Neskutočná únava po pôrode

4. aug 2024

Ahojte. Viete mi prosím poradiť? Som 3 mesiace po porode a pociťujem strašnú únavu. Ja ledva idem zarobiť mlieko malej, normálne nevládzem a to spim denne 6hod. Takže nerozumiem tomu. Keď som to vravela dr povedal ze sa to upraví. Žiaľ neupravilo sa :(

honey666
4. aug 2024

Žena po tehotenstve potrebuje znova ďalšich 9 mesiacov na to aby sa dala dokopy 😊 doplň si nejake vitamíny. Ak sa ti niečo nechce nemas energiu, napriklad uvarit alebo upratat, objednaj si jedlo a na upratovanie kašli, ked bude energia upraceš 😊 dolezite je to aby si teraz vedela obstarat babatko, seba aspon osprchovať a oddych kym sa da 😊 ja som s prvym dietatom spala cez den vzdy ked spalo, potom neskor obedne spanky tiez sme lahali spolu, a teraz mam tiez skoro 6 mesacnú dcerku a tiez ked sa da tak spim s nou aj cez deň. Niekedy len lezim pri nej. Nic nesilim . Urcite doplnit železo to treba

andrea_82
4. aug 2024

No, ak dlhodobo spis 6 hodin denne, tak to nie je nic moc. Dopln vitaminy a popros niekoho, nech babo v rano postriehne a riadbe sa vyspi. Pripadne si daj skontrolovat stitnu zlazu.

danyelia
4. aug 2024

Ahoj, tak tej únave sa ani nečudujem, keď spíš denne len 6 hodín, to je fakt málo 🤔 Keď sa Ti nedá kvôli bábu spať v noci, tak si pospi normálne cez deň s ním...

lulu0123
4. aug 2024

Kup si nejake vitaminy pre dojciace matky.Ja som si kupila len take lacne z DM a citila som sa ovela lepsie. A urcite treba viac spanku.

petronellla87
4. aug 2024

Železo máš v norme?

bublinka1426
4. aug 2024

upravi. krvny obraz nerobila doktorka?

luccija
4. aug 2024

Tak si zrátaj koľko si za týždeň v deficite so spánkom a celý deň si v pohybe, psychická únava pozornosť ..6 hodín je málo aj to určite prerušovane a počuješ každý prd🙂spi cez deň koľko sa dá.Ja som až pri dieťati začala piť kávu a to som roku robila na nočné smeny a bol veľký rozdiel nespat v noci vôbec v práci a prerušovane vždy, keď som dobre zaspala už som vstavala

ivangeline
4. aug 2024

Hmm, 6h je malo. Ja spím 8 až 10h a 3x sa budím… a som unavená! ;D A keď sa dá, spím aj na obed…

danielahamar
4. aug 2024

Ja som 3.5r po a som unavená stále 🥱, proste malo spánku

anavixy
4. aug 2024

Budem opakovat uz napisane, KO je v norme? Ak mas len jedno dieta, tak poradim to (ne)popularne: spi ked spi dieta. 🙂

em4life
4. aug 2024

Pravdepodobne nízke železo

kiki68
4. aug 2024

Moze to byt pokles zeleza, urcite k lekarovi. Vela zien ide vahovo dole a telo nestiha proste nabrat ziviny. Lebo je to dynamicky proces a k tomu unava ako taka

11bodka11
4. aug 2024

Zelezo určité

autor
4. aug 2024

Asi to bude železo. Mala som ho veľkí nízke aj počas tehu

autor
4. aug 2024

Dakujem❤️

11bodka11
4. aug 2024

Aj ja. A este 3 mesiace po porode som musela uzivat.

anjelicek26
4. aug 2024

Treba ist na krv a podla toho... mne chyba zelezo, d-ko... ale beriem doplnky, tak sa to nejako dorovnava... kedze kojim a chyba mi zelezo, chyba aj malemu, tak chudak musi brat kvapky a furt sa mi s toho povracia, ziadna slava...

duppka13
4. aug 2024

Ja som bola tak unavena az mi bolo na vracanie, sedela som na stolicke a nevladala ani vstat, hlava sa mi tocila. Zistili mi nefunkcnost stitnej zlazy, daj si to skontrolovat.

plamienka555
5. aug 2024

Mne tak začali problémy so štítnou žľazou (hypofunkcia), rozhodne zájsť za obvodnou a poprosiť ju aj o kontrolu minerálov aj vitamínov

lily246
5. aug 2024

Železoooo! Ako je možné, že ti ho doktorka hneď nedala skontrolovať, čo je to za lekárku. Kúp si globifer forte, bude ti rýchlo oveľa lepšie.

petrofka
5. aug 2024

aj ja som to mala. Takisto stitna zlaza. Ale z krvi mi to nezistili, hladina bola v norme. Az nahodne na sono uzlin krku sa zistilo, ze ju mam väčšiu. Daj si ju skontrolovať pohmatom. Alebo ak poznas niekoho, kto ma so SZ problem, tak ti tiez pohmatom bude vediet povedať, ci je veľkostne ok.

romanadam1626
5. aug 2024

Aj ja som to tak mala po pôrodoch,
pomohlo mi užívanie železa Malé sim voľnopredajné z lekárne Iron Jamieson.
A samozrejme robiť len to ,čo je nutné okolo bábätka a seba. 🥰

romanadam1626
5. aug 2024

Mne toto veľmi pomohlo🙂

lenkalienka321
5. aug 2024

6 hodín je máličko. Telo sa po tehotenstve môže zmeniť, aj jeho potreby. Určite zvýs hodiny spánku, hoci aj počas dňa. Nemusíš stihnúť všetko a hlavne sa neporovnavaj so super mamami, ktoré majú všetko tip top a ešte aj popri materskej vedú vlastný biznis. Každé materstvo aj situácia je ina. Počúvaj svoje telo, lebo môžeš ľahko vyhoriet, alebo sa dostať do depresie. Ak sa už nejaké predstadia týchto stavov nedejú.

mibore
5. aug 2024

Daj si skontrolovať krv, mne to urobila moja dr. automaticky pri kontrole a hneď mi odporučila aké vitamíny si mám doplniť plus magnézium.