Neskutočná nervozita pred menštruáciou

sandral
6. mar 2018

Ahojte,
posledné 2 mesiace som neskutočne nervózna pred menštruáciou. Nervozita bola u mňa bežná, ale nie do takejto miery, pretože teraz sa ovládam už naozaj iba veľmi ťažko. Trvá to 2 dni pred, ale už neviem, čo do sebou?
Ako ste riešili takéto stavy?

moose_cree
9. mar 2018

Ako sa to prejavuje?

suesue1983
9. mar 2018

Skus piť alchemilkovy čaj mne ten pomohol,uplne ina žena pred ms))

katkapalo1
9. mar 2018

Odpoveď na toto by zaujímala aj mňa.. Túto zmenu nálad mam len od pôrodu predtým som to nepoznala. Niekedy si s prepáčením myslím o sebe ze som nenormálna😕 pred mens ma všetko hnevá a niekedy fakt len čakám na príležitosť kedy niekto niečo urobí. Odnesie si to hlavne muž aj keď som mu vysvetlila že pred menštruáciou ani nemôžem zato ze som nervózna. Ak niekto niečo poradí rada vyskúšam tiež. Ďakujem

marllik
9. mar 2018

alchemilkovy caj + pupalkove tobolky s vit E.. mne to vsak zabralo az na druhy cyklus.. tiez som sa uz nedokazala ovladat :( vzdy si to odniesli deti alebo manzel.. teraz je to omnoho omnoho lepsie

sandral
autor
9. mar 2018

@katkapalo1 Ja som na tom podobne, pred pôrodom úplná pohoda, ani som nevedela, čo je to nervozita a odvtedy sa to opakuje mesiac čo mesiac, ale posledné 2 si už pripadám ako nejaký psychopat. V jednej kuse mi všetko vadí, nedokážem sa ovládať, všetko ma vytočí.

katkapalo1
9. mar 2018

Bože najhoršie je ze si to odnesú ti ktorý nemôžu za nic. Ale dostanem menzes a všetko je úplne ok všetko prejde. Ja to asi nikdy nepochopím co robia tie hormóny ale skúsim aspoň ten čaj nasadiť

maminecka2
9. mar 2018

Ja mam PMS 7 dni pred... Sa divim ze sa so mnou muz este nerozvadza. Neviete ci sa ten alchemylkovy caj moze pocas kojenia? A pijete ho len pred abo cely mesiac? Dik.

sandral
autor
10. mar 2018

Ako pijete Alchemilku? Niekde je písané pred menštruáciou, inde počas a už som našla aj počas celého mesiaca....

montemotherone
10. mar 2018

Skús Persen, alebo Guajacuran, a inak doplň Magnézium, + týždeň pred menzesom doplň B komplex. Rovnako dopĺňaj tieto dva prvky vždy keď si vo väčšej psychickej či fyzickej záťaži. Vtedy sa viac spotrebúvajú a prejaví sa to na nervovej sústave ... A kukni si niečo o PMS. Predmenštruačný syndróm. Málo sa o tom na Slovensku hovorí, málo o tom ženy vedia... Ale je to bežná vec. Dá sa tomu trochu predchádzať úpravou životosprávy. Ubrať mliečne výrobky, vyhnúť sa čokoláde, káve, cvičiť, dodržiavať psychohygienu, a aspoň týždeň pred menzesom sa vyhnúť veľkej psychickej záťaži. Občas si počas dňa ľahnúť. Poviem ti, že nervozita je ten najpríjemnejší prejav... 😒 Pozri si stránku https://www.cyklickazena.cz Možno sa do budúcna vyhneš horším prejavom 😉

marllik
10. mar 2018

@sandral ja pijem alchemilku pocas celeho mesiaca.. po ms obcas, raz za dva dni a asi tyzden pred ms si davam 2-3* denne.. a tobolky pupalky takisto.. guajacuranom som to riesila pred tym - na take "akutne stavy" ze som myslela ze uz asi explodujem.. teraz si na neho ani nespomeniem

eva8
11. mar 2018

ďakujem za tieto príspevky

adulikka
12. mar 2018

https://www.pilulka.sk/homeopaticum-sedatif-pc-...

