Nespokojnosť so zubárom

nahnevanyzub
16. mar 2015

ahojte,nie som tu nová,som tu už niekolko rokov,ale prihlásila som sa pod novým nickom,aby nik nevedel odkial som a o ktorého doktora sa jedná,lebo chcem počuť nestranné názory a možno radu ako postupovať....
čo sa týka zubára,z daleka od neho bočím,idem,len ked musím....áno,je to moja vina,chyba,sprostosť,ked si nechám zuby pokaziť a potom si poviete,čo sa sťažuješ,ked si sprostá,tak plať....ale skôr mi ide o niečo iné....
zubári sú strašne drahý,hlavne súkromníci,.,.,,,mňa žial iný nevzal a to som prechodila asi 3 okresy v okolí....zuby extra zanedbané nemám,ale ked vrtať,tak len s injekciou,lebo od mala mám panický strach...teraz k veci....
bola som u neho pred mesiacom,zaplombovaná stolička sa mi pokazila z boku,od dasna,trošku sa mi tam odlúpilo,tak som išla...povedal,že je to riadne hlboký kaz a že sa čuduje,že ma nebolel...pichol injekciu,zavrtal....kedže som nemala za min.rok preventívku,tak som si zacvakala 65 eur - za injekciu na svoju žiadosť a za plombu....potvrdenie o platbe nedáva....ani nie po mesiaci som dostala bolesti,dostala som zápal,vyvrtal mi iný zub...bolesť prešla,ale len na pár dní,začal ma strašne na dotyk bolieť ten,ktorý mi vyvrtal za 65 eur....bola som za ním,že ho chcem von....nemám peniaze ho liečiť a tak mi hovorí...aj tak v ňom máte ešte 2 kazy....teraz je otázne,mal ako odborník vedieť už vtedy prvý krát,že ten zub je zlý celý? alebo je možné,že som tam mala zhora bielu plombu a nemusel vidieť že zd ruhej strany sa tiež vo vnútri ten zub kazí???? je to normálne,že potrebuje preventívku,vraj vtedy by plomba nestála 50 ale 25 eur...ale nedáva žiadne potvrdenia????
ved tie peniaze.čo mu dávam,mu idú vlastne do vrecka....a nie iba ja,je tam kvantum ludí....kto zarobí za hodinu cca 100 eur....ved muto tam išlo ako na bežiacom páse....ok,uznávam,je dobrý,ja som na jednej strane rada,že ma vzal,lebo má dobrý prístup a tak velmi sa nebojím....keby bolo kam,určite by som išla k niekomu lacnejšiemu....
PROSIM,NEPISTE že sama píšem,že je to mojou vinou,že tak vela platím,to viem....otázka je skôr zameraná na neho,či je to normálne,že berie také peniaze a nedáva ani potvrdenia a platbe,že napriek tomu,že robí zub,tak nie je dobre spravený a znovu zaň musím platiť....DAKUJEM

sabina1975
16. mar 2015

@nahnevanyzub aj ked to nechces pocut je to tvojou vinou a hned 2x za 1; raz do roka sa da preventivka vydrzat za 2; pytaj si blocek /potvrdenie na vyziadanie ti ho musi !!! dat

daniela.ho
16. mar 2015

Ano je normálne že si za to tolko platíš, to ze nedáva potvrdenie neni normalne. Predtým nez ti ho zacal robiť mal ti spraviť RTG. Aby vedel kde všade je kaz.

hradnapani
16. mar 2015

@nahnevanyzub nejdem hodnotit vysku platieb, ale naozaj nie je normalne, ze ti o nich neda potvrdenie. Je to jeho prijem a musi to mat normalne zdokladovane aj pre vlastne uctovnictvo. Takze ja by som si tu potvrdenku pytala - aj preto, ze by som na jej zaklade ziadala reklamaciu - opravu zuba, ktory ti dobre neurobil.
moj zubar mi dava uctenku za kazdu "blbost", nieto este ked je nejaky vacsi a drahsi vykon.
co sa tyka toho, ze ako mal vediet, ci je zub zly uz na zaciatku: sukromni zubari musia mat vlastne rtg stroje, takze ti ho mal zrontgenovat, viem ze u sukromnikov je to bezna prax, ak je nieco komplikovanejsie a hned by vedel, kde je chyba. Co mam skusenost, tak zuby sa pod bielymi plombami kazia nejako lahsie, ale to je moja skusenost, nejdem pausalizovat. Mne sa teraz tiez jeden pokazil a nereagoval vobec na tie testy s vatickami a teplo a chlad, vyzeral byt uplne ok a na rontgene bolo vidno ze je uplne zly.

