Nespokojnosť so zdravotnou starostlivosťou na áre

tslobik
24. apr 2016

Ahojte, mám taký problém.......Môj príbuzný bol hospit. na ARO po 6 hod. vážnej operácií.....Bol tam 3 dni - tri dni, noci nespal......dôvod - hluk, smiech personálu.....následne zamdlel pri prevoze na oddelenie (nevyspatosť, nízky TK).....Na dané (nemenované) oddelenie nemôže dopustiť, vraj 100 a jedno (oddelenie a aro). Nemôžem tomu uveriť. to som si myslela že na ARO je v bezpečí.....Kdeže..........Veľká úcta a vďaka konkr. oddeleniu........ale to, čo zažil na aro......Chcem podniknúť ako priama príbuzná konkrétne kroky (aj vďaky - to viem ako konkrétne 🙂 ). ale aj nespokojnosti - a to si nie som istá ako postupovať). Prijala by som konkrétne rady ako sa sťažovať, kde a pod....(či konkr . odd., riaditeľsvto, dohľad nad zdr. st. a pod. ).....Viem, že je to ťažké.......lekári sa kryjú...je to celkovo obtiažne......ale....nemám čo stratiť, som ten typ, čo chce všetko zverejniť....aj pre prospech iných pacientov a ohrozených ľudí.......je to boj a cesta na dlhé trate, ale ja strach nemám.......Prosím o pomoc......Aj keď viem, že nám to pomôcť nemusí, nechcem ostať ticho........Viem si nájsť na nete postup a určite by som sa nestratila.....ale rada by som privítala konkretne, veľmi konkretne rady, pomoc, skúsenosti a pod. Veľké ĎAKUJEM patrí VAM, ktorí bojujete a nevzdávate sa, aj napriek systému, ktorý podla môjho chorým veľmi nepraje. Ale to je už o inom.....

jeennyv
24. apr 2016

@tslobik co tak najprv zacat postupne...stanicna, resp. hlavna sestra, lekar primar, ten kto ma oddelenie na starosti atd....ci tebe ide o velke halo alebo poukazat na nieco v prospech pacientov...

tslobik
autor
24. apr 2016

@jeennyv nejde mi o Halo....moj príbuzný je skromný.....netuší čo podnikám....Celý život si platí poistenie.....nikdy nebol chorý .....a teraz toto.....Je mi do plaču........ani nevieš ako.....Moja mama - manželka si netrúfa nič podniknúť, zo strachu...a proste celkovo je tak naučená .....skromnosti......a pod. ťažko vysvetliť.....stará škola..........Ja akceptujem lekárov, ale aj alternatívy.....len mi je smutno z prístupu niektorých.........Robím tiež v podobnej oblasti, ale viem odkiaľ - potiaľ.........Moji rodičia vychovaní starým režimom si netrúfajú.....ale ja nedopustím.......odtiaľ - potiaľ.....a budem bojovať......

cathy26
24. apr 2016

@tslobik ako prvé treba kontaktovať vedúcu sestru a primára daného oddelenia; ako to nepomôže potom sa treba obrátiť na námestníka/čku pre ošetrovateľstvo pre danú nemocnicu..ak má nemocnica internetovú stránku kontakty by si mala vedieť získať aj tam, asi by bolo by lepšie mať to písomne a aj s dátumami kedy sa to konkrétne stalo ( určite sa tam za ten čas vymenilo niekolko sestier) , podľa rozpisu služieb si už oni potom vyselektujú konkrétne osoby..avšak záleží od toho čo chceš dosiahnuť..či len ospravedlnenie pre tvojho blízkeho alebo to chceš riešiť aj v prospech ostatných pacientov...je to na dlhé lakte

