Nespokojnosť s gynekológom

mucinka1
3. máj 2013

Milé mamičky, chcem sa spýtať, či sa dá počas prebiehajúceho tehu zmeniť gynekológ a koľko poradní by malo byť v priebehu normálneho tehotenstva? Nepáči sa mi prístup môjho lekára, myslela som, že na poradni, ako už z názvu vyplýva, sa niečo dozviem, ale nie je to tak. Na moje otázky reaguje ironicky alebo vôbec. A ak sa zapisujú poradne do tehotenskej knižky, tak v júni pôjdem na štvrtú a to budem v 31 tt., tie vyšetrenia predtým neviem či mám považovať za poradne. Máte niektorá podobné skúsenosti??

trish31
3. máj 2013

@mucinka1 zvycajne je to tak,ze v prvých štyroch mesiacoch je prehliadka každé štyri týždne, v ďalších troch mesiacoch každé tri týždne, v ďalších dvoch mesiacoch každé dva týždne, v poslednom mesiaci je potrebná kontrola každý týždeň.Ale vsetko zavisi aj od Tvojho zdravotneho stavu,ja som tam napriklad za posledne dva tyzdne bola uz 2x.Ako lekar povie.

A zmenit gynekologa mozes,aj ked podla zakona najskor po 6.mesiacoch od podpisania Dohody o poskytovani zdravotnej starostlivosti ale lekari s tym nemaju problem aj skor...

Nema by a k Tebe tak chovat si myslim

raszuz
3. máj 2013

@mucinka1 dá sa, ja som menila ...

amouramour
3. máj 2013

@mucinka1 isto sa da...ale zas ja som chodila napriklad do sukromneho sanatoria a tam tiez poradna ako na beziacom pase, 5 minut a pa🙂takze treba hladat ozaj dobreho lekara, ktory bude mat aj nejaky cas🙂inak aj ja som mala niekedy medzi poradnami aj 5 tyzdnov prazdno

misza1
3. máj 2013

@mucinka1 klidne muzes zmenit dr, ja jsem menila v 20tt, kdyz chces zmenit tak asi co nejdrive. Zalezi hlavne od noveho dr, on vlastne prebere zodpovednost za dosavadni prubeh tehu, ale maji za to penize, tak se neboj ze by nechteli🙂

venija
3. máj 2013

@mucinka1 urcite mozes. Ja som gynekologa menila v 12.t, ked mi po pozitivnom skriningu naznacil, ze som "stara a chora" /38r, diabetes/ a odrovnal ma otazkou: "co budeme robit?". Nastastie vsetko dopadlo dobre a mam krasne teraz uz rocne dievcatko. Drzim palce 🙂

sisaha
3. máj 2013

@mucinka1 mozes, aj ja som menila hlavne potom, co moja dr. nevedela ake hodnoty cukru maju byt pred vypitim glukozy a po nom... Povedala mi, ze mam tehotensku cukrovku a objednala ma do diabetologickej amb. A ja som 3 tyzdne zila v strese. Samozrejme, ze tam mi dr. povedala, ze hodnoty mam v norme..

sjuzi
3. máj 2013

Ak nie si spokojna, zmen. Ja som menila zas pediatra, ked mal starsi syn pol roka, tiez sme chodili na poradne, ale pristup pana doktora sa mi nepacil... Ziadne dovody som neuvadzala, len som si dohodla inu doktorku a odniesla kartu. Zazerali, ale nedovolili si nic namietat... 😉

tweety007petra
3. máj 2013

No ja som mala tiež problém s lekárom a ked mi dal materskú knižku v 18tt tak som sa už nasrala!!!nevadii mam nového a v pondelok idem na morfologicky tak bude dúfam všetko ok.

mucinka1
autor
4. máj 2013

Veľmi pekne vám všetkým ďakujem, môj lekár je totiž prípad toho, že mu ide len o peniaze. Môžem byť šťastná, že tehotenstvo prebieha v poriadku. Našťastie som bola v Martine na 3D sono a tam mi lekár všetko ukázal aj popísal. Vrele ho odporúčam a aspoň som sa upokojila, keďže môj gynekológ mi ani po screeningu nič nepovedal. Je to moje prvé tehotenstvo a pre mňa je to naozaj dôležitá udalosť, ale to asi poznáte a mám k poradňám s takým lekárom doslova odpor...