Neskutočná bolesť uší počas letu

barbora0308
30. júl 2021

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci je normalne, ak ma zakazdym pri lete lietadlom (konkretne pri pristavani lietadla) neskutocne bolia usi? Ta bolest je priam az neznesitelna a mam pocit, ze mi nieco v uchu praskne. Nie som vobec chora (chripka a pod.), ani nepoznam ziaden zdravotny dovod, ktory by toto mohlo zapricinovat. Naposledy co som letela bola ta bolest taka neznesitelna, ze som mala pocit, ze odpadnem, velmi neprijemne.
Je prosim normalne, ze na zmenu tlaku reagujem takto velmi intenzivne (mozno su moje usi napr. citlivejsie) alebo mam radsej vyhladat lekara a poradit sa s usnym? Mate prosim niekto podoben skusenosti?
Dakujem za akukolvek odpoved!

ikonica
30. júl 2021

@barbora0308 treba si dat zuvacku ci cukrik

benit
30. júl 2021

Moj syn tak ma. Zuvacka pomohla ale nie uplne. Este na druhy den ho usi bolia.

mamamasama
30. júl 2021

@barbora0308 bezne to nie je, ale niektori ludia na let reaguju citlivejsie.. hlavne male babatka... moze sa tiez stat, ze mas nieco s nosnymi dutinami.. v mojom pripade ak mam nadchu, nemozem ani lietat, pretoze okrem toho, ze bolest je neznesitelna, skoro som ohluchla na jedno ucho...

nafka0483
30. júl 2021

@barbora0308 Asi mas citlivejsie usi, alebo mozes mat problem s eustachovou trubicou - nejaky skryty zapal a pod. a zle sa ti vyrovnava tlak preto ta bolest. Ja by som pre istotu isla na ORL, radsej ako nieco zanedbat.

Skus prehltat - nieco pit, alebo zut zuvacku. Pripadne si kup take specialne stuple do usi, ktore pouzivaju napr. potapaci - nie su to obycajne stuple, maju prepustaci ventil, ktory pomaly prepusta vduch a vyrovna tak tlak.

barbora0308
autor
30. júl 2021

@ikonica
@benit
Zial zuvacka ani cukrik absolutne nezaberaju :(

barbora0308
autor
30. júl 2021

@nafka0483
Dakujem za nazor. Tiez si myslim ze radsej zbehnem na vysetrenie a tie stuple tiez pozriem nasledne.

kiki68
30. júl 2021

@barbora0308 ano , ako radia zuvacka, zivanie caste, masirovat okolo usi/sanky, hybat sankou, niekedy nahriaty pohar s vatou pomoze. Najbrutalnejsie je svihnut jednu cez ucho ( toto radsej neskusat), hoci to zabera

bolarazjedna
30. júl 2021

Mne sa presne toto stalo pri mojom prvom lete v živote. Myslela som si, že to je tak zakaždým, tak som sa normálne bála cesty domov. Uši ma boleli ešte niekoľko hodín po prílete, bola to nesmierne silná, ostrá bolesť, a úplne zalahnute, skoro nič som nepočula.
Odvtedy som letela xkrat, a nikdy podobne sa nestalo. Mne zrejme pomáha keď neustále prehltavam sliny počas odletu/príletu.
Nikdy by som to už nechcela zažiť. Nemyslím si, že na ORL ti nájdu riešiteľnu príčinu.

kacena4
30. júl 2021

vacsinou to moze byt zo zalahnutych usi, dr. spravi vyplach a malo by to byt lepsie

simca06022011
30. júl 2021

Ja som toto mala, ale po dolieceni roznych orl problemov... aj 3 dni ma usi boleli iba z lanovky v tatrach.. neviem nejak to postupne ustalo,ale tiez nepomohli ziadne babske rady. Isla by som sa poradit s ORL lekarkou. Nie len kvoli pricine, ale moze ti nieco odporucit.

martakar
30. júl 2021

Ja mám toto isté, pri pristávaní skoro plačem. Raz som ešte pár dní nepočula na jedno ucho. Rada si tu prečítam nejaké rady.

kitycat
30. júl 2021

skusalasi akoby zivat? Mne to pomaha ked mi zalaha v usiach

malinoismum
30. júl 2021

@barbora0308 skús pravidelne pri klesaní - doslova - nasilu zívať - mne to pomáha jedine a teda cestujem od malička niekoľkokrát ročne lietadlom.

betka233
30. júl 2021

Moj manzel mal s tym problem, spomenul to po lete letuske a ona mu dala na to nejaku ampulku s roztokom ze to pomaha... ale dal si to az zialBohu po lete... skuste sa pytat letusky pred vzletom/pred pristavanim ci vam na to nieco take neda, zjavne to maju vo vybave...

nanynou
19. máj 2024

@barbora0308 ahoj ako si to vyriešila? Ja dnes letím domov a normálne mám panický strach lebo takú bolesť som prežívala pri pristávaní ako keby mi v obidvoch ušiach naraz skalpelom rezali😭

lavender273
20. máj 2024

Ja som tiez mala naposledy taku bolest v usiach ale aj v krcnej chrbtici akoby ma niekto bodal nozom. Neskutocna bolest. Nikdy som predtym take nezazila.

barbora0308
autor
20. máj 2024

@nanynou Mne dost pomohli stuple do usi na vyrovnanie tlaku, ale teda stale sa necitim uplne komfortne pocas vzlietnutia a pristavania v lietadle 🥴. Usi mam v poriadku, podla lekara mam len teda senzitivne usi na zmenu vysky...

nanynou
21. máj 2024

@barbora0308 ďakujem vyskúšam☺️

barbora0308
autor
21. máj 2024

@nanynou Neni zac, dufam, ze pomoze a este som teda zabudla napisat, ze si treba velmi poriadne vycistit usi od mazu pred letom. Kupit sprej a pred letom striekat aspon tyzden kazdy druhy den a nechat posobit v usiach aj 10 min. az potom vyplachnut.

fodorka
21. máj 2024

@barbora0308 zuvacka a kombinacia sluchadla s hudbou

barbora0308
autor
21. máj 2024

@fodorka Joj, to na mna nikdy nezaberalo 🫣 ...

fodorka
21. máj 2024

@barbora0308 na mna iba toto.... Ja som raz po pristati dosliva nepocula niekolko hodin a skoro mi usi roztrhlo.ked som letela po xty krat tak toto combo zabralo. Ale precitam s tebou aj ostatne 🤣

melani19
26. máj 2024

@barbora0308 a ako sa vyplachne este ucho potom? Dakujwm

barbora0308
autor
26. máj 2024

@melani19 Jemnym prudom vody napr. cez sprchac ☺️.

jarozkosic
15. júl 2024

mne zabera kava. staci ta co davaju pocas letu. aj ibalgin (s dostatocnym odstupom) funguje, ale kava je pohodlnejsia.