tslobik
autor
24. apr 2016

@cathy26 Vďaka, môj príbuzný to tam prežil.....aj keď tažko povedať ako.....ale pre nás je dôležité, že v takom stave prežil..... vďaka......Nejde tak o neho,,,,,,,ako o celkový prístup k pacientom......Priala by som totiž všetkým 100% starostlilvosť, aby sa cítili na ARO (čO JE V NáZVE) bezpečne,,,,,,Pracovala som v podobnom smere......a viem aká dôležitá je atmosféra, bezpečnosť, profesionalita a hlavne ľudskosť personálu......To je to naj......ĽUDSKOST, CITY....Každý pracovník má to Svoje....doma, rodina....to je to naj, prednostné, samozrejmé, dôležité..........v poriadku.....Ale ak sa rozhodol pre zdravotníctvo.....sú i pacienti,.....

cathy26
24. apr 2016

@tslobik .....píšeš že sa mu následkom nedostatku spánku zhoršil resp. skomplikoval zdravotný stav, už vtedy ste to mali riešiť, hneď za čerstva..vieš, teraz to bude o tom že sestričky budú tvrdiť svoju verziu, že veď bol po zákroku, bol zmätený, to sa mu snívalo a podobné haluziny..a nakoniec sa to ešte obráti proti Vám ..budem ti držať palce a prajem veľa síl...nebudeš to mať ľahké

tslobik
autor
24. apr 2016

@cathy26 to bolo ešte vtedy, ked sme nemali k nemu prístup.......ale neboj....ja to tak nenechám......

janickadr
24. apr 2016

@tslobik Pre mna znamena ARO anesteziologicko-resustitacne oddelenie, kde sa zachranuju ludske zivoty. Je samorejme, ze je tam viac hluku, lieta sa tam hore dole, lebo tam ide o zivot. Samozrejme, aj zdravotny personal su len ludia, ktori maju teda svoje city, ktore chces, aby mali, preto sa aj smeju. Pokial tam vyslovene nemali na oddeleni nejaku nemiestnu oslavu, alebo sa neudialo nieco konkretne, co si tu nenapisala, tak podla mna so staznostou, ze sa pacient na ARO nevyspal a prisiel odtial unaveny, absolutne neuspejes, a to nikde, na ziadnej urovni. Je velmi pravdepodobne, ze pribuzny zamdlel aj preto, ze ho bud po urcitej dobe posadili, nebodaj postavili, a kedze zmenil pohohu tela, po par dnoch lezania nahle vznikol problem pri vertikalizacii, klesol mu tlak a zamdlel. A to, ze bol nevyspaty, nebude pre nikoho dolezite, lebo mu tam mozno zachranili zivot. A napokon, vsade je to tak, ze na ARO a JIS je rusno, niekde viac a niekde menej, niekedy viac a niekdy menej. Naozaj sa rezim prace na jednotlivych oddeleniach neda vobec porovnavat...

bonavoxa
24. apr 2016

@tslobik Pokud jde o přestupek charakteru, že byl hluk na oddělení, tak v prvé řadě odpovídá staniční a vrchní sestra. Následuje primář a náměstek pro ošetřovatelskou péči. Kdyby to bylo možné, nepřijít jen se stížností, ale i s konkrétními důkazy...kdo příbuzného přebíral, v jakém stavu, které konkrétní sestry a lékaři byli na směně, kdy se ozýval hluk, apod. Popřípadě si připravit písemnou formu stížnosti. Možná by mohli napadnout, že si stěžujete vy jako příbuzná a ne přímo dotyčný pacient.
Asi se toho moc nestane, maximálně dosáhnete omluvy nebo vysvětlení, ale je rozhodně dobré, že si veřejnost nenechá nic líbit. Právě na toto zdravotnická zařízení spoléhají, že většina klientů je neinformována o svých právech.
Pokud je to nemocnice ve městě, ktere máte uvedeno v profilu, tak odtamtud mám ten nejhorší zážitek...a to se pohybují ve zdravotnictví už pěknou řádku let.
Hodně šťestí.