katenka858
16. mar 2015

ono vieš, tie preventívky nie sú len preto, aby pacienti menej platili...spolu s pravidelnou dentálnou hygienou predchádzajú podobným problémom, ako máš teraz ty...a teda skryté kazy...ty keď prídeš s boľavým zubom a on zrovna v ordinácii nemá RTG (lebo tak všetci nemávajú), určite ťa nebude posielať niekam na RTG (keďže poväčšine sa tam objednáva) ale bude zub opravovať, aj keď s tým rizikom, že tam môže byť ešte skrytý kaz..

alaguema
16. mar 2015

@nahnevanyzub je nenormálne, že ti zaplombuje zub, kde sú dva kazy. Cenu neviem posúdiť, lebo neviem, čo všetko použil za meriál...ALE, ja som jeden zub mala liečený na 4 návštevy u mojej zubárky, vŕtanie, čistenie, liečivá vložka, vo finále jedna stena pekne vymodelovaná, biela plomba, krásne do hladka zbrúsené, vyleštené, nikto by nepovedal, že ten zub bol už z jednej strany odlomený, no klobúk dole pred prácou pani zubárky. Platila som okolo 60EUR, preventívku mám. Nebolo to veľa, lebo mi zachránila zub. V prípade tvojho "dobrého" zubára by to nebolo veľa, ale ďaleko viac, než by som bola ochotná mu dať, popravde, nedala by so mu nič, ak ti zub úplne zybtočne plomboval a teraz mu ešte chceš platiť za ďalší úkon? Nechápem... Čo sa týka potvrdení, máš si ho vypýtať, ak ho chceš.

barbora59
16. mar 2015

Ta suma co si napisala je normalna nieje prehnana

meusicka
16. mar 2015

@nahnevanyzub asi sa budes musiet prekonat a zacat pravidelne chodit k zubarovi. to je prva vec a dalsia.. potvrdenia by ti mal zubar davat ked uz u neho platis. to si mozes kludne aj ziadat.
ked ti treba robit viac zubov a zrejme trbea tak je namieste dat urobit RTG zubov, pekne celej sanky aby sa videlo kde su kazy.
od mojho muza chcel pred x rokmi v KE tiez sukromny lekar aby sa objednal u sestricky ze mu vymeni stare plomby a ze nech si prinesie 2000Sk. to bolo hodne, a tak som mu vybavila moju zubarku, ktora mu dala urobit RTG a na zaklade toho mu potom zuby spravila. a ziadne stare plomby sa nemenili, len to co bolo nutne. co sa ceny tyka.... ja si myslim, ze ked si u sukromnika tak ta cena je v norme.

nahnevanyzub
autor
16. mar 2015

@sabina1975 dobrý pocit napísať to,čo človek vie sám...ako som napísala som si toho vedomá a milujem osoby,ktoré si takýmito komentami utvrdzujú svoje ego...fakt nechápem takéto osoby....ale snád máš zo seba dobrý pocit...

nahnevanyzub
autor
16. mar 2015

@daniela.ho
@hradnapani
@katenka858
@alaguema
@barbora59
@meusicka baby vám dakujem za odpovede,viem,že sa musím prekonať,boli roky,ked som na to zabudla,po ôrodoch a tak,ale cca každý druhý rok som tam chodila...proste o toto mi nešlo,je to moja hlúposť,ktorú si priznávam...skôr som bola zvedavá na tú stránku čo sa týka platenia a potvrdenia....proste ma štve,že si tie peniaze užíva....vrrr zúrim.....ale zas áno,je to jeho šikovnosť
ale....načo mu je kartička poistenca,ked tie peniaze berie bez potvrdenia...a načo mám mať preventívku,ked si aj tak platím...ako poisťovňa vie,že som tam bola,alebo čo vlastne mu hradí....platí z toho odvody...??????

barbora59
16. mar 2015

zmen zubara ked niesi spokojna je ich strasne vela

nahnevanyzub
autor
16. mar 2015

@barbora59 ak si čítala,obehala som 3 okresy okolo nás,plus nejakých dedinských....nakolko som sa sem vydala,nik ma nechcel vziať...keby som mala možnosť,fakt idem preč....

sheila72
16. mar 2015

Ja som mala podobný problém, na 5-krát som musela chodiť s jedným zubom, nakoniec som s ním musela ísť aj na pohotovosť do 40 km vzdialeného mesta, vyhodila som zaň dokopy vyše 150 € a nakoniec mi naň zabrali obyčajné antibiotiká, odvtedy s ním nič nemám. Žiaľ, teraz sú už všetci zubári súkromní a je ich žalostne málo, takže si aj za svoju prácu veľa vypýtajú. V dnesnej dobe je to skôr biznis.

pea87
16. mar 2015

@nahnevanyzub aku mas poistovnu? ak doveru staci si u nich vyziadat heslo do elektr.zdr.karty(alebo take nieco) tam sa prihlasit a vidis vsetky zakroky od lekarov co poistovna za teba zaplatila. mozno to maju aj ostatne poistovne, treba pokukat na ich stranke.