Ja tieto kupujem a uzivam pred menzesom ,uzila som ich aj ked mala ist na pohreb ,naozaj som po nich bola ,kludna . Aj na spanie ,ked sa mi nedarilo zaspat .

annamari4
12. mar 2018

Presne toto mám aj ja, totálne mi šibe a to už užívam magnezko aj b12ky😔

nelie
12. jún 2018

Ahojte mavate aj ine priznaky? Ja som teraz 5 den pred menzesom - akurat odisla odo mna zachranka :( - uz dva dni mam strasne vypatie, cele telo v krci, stupnuta krcna chrbtica, pulzovanie v hlave, trasie ma, nervozna som, dnes sa pridala uz aj migrena so zvracanim, tym padom vysoky tlak - namerali mi 150/115 ( minule az 180/120 to ma brali uz na hospitalizaciu ) a tep 100 - no strasny stav ... pravdaze lekari stale nevedia z coho presne mi takto byva, pretoze migrena sa dostavi niekedy aj mimo cyklu :/ ... teraz som bola na MR mozgu, zajtra neurolog - ake vysledky vyzeraju OK, na migrenu mi predpisali zatial panadol migrena a moj gynekolog mi skurat nasadil hormonalnu liecbu na 3 mesiace ... este vravia, ze to moze byt z krcnej chrbtice :/ alebo stitna zlaza som aj pocula

sandral
autor
12. jún 2018

Krčná chrbtica, skús magnézium.

eliska13
12. jún 2018

@nelie mne to príde ako tetania, úzkosť, panicky záchvat toto všetko sa vždy vygraduje pred menzesom.Dali Ti niečo na ukľudnenie do infúzie či na domov?zvykne to robiť nízka hladina vápnika magnézia stres...plus to kolísanie hormónov
Ale môže to byť aj štítna žľaza....

eliska13
12. jún 2018

@nelie ak môžeš zajtra sa ozvi som zvedavá na toho neurológa čo povie moju kamošku minule brala záchranka to isté slabosť, vysoký tlak, oblievanie potom búšenie srdca uzavreli to na psychiku tetaniu

nelie
12. jún 2018

@eliska13 ano dali mi infuzku na migrenu, novalgin, injekcia magnezium a tabletku neurol a nieco proti nevolnosti, aby som negrckala - je mi lepsie teraz ... akurat som prisla z nemocnice

nelie
12. jún 2018

@sandral Magnezko beriem kazde rano asi 4 roka a sem tam aj vecer

nelie
12. jún 2018

@eliska13 oki napisem, ake aj migrenu mala?

katkapalo1
12. jún 2018

@marllik prosím ako toto užívate? Denne celý mesiac alebo len niektoré obdobia? Ďakujem

marllik
12. jún 2018

@katkapalo1 ked som zacinala, tAk denne, ale teraz od ovulacie po koniec ms si vzdy rano do litroveho cajnika dam 2 sacky alchemilky a pocas dna ten liter vypijem. potom do dalsej ovulacie pauza. chutne to moc nie je ale vidim na sebe neskutocny ucinok, tak si davam zalezat, aby som ju pila pravidelne.

katkapalo1
12. jún 2018

A tie pupalky tiež užívate? Ak áno ako často. Zajtra pôjdem kúpiť čaj lebo už mi to veľmi vadí tie zmeny nálad
@marllik

marllik
12. jún 2018

@katkapalo1 pupalky su vo forme toboliek a to podla toho ako uvadza vyrobca. niektore sa beru raz za den, niektore 3x. ale tiezz len od ovulacie po koniec ms.. zmenu som vsak videla asi az na druhy ciklus, tak sa netreba vzdat, ak by to nezabralo hned v prvom cykle

ludmilusik
17. feb 2019

Ahojte no pripájam sa do klubu. Tiež som strašne na nervy ale ja ešte viac počas menštruácie. Asi je to divné ale pred menštruáciou som citlivka. Deti bozkávam stiskam rozmaznavam.... Potom príde menzes a hotova furia je zo mňa. Sama sebe vadim. Ani sústrediť sa nedokážem keď mi niekto niečo hovorí. Brutálne sa premaham. Hlava ma bolí. No je to hrozne.

lenka_l
20. jún 2020

@nelie ahoj, chcela by som sa spytat ako sa mas a ako si vyriesila tieto problemy. Ja mam uz druhy mesiac po sebe tri dni pred menzesom stav, ze pride na mna hrozne busenie srdca a v zapati po nom triaska. Mala som aj zachranku, dali ma magnezium a odkazali na kardio vysetrenia. Kardio aj endokrinologiu mam v poriadku, ziadnu pricinu nenasli tak hladam sama co by to mohlo sposobovat. Mam aj hrozny naval placu ked to na mna pride. Tento druhy krat sa to stalo v noci v spanku, niekolko krat po sebe. Som zufala ze neviem najst pricinu. Ako si sa s tym prosim ta popasovala ty?

nelie
20. jún 2020

@lenka_l Ahojky pisem ti SS ak mozem

sandral
autor
23. aug 2020

@katkapalo1 mne nepomohla pupalka

katkapalo1
23. aug 2020

@sandral ďakujem mne v tom období pomohol len alchemilkovy čaj píla som cca od ovulácie po ms. A bolo to úplne iné stavy hnevu zmizli. Teraz už dávno nepijem už sa s tým telo vysporiadalo same

danhen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz