Neskutočná bolesť polovice tváre

lilyianka
10. mar 2015

Ahojte, chcem sa s vami poradiť .... Neskutočne ma boli ľavá polovica tváre, táto bolesť trvá asi od začiatku roka ...Najprv raz za dva týždne, raz za týždeň a v poslednom čase je to čím ďalej častejšie, je to aj niekoľkokrát za týždeň. Najprv som navštívila obvodného lekára, ktorý ma nikam neposlal a nasadil mi antibiotiká s tým, že je to možno len podráždeny trojklanný nerv, a že ak lieky nezaberú, pošle ma neurológovi .. Samozrejme nezabrali a min. týžden som bola u neurológa, ktorý ma poslal na rtg prínosových dutín a lebky s výsledkom negatívnym, tak usúdil, že je to "asi" prechladnutý trojklanný nerv a nasadil mi Novalgin a Milgamma a doporučil mi ohriavať si lampou tú časť tváre. Lieky beriem od piatku, nedela, a pondelok kľud a včera ma to zase chytilo. Bolesť začne väčšinou večer pred spaním alebo počas noci, čiže sa s ňou buď budím, v horšom prípade ani nespím. Lieky nie vždy zaberú, ako napr aj teraz, nezabrali od včera večera.... Bolí ma spánok, bolesť prechádza až ku koreňu nosa, Ďalej akoby zuby, ale zuby to horné nie sú, pretože sa viem najesť normálne, ale akoby nad nimi .. Bolí ma celá lícna kosť a prechádza to až smerom k oku ... Sem tam ma bolia aj dolné "zuby" resp ďasná alebo čo a pichá ma v uchu .... Avšak najväčšia bolesť je bolesť spánku, tá je bodavá a stále pretrvávajúca a lícnej kosti ... Prosím poraďte čo to môže byť .. Neviem či to môže byť od zuba, mám robený panoramatický rtg zubov pred pár týždňami a u zubára som bola každý týždeň a nič .... Už som načisto zúfalá, v práci ledva existujem a doma tiež ....

beruska1311
10. mar 2015

Myslim si, ze to bude trojklanny nerv...mala som s nim tiez problemy. Neurolog moze predpisat aj antiepileptika - davaju sa pri zapale trojklanneho nervu, ale s tymi budes tiez tazko fungovat...su to silne lieky a ja som po nich stale spala...ale pomohli.. Dva - tri tyzdne som to brala a potom som vysadila a nastastie je zatial klud. Skus sa opat poradit s neurologom.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilyianka
autor
10. mar 2015

Neviem ci sa mam este 5 dní trápiť alebo zase ísť k lekárovi .. Viem, že mi neurolog do správy napisal, že ak mi nezaberú tieto lieky, tak mi má obvodný predpísať ešte iné, ktoré do správy uviedol ... Strašná bolesť toto ...

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilyianka
autor
10. mar 2015

@beruska1311 a zápal trojklanneho nervu zistia len na základe ct? pri rtg to nevidno?

adrika1704
10. mar 2015

@lilyianka jooj..tak nerada ti teraz toto pisem..ale nasa skusenost..resp.manzelova..taketo trapenie sme si zazili od minuleho augusta..zacinalo to obdobne..len bolesti casti tvare.skoncilo to asi po 1-2mesiacoch bolesti....pohotovost,zubar,ct..a stale nic..skoncil pre "neindetifikovatelne tvarove bolesti" v nemocnici nastastie uz bez nich..ale nasledne vysetrenia doporucuju vymenu krcnej platnicky,ktora tlaci na miechu..nikto u nas nepotvdil ani 3klanny nerv na ktory bolo podozrenie ani problemy zo zubami kde bol na celkovom rentgene..az nasledne mri v nemocnici..

beruska1311
10. mar 2015

To neviem, ale asi iba CT ukaze. Mne nerobili, vlastne doteraz naisto neviem, ci to bol nerv...u mna to spustil zub, ktory mi opravovali, lenze zub potom uz nebolel ale sanka cela ano...Neurologicka mi tie lieky predpisala ako pokus, ze ked zaberu, tak to bol nerv...zabrali, ale asi az o 10 dni...tazko sudit, mozno by to preslo aj bez liekov.

