Nespavosť a antidepresíva

1. mar 2023

Ahojte.
Je tu niekto,komu zvysena davka AD zapricinila nespavost?Ani oka nezazmurim.Proste sa citim,akoby som nepotrebovala spat.
Stalo sa to niekomu?

deti95060810
1. mar 2023

začínaš s AD? na začiatku liečby sa to stáva, alebo potom vtedy, keď sa zmení dlhodobé dávkovanie - zvýši, alebo zníži...
po čase to zmizne... dávajú sa nato oblbováky - neurol, a pod.
ešte vyskúšaj sprey Dospinox, popr. melatoním... pred spánkom

autor
1. mar 2023

@deti95060810 Dva tyzdne som uzivala AD 50mg a dr mi po nezlepseni stavu zvysila davku na 100mg.Odvtedy nemozem vobec spat.Akoby som nemala potrebu spat

autor
1. mar 2023

@deti95060810 neurol a tak nemozem.Kojim

natalusiiik
1. mar 2023

Antidepresiva su ,,nakopavace,, preto pokial nemozes po nich zaspat, treba poziadat aj o AD, ktore sa beru vecer pred spanim, denne antidepresiva sa zvyknu doplnat s vecernymi, prave kvoli nespavosti

autor
1. mar 2023

@natalusiiik zrejme nic ine nemozem.Dali mi sertralin,kedze kojim

natalusiiik
1. mar 2023

Jaj vlastne ty kojis zabudla som.. tak to ano potom take lieky nesmies uzivat, tak len nejako vydrzat obdobie kym budes kojit, drzim palce, nespavost je svina, mam bohate skusenosti 😏

autor
1. mar 2023

@natalusiiik Je to strasne.Vobec sa mi neda spat.Myslis,ze to tak moze byt len docasu,kedze to mam odkedy mi dr zvysila davku,alebo sa ta nespavost nevytrati?

natalusiiik
2. mar 2023

Urcite to bude sposobene liekmi o tom niet pochyb.. ale ze sa to vytrati samo to pochybujem, proste je to u teba uz davka, ktora sice zaberie a pomoze, no zaroven nabudi telo natolko, ze mu nedovoli zaspat.. takze podla mna ked dokojis bud si dat predpisat este AD na spanie, alebo sa vratit k nizsej davke a skusit fungovat tak.. mozes skusat este volnopredajne lieky, mne jedneho casu pomohol persen forte pred spanim, no v baleni bolo asi 8 tabliet a stalo to desat eur takze to by som skrachovala kedze sa beru dve tablety pred spanim 😅 potom levandulovy caj je fajn, pripadne mne pomaha paradoxne neist spat s prazdnym zaludkom.. ja sa proste musim najest pred spanim aby som nebola nepokojna.. pustam si podcasty a pri ich pocuvani zaspim.. ale aj tak spim zle, za noc sa budim minimalne 3x a to beriem pred spanim frontin.. takze ano, je to kriz.. jedneho casu som brala ad na spanie, no zatial som si ich nasadit nedavala, kym ako tak fungujem

autor
2. mar 2023

@natalusiiik znizila som dnes zo 100mg na 75mg,tak uvidim.

natalusiiik
2. mar 2023

Drzim palce, to nie su vysoke davky, ja mam tiez len 75mg a hoci mam niekedy chut si nechat davku zvysit, prave kvoli nespavosti nechcem, lebo to uz by mi tiez museli nasadit nieco silnejsie na spanie ako je frontin, hoci aj ten je sam o sebe svinstvo a este vacsie zlo, ked sa uziva pravidelne 🙄🤷‍♀️

autor
3. mar 2023

@natalusiiik aj tak sa mi neda spat.Lieky beriem skoro mesiac a ziadna zmena…Uz ma to nebavi

natalusiiik
3. mar 2023

tak vitaj v klube, ja nespim uz roky :D ..uz som si zvykla ale skodi to psychike

autor
3. mar 2023

@natalusiiik tak to je skvele spat 2 hodiny denne,ked mam male dieta

natalusiiik
3. mar 2023

to si veru predstavit neviem, mrzi ma to

autor
4. mar 2023

@natalusiiik aj mna 🥲🥲

zuzanam1992
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanam1992
8. máj 2023

Ja beriem taktiež Setallin 75mg... už pri 50 som cítila, že mám problém so spánkom... doktor mi to chce zvýšiť na 100mg... zatiaľ beriem 19 dni, tak snáď sa to upraví ešte. Vám sa to upravilo?

autor
11. máj 2023

@zuzanam1992 nie,neupravilo,lebo tu nespavost som nemala zo zvysenej davky ako som si myslela.Mala som take uzkosti,ze hlava bola akoby stale v strehu,tak som nemohla ani spat.
Lieky som vysadila

zuzanam1992
11. máj 2023

A už Vám je lepšie? Ja už som tiež z toho na nervy, že či zaberu lieky.

autor
14. máj 2023

@zuzanam1992 Raz som hore,raz dole.
Ale je to lepsie,ako to bolo vdaka Bohu🙏

martin6990
26. nov 2023

Zdravím zlepšil sa vám ten spánok?a za aké obdobie? Beriem Eliceu jednu ráno a jednu na obed asi mesiac a pol nedá sa mi vôbec zaspať…..beriem večer ešte Trittico….mal som aj Lexaurin ale ten sme vysadili lebo sa mi stav zlepšil po psychickej stránke

autor
26. nov 2023

@martin6990 lieky som prestala brat po 2 mes.(tie by mi nepomohli) a ta nespavost nebola kvoli liekom,ale kvoli psychike.Bola to len zhoda nahod.