stella33
16. mar 2015

Ja chodim aj na preventivky, aj cvakam 50 eur za plombu. Bohuzial, dnes je taka situacia, ze zubarov je malo, takze si vyberaju oni, nie pacienti :( trh je volny, mozu si dat za plombu hocaku cenu a nic s tym neurobi ani poistovna :-\ a k blocku, vypytaj si, ak ti neda. Ale predpokladam, ze cena bude este vyssia 😉

hradnapani
16. mar 2015

@nahnevanyzub netusim ako je to v pripade sukromnikov a poistovni. Ale mozno by bolo fajn sa ho na to rovno opytat, aj na tie blocky. niektori sa totiz tvaria "vsak ste si nepytali". tu kartu poistenca asi pyta aj tak len pro forma, aby si nasiel tvoju spravnu kartu podla rodneho cisla, ale ci robi aj vykony na poistovnu (ak vobec), tak to mozno zistis prave v tej poistovni. A je fakt ze dnes najst dobreho a slusneho zubara je umenie, najma v mensich obciach a okresoch.

lilyianka
16. mar 2015

teraz nejdem komentovat vysku platby a to, ze ti nedal blocek, ale to, ze si na zube mala dalsie 2 kazy mal vidiet hned a nie ti to len tak potom povedat a mal ich riesit vtedy ked si u neho kvoli zubu bola prvykrat ....

sabina1975
16. mar 2015

@nahnevanyzub predstav si ze nemam je mi to jedno ty platis pytala si sa odpovedam mame narok na preventivky a nevyuzivame ich aj ja mam problemy zo zubami pk poslednom porode a dlhom dojceni som prisla o 4 zuby a dalsi sa mi vcera zlomil takze viem co pisem a odkedy si pytam blocky tak nejakym zazrakom platim menej

dorotka2013
16. mar 2015

Možno keby si mala preventívnu a nieco by ti do plomby doplácala poisťovňa tak by ti dal bloček, takto keď idu všetky peniaze jemu tak si mysli ze nemusí...treba si ho pýtať 🙂... Odo mna raz sestrička chcela ze nech jej podpisem čistý bloček, ze ona si ho neskôr vypise, lebo sa asi ponáhľam...kukala som na ňu s otvorenými ústami...tak som jej povedala ze ja čas mam a kľudne si počkám kým ho vypise...ktovie co by si tam dopisala...

lufusa
16. mar 2015

Ahoj, ja mám problémy so zubami od novembra, proste ma bolí zub po zube a ešte tomu nie je koniec. Tá suma je taká normálna, môj zubár mi napríklad lieči zub, postupne som zaň platila, za injekciu, za dočasnú vložku a podobne. No nakoniec mi ho aj tak vytrhol, pretože ma do nekonečna bolel, no tú konečnú extrakciu mi urobil zdarma. Napríklad jeho žiadne preventívky nezaujímajú, proste chodíte k nemu a keď je problém, rieši a nezisťuje, či som bola na preventívnej. potvrdenia dáva, určite si daj urobit OPG snímok, mne to veľmi pomohlo.

katarinamarkova
16. mar 2015

@nahnevanyzub
@nahnevanyzub zmen zubara! aj svoj pristup k zubom! aj svoj pristup k potvrdeniam o platbe 🙂
- cena na sukromneho zubara - mohla by byt nizsia, mohla by byt vyssia
- jeho postup? nebolo to nahodou tak, ze sa ta upozorznil, ze treba chodievat na prehliadky....rovnako ako sa s tebou bavil aj o tom, co teda s tym zubom? ci dlhodobo liecit - co bude vela stat alebo zablombovat aspon docasne....?
- blocek-doklad - pytala si si ??? asi nie......

nahnevanyzub
autor
17. mar 2015

@katarinamarkova chodila som k zubárovi častejšie, pravda,po porodoch som to zanedbala, išla som tak raz za dva roky,potom som zas zabudla na preventivku a aj som sa s ním hádala,že preventivku mám,ale ukázalo sa,že čas rýchlo beží a ja som sa spamätala po dvoch rokoch....nečakala som,že mám tak pokazené zuby,lebo som to nevidela,pokazili sa mi tam,kde sa zuby dotýkajú,.....áno,keby som išla na preventivku,nemuselo to tak dopadnúť.teraz viem,že budem chodiť,kým mi ich neopravi, na výber nemám....len sa bojím toho,že ich bude liečiť a nakoniec ho aj tak vytrhne....iný zubár tu v okolí má nevezme: ( a zas pýtať si zrazu potvrdenie o platbe- mám strach,že potom bude nepríjemný. ...ja sa fakt neskutocne bojím zubára. ...mám 33 rokov ale vtedy sa cítim ako dieťa a plakala by som....áno je to smiešne a trápne,ale ja to nezvládam. .... čo by som dala za to,aby som to tak necítila....pôrody pre mňa neboli také hrozne ako to,čo cítim tam....ale to je zas už o inom....

nahnevanyzub
autor
17. mar 2015

Baby,dakujem za odpovede.