoniec som nebola, lebo som nedavno odrodila a neviem akym zazrakom, ale porod mi normalne pomohol a zrazu s tym neuplnym vyprazdnenim nemam problem, ako keby mi to napravilo tem zvierac...je to pre mna zaujimave, lebo som ten problém mala este pred otehotnenim a zrazu je to ok

zdenulkam
12. okt 2021

Uz nemáte problém @oslo1