adrika1704
10. mar 2015

Este tiez bral antibiotika a lieky od bolesti take ze cez vikend sme ich v lekarnach ani nezohnali bo ich mali iba na objednavku ale aj tak nezaberali..

veriiii
10. mar 2015

@lilyianka no,bohuzial podla opisu,ako prebieha bolest to ozaj vyzera na trojklanny nerv, bohuzial, tato bolest u vacsiny ludi prechadza velmi pomaly..a zvykne sa aj vraciat..je to dlhodby proces..
osobne by som zasla za neurologom,ze novalgin na tu bolest nezabera.. ma k dispozici este iny typ liekov na takuto nervovu bolest..mozno by stalo za to ich vyskusat..v kazdom pripade by bolo dobre este doplnit aj o zubne vysetrenie..a ORL..na vylucenie inej priciny ,ako 3klanny nerv.takisto, neurolog nespominal,ze aj niektore formy migreny sa mozu takto prejavovat?

lilyianka
autor
10. mar 2015

Rozmyslam, či to nemože byť aj od zubov, zubar mi odporucil odstránit horne osmicky, ale nie je na to ziadny dovod, že by tam bol zapal alebo co ..proste preventivne, že su zbytocne .. ale vzadu ma to vobec neboli ..praveze ma skor boli akoby horná patka a sestka, ale nie zub alebo nad zubom ..neviem ako to napisat .... a teraz ma stale drzi licna kosť a spánok ..a este mi je aj od zaludka zle a boli ma aj vzadu krcna chrbtica ... neviem ci to vsetko so vsetkym suvisi ci co

lilyianka
autor
10. mar 2015

@veriiii neurolog si vypocul co mi je, spisal to, poslal na ma spominany rtg prinosovych dutin a lebky, spravu som podala sestricke, lekar si to sam vo vnutri ambulancie pozrel a povedal, asi prechladnuty trojklanny nerv .. nic viac nic menej .. to bolo vsetko co mi k tomu povedal ..sice ma aj vysetroval, na roznych castiach tvare ma stlacal aj vzadu, kde ma to bolelo, ale co, ked akurat som mala svetly den a vtedy to bolo fajn a tym padom bolest ziadna ..

ela_79
10. mar 2015

ja som mala nieco podobne minuly rok len sa k tomu pridala aj bolest ucha ... mala som stastie na neurologa. po polhodke v ambulancii som bola bez bolesti ... odblokoval mi krcnu chrbticu, vraj bol nerv zacvaknuty, bol drazdeny a tak sa priznaky dost podobali na zapal... mala som stastie naneurologa ktory to vyriesil rucne strucne, namiesto igelitky liekov mi ukazal cvik nauvolnenie krku a odporucal nosit sal .... nevesaj hlavu, mozno aj u teba to budenieco jednoduchsie ...
pri trojklannomm dobre vysledky mava akupunktura

adrika1704
10. mar 2015

@lilyianka a zase nerada pridavam..taketo svetle dni sme mali aj my..dokonca ked ho na pohotovosti poposielali po vysetreniach..ako som spominala aj UNK aj CT..nasadene narkotika,ktore mu teta v lekarni doporucila ze ak ma male dieta Nech ho radsej ani na ruky neberie.

veriiii
10. mar 2015

@lilyianka myslim,ze tie osmicky by taku rozsiahlu bolest nesposobovali..ako pisem, ak je to ozaj trojkalnny nerv, ten je dost zdlhavy...
pozri priebeh trojklanneho nervu lebkou..

http://primar.sme.sk/c/4117215/bolesti-tvare-ne...

adrika1704
10. mar 2015

@ela_79 super skusenost..bo moj mm aj na podobne skoncil v nemocnici aj.ked tam nikto nic nepotvrdil ale doporucili operaciu platnicky.

