Netestovaní rodičia žiaka na ZŠ

adriana40
14. mar 2021

Ahojte mamičky chcem sa informovať máte doma žiaka stupeň 1_4 netestovaných rodičov??momentálnej situácii, keďže podmienka je test jeden z rodičov, aby mohlo dieťa do školy Ďakujem za info

abbey1
14. mar 2021

Netestovaní rodičia

ajka0207
14. mar 2021

@adriana40 ja som nepochopila co sa pýtaš?

deti95060810
14. mar 2021

máme doma žiaka 1-4 ročník... kvôli škole sa dávame testovať..

adriana40
autor
14. mar 2021

@ajka0207 či máte doma dieťa ,keďže rodičia sa netestujú

lucmirka124
14. mar 2021

Nemali by vziat dieta do skoly, skolky ak je netestovany aspon rodic kt dieta nosi.niekde to kontroluju niekde nie,ucitelka prebera deti a kontroluje ci ma rodic test.v skolke si ho dokonca kazdy tyzden kopiruje, dieta nevezme ak rodic nema test

anaj_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adriana40
autor
14. mar 2021

@anaj_janka nieje to kvôli strachu z covidu ,ale z pochybnosti samotných testov sú nedôveryhodné nieje nič horšie, keď dieťa nemôže ísť do školy kvôli testu ,kde to žijeme?????

sofiia87
14. mar 2021

@adriana40 snazia sa tym chranit ucitelky a vsetkych ostatnych. Ano, testy zachytia malo pozit ludi, ale stale lepsie ako nic. Mas lepsi napad ako to riesit? A zas uprimne, je taky problem sa dat otestvoat, uz toboz ak to je kvoli tomu aby dieta mohlo do skoly?

tina4931
14. mar 2021

@adriana40 môj nechodí kvôli testovaniu a aj kvôli noseniu rúška. Už mu rúško dosť poškodilo zdravie.

adriana40
autor
14. mar 2021

@tina4931 máte alergika ??? a je prvý stupeň?

elizabet173
14. mar 2021

@tina4931 prosím ťa, môžeš mi popísať, ako mu rúško poškodilo zdravie? Ako to, že lekárom, ktorý ho majú na sebe osem aj viac hodín denne, nepoškodilo nič

adriana40
autor
14. mar 2021

@sofiia87 stačilo by čestné vyhlásenie a tie testy nemajú certifikát sú pochybné a netestované zdravie máme, iba jedno

levany81
14. mar 2021

@adriana40 tiež mam nato nervy, nielen škola, ale aj iné inštitúcie nevybavim bez toho sprostého zdrapu, cítim sa diskriminovane, a neverím tým paličkam co pchajú do nosa, slinovy test by mi problém nerobil, cele zle......a mam taky pocit ze netestovani sú menšou hrozbou ako testovaní

maciatkolulu
14. mar 2021

@sofiia87 jednoduché, testovať neinvaznymi testami deti, 2 až 3 x do týždňa. Pretože otestovany rodič a tobôž iba jeden, je absolútna zbytocnost, keďže všetci vieme, ako dokáže byť jeden positivny a ostani negativni a to v jednej domácnosti... Takže zmysel testovania rodičov je úplne odveci. Nepoznám žiadnu inu krajinu, kde by toto robili

tina4931
14. mar 2021

@adriana40 písala som Vám IP. Svojho syna poznám, mám to potvrdené lekárom a nebudem rozoberať na ploche, lebo samozrejme všetko je tu hoax.

tina4931
14. mar 2021

@elizabet173 Asi ti nič nehovorí individualita ľudí a snáď sa tu nebudeme baviť o tom aký je rozdiel medzi lekárom, ktorý si svoju profesiu vybral a dieťaťom prvého st. ZŠ, ktoré je vo vývine.

elizabet173
14. mar 2021

@tina4931 aj učiteľ si svoje povolanie vybral, prečo by mal byť ohrozovaný viac, ako je nutné preto, lebo dieťa nemá príznaky, ale je pozitívne?

tina4931
14. mar 2021

@elizabet173 Ja sa nehádam, preto moje dieťa do školy nechodí a ani nepôjde, takže myslím, že nikoho neohrozuje.

elizabet173
14. mar 2021

@tina4931 to je v poriadku, máš na to právo si ho nechať doma.