lilyianka
autor
10. mar 2015

no nic, asi si skusim vybavit vysetrenie u ineho neurologa, takto to dalej nepojde .. ale pri trojklanom nerve pisu, ze bolest je kratka a neznesitelna, ale ja ju mam cely den .. cize to je mi zahadou, ze ma to boli stale, nieolko hodin, teraz dokonca uz pomaly 24hodin ..

adrika1704
10. mar 2015

@lilyianka moj mm skusil Vsetko..zabaly na hlavu, Horuci kupel, caje, zubara,lieky..A len sa to zhorsovalo..daj prosim vediet ako si dopadla.

ela_79
10. mar 2015

@adrika1704 to co je za haluz, nepotvrdili nic a aj tak chcu operovat ? nechce skusit akupunkturu? mne velmi pomohla na platnicky v krizoch ...

dollyzv
10. mar 2015

neviem kde presne ta to boli, mojho priatela takto bolela kost nad okom, potom az hlava a vlastne cela strana a velmi....rastie mu zub mudrosti,,,ale ci to bude aj tvoj pripad no neviem...

adrika1704
10. mar 2015

prepustacia sprava z nemocnice.. Nespecifikovane tvarove bolesti 😲 nasledne vysetrenia- platnicky..

adrika1704
10. mar 2015

@ela_79 stale mu radim..aspon plavaren,abo nieco..nerada to takto napisem..ale je to ob.chlap 😉

cherry1981
10. mar 2015

Podla popisu to vyzera na trojklanny nerv presla som si tym viem aka je to bolest ja som brala dlhodobo lyricu

cherry1981
10. mar 2015

@lilyianka aj mna to bolelo cely den, ale dostavala som kazdu minutu strasne slahy do lica , sanky, ja som myselela, ze zosaliem z tej bolesti, lieky od bolesti absolutne nezaberali Ziadne. Zacalo mi to po vytrnuti zuba kedy sa mi ten trojklanny nerv podrazdil, brala som lyricu lieky od neurologicky. Brala som ich pol roka. Od prvej bolesti uz preslo par rokov, ale odvtedy sa mi to uz asi tri krat vratilo. Drzim palce

adrika1704
10. mar 2015

@cherry1981 prave preto by som aj ja chcela vidiet riesenie,bo my sme uz lyriku mali iba ako lentilky..absolutne ziadny efekt..potom lieky ktore bezne ani v lekarnach nemali..sice bolo podozrenie na 3klanny nerv ale ani v nemocnici to nepotvrdili.. A diagnoza..nespecificke tvarove bolesti

cherry1981
10. mar 2015

@adrika1704 Mne prvy krat robili po tych bolestiach MR vysetrenie nic sa nenaslo. Potom o par rokov ked sa mi to zopakovalo cca 5 rokov/presne si uz nepamatam/ som bola znova poslana na MR vysetrenie mozgu, kde uz bolo vidiet, ako sa mi v mozgu krizi cieva s nervom. Jedine riesenie je operaciu, ale ta sa robi len v pripade ak nezaberaju ziadne lieky, mne nastastie lyrica zabrala. Aj ked prvy krat ked mi ju predpisali mi stacila jedna tabletka denne, uz ked sa mi to zopakovalo som musela brat tri tabletky denne. A to ked som ich po pol roku vysadila som mala take abstaky, strasne, mna triaslo, chvelo, strasne mi bolo co si telo ziadalo ten liek

jakral
10. mar 2015

Moja sestra ma zapal 3klanného nervu uz asi 6 rok, bolo to hrozne na zaciatku, silne bolesti, nespavost, vyskusala hadam asi vsetko nejaku ceresnovu mast, zabaly z tvrarohu, nahriatu sol. Uziva Lyricu, to jej tak trochu zabera a lepi si naplaste, ktore jej tu bolest pekne vytahuju. Vzdy si ale musi davat pozor aby nebola v prievane, vo vetre. Nosi satku alebo sal a ked je vietor, tak pletenu celenku, aby jej nenafukalo do ucha. Potom ma lamavu bolest celeho lica. Inac ten zapal je riadna potvora, sestra bola na PN viac ako pol roka, lebo sa jej to na zaciatku vracalo kazdy tyzden.

lilyianka
autor
11. mar 2015

@adrika1704 dnes som bola u lekara obvodneho, poslal ma k ocnej, ci to nebude tlakom v ociach, samoozrejme ta na mna cudne pozrela a povedala, ze by som mala ist opakovane k neurologovi, pretoze to bude bud ten nerv alebo chrbtica krcna .... obvodak mi predpisal dalsie lieky, na bolest flector a tramylpa a dalej timonil a zase milgamma ... mam ist o tyzden na kontrolu a ak sa to nezlepsi, tak vraj ma posle k cievnej ... mozno je chyba aj v tom, ze ja stale chodim do prace a nie som doma, nakolko sa mam vyvarovat prievanu a chladu, lenze to samozrejme mozne nie je ..cize ak mi to neustupi, tak sa nakoniec asi hodim na PN a hotovo
Inak v noci som nespala, co ma to tak hrozne bolelo, nevedela som si lahnut, cista katastrofa .... len co som vydrzala v praci ... idem si dat nieco od bolesti a lahnut si ... trochu sa aj bojim tolkych liekov, pretoze mi vobec nechuti jest a na prazdny zaludok to 2x rozumne nie je .....

petrouchka
11. mar 2015

@lilyianka
necitala som vsetko, co tu kocky pisali, ale mne to silne pripomina migrenu, i ked ta malokedy byva tak casto a dlho
ja osobne mavam obcas bolesti v tvari, vzdy len v polovici, boli ma ako keby polovica nosu, na tej strane, ako ma boli nos, ma bolieva ako keby za okom, ten obluk, kde je obocie, tak pod nim a vnutri, ako keby za tou ocnou gulou, na spanku, tam mam niekedy taku bolest, ako keby pulzovala, ako keby mi tam bilo srdce, proste to tak citim tu bolest v takom rytme bum-bum, ako buchot srdca, a este niekedy ta bolest ide aj za spanky az do vlasov, a ked je ta bolest velmi silna, tak mam normalne problem otocit hlavou, ako ma to boli, musim tak velmi pomaly
normalne mavam taketo stavy mozno raz za 2-3 mesiace, trva to niekedy den, niekedy aj dva tri po sebe, davam si paralen alebo ibalgin, ten bolest trosku zmierni, ale uplne nezmizne, niekedy s tym vecer idem spat a rano to uz nemam, ale niekedy sa s tym aj na druhy den rano zobudim
ked som bola tehotna, mala som taketo stavy castejsie, skoro ako popisujes, aj kazdy tyzden

lilyianka
autor
11. mar 2015

@petrouchka viem asi aku bolest myslis, to tiez mavam, ale pri migrene ..sice ja migrenu diagnostikovanu nemam, ale sem tam ma chyti riadna bolest hlavy a tak ako to ty popisujes .. niekdy to trva aj dva tri dni .... ale zmizne ..vtedy potrebujem ticho, tmu a spat .....
lenze tento moj problem pretrvava uz dlhsie, od zaciatku roka, tak dufam, ze sa nakoniec pride na to, co to je, resp ze zaberu lieky, ktore mi boli predpisane ... a snad pomoze aj zajtrajsia masaz chrbta a krku

ivetlo
13. mar 2015

Ahoj, tak ja som si týmto prešla tiež. Prene to čo opisuješ. A výsledok? Tak podráždený trojklanný nerv s tým, že mi ho dráždil pokazený zub (ktorý podotýkam nebolel keď som jedávala. Čo bolo veľmi mätúce) a žúvací kĺb(to je ten ktorým otvárame ústa - mám ho zodratý či čo a to ma ešte vie občas bolieť keď zle otvorím ústa). Inak mňa neurológ poslal aj na magnetuckú rezonanciu hlavy a chvala bohu bola negatívna. Inak ten mi napísal také fajné tabletky, že som nemohla ani šoférovať a bola som stále "v nálade" tak mi bolo skutočne neskutočne 😒
Určite to rieš, lebo to nie je normálne a ani dobré.