adriana40
autor
14. mar 2021

@elizabet173 pozitívny neznamená infekčny a chorý vraví dr.Bukovsky a má pravdu

maciatkolulu
14. mar 2021

@elizabet173 preboha a co akože znamená jeden otestovany rodič raz do týždňa??? Bezpečie pre učiteľa? Snáď srandujes????

elizabet173
14. mar 2021

@adriana40 dr. Bukovský....dovoľ, aby som sa zasmiala na celé kolo. Čiste náhodou, ho poznám trochu bližšie, môj rodinný príslušník s ním študoval. A pozitívnych zo päť detí plus učiteľ a následne zatvorené triedy nie je ničím výnimočným. Ale sme mimo tému.
@maciatkolulu u nás museli byť testovaní obaja, mimochodom poznáš lepšie riešenie? Áno viem, testy, ktoré nemáme, ale to tu ani ja ani ty nevyriešime

tina4931
14. mar 2021

@adriana40 Presne, doteraz nikoho v školách nezaujímalo koľko detí je pozit. napr. na streptokok., dokonca aj betahemolyt., stafylok. a pod. a imunodeficit. deti sa mohli od nich nakazovať donekonečna. Keď známa chcela liečiť bezpríznakovú dcéru preto, lebo syn bol od nej stále chorý (s dlhodob. následkami), tak ju vysmial - vraj pozit. asymptomatickí sa neliečia a neseparujú. Poznám také prípady. Nič sa nikdy neriešilo, iba teraz. Viem o chlapcovi, ktorý následkom toho musel podstúpiť operáciu srdca a koho to zaujímalo...

maciatkolulu
14. mar 2021

@elizabet173 úprimne ty si spokojná s tým, že do školy chodia netestovane deti? Tie deti, ktoré sú veľa x bez príznakov? A stačí test raz do týždňa, výsmech podľa mňa. Nuž riešenie nie je asi žiadne, keďže všetci nosíte na sk na hube aj vonku ffp2 a kebyže vám povedia, že musí byť červená, tak do dňa ju mate vsetci... Keď sa kupujú testy pre rodičov, môžu sa aj testy pre deti, či? A keď už, tak neodsudzivat ľudí, čo im ostala štipka rozumu. Lebo reálne test rodica=zdravé dieťa a raz do týždňa je už úplný nezmysel

maciatkolulu
14. mar 2021

@tina4931 toto keď som napísala, ma poslali do čerta, že aké iné choroby, no žiadne, pre coronu bolo všetko ôk. Na nič sa neumieralo, niiiic, absolútne

maciatkolulu
14. mar 2021

@elizabet173 takže ešte, len pre vysvetlenie, môj syn mal v triede 2 pozitívne deti, neskôr aj PCR mali pozitívne a vieš čo, rodičia negativni, fuuuha.... Mne už rozum neberie, čo sa to na sk deje

tina4931
14. mar 2021

@maciatkolulu To je psychologia....o čom sa nehovorí akoby neexistovalo a platí aj opačne.

maciatkolulu
14. mar 2021

@tina4931 ale ved keď ma človek aspoň trochu rozumu..

tina4931
14. mar 2021

@maciatkolulu rozum mnohých ľudí sídli na úrade vlády a v TV štúdiach. A to im stačí a je sväté.

qetka
14. mar 2021

@elizabet173 presne tak.
U svokry v skole sa v jednej budove naakazili vsetky ucitelky okrem jednej (ta jedina zhodou okolnosti nosila respirator), nazakazili aj pribuznych doma a pani riaditelke zomrel tento tyzden manzel,
Ja tiez viem, ze tie testy nezachytia ani zdaleka vsetko, ale aspon niekoho odchytia, za mna lespie ako nic. My sa na ne nespoliehame samozrejme, drzime si odstup a teda ked nieco nahodou potrebujeme ist vybavit, tak jeden z nas ide na test. Aj na to testovanie nejdem hocikam, vyhladavam bezpecne miesta - cize bud na objednavku, alebo tie, na volnom priestranstve.
Kvoli trapnemu testovaniu by som urcite nenechala deti doma, nemam s tym problem ist na test. Ale vahala by som kvoli tomu, aby to nepriniesli domov. Beriem to, ze mame velke stastie aj v tejto debilnej dobre - ze som na MD a deti do skoly este nechodia, muz je s nami doma na HO a vidi deti rast, ze mame zahradu... Nase vztahy sa viac utuzili. Neviem, ci je to tym, ze som vecny optimista, alebo cim sme si zasluzili, ze sme z tejto situacie iba vytazili 🤷‍♀️