Nervozita a zúrivosť

12. dec 2020

Uz dlhsiu dobu som neustale nervozna,zuriva az depesivna. Prezili sme posledne roky velmi tazke situacie narocne na psychiku a vela stresu. Pokazil sa nam partnersky zivot a ja som z tych vsetkych stresov upadla do stavu,ze je zo mna robot. Okrem neustalej nervozity necitim nic. Nemam z nicoho radost,nedokazem sa prinutit k nicomu. Po robote lezim v posteli a cakam na dalsie rano. Jedine,co dokazem je ist do mizernej prace,lebo nemozem byt bez prijmu.

mimi15
12. dec 2020

Myslím že by si mala skúsiť aj psychologickú či psychiatrickú pomoc aspoň na určitý čas. Tento stav je dosť nebezpečný môže sa vystupňovať vieme kam. Niečim takým som si prešla v jari korona, ukončený vzťah, len doma už som bola apatická ale nejako s prechodom teplejších dni sa to zlepšilo ale teraz neviem či by som to predýchala v tomto počasí a situácii 😏

daisylucky
12. dec 2020

Rýchlo vyhľadaj psychiatra, pravdepodobne to je depresia. Ale dá sa to liečiť až vyliečiť, len treba urobiť prvý krok. Viem o com hovorím, bola som na tom podobne.

h2
12. dec 2020

Nasaď si výživové doplnky, nejaké komplexné, so všetkými vitamínmi a minerálmi a začni športovať. Každý deň aspoň prechádzka, neskôr beh. Keby som si každý deň po robote ľahla do postele a nerobila nič, tiež by som z toho dostala depku, aj keď ináč žiadne stresy, ani iné vážne problémy nemám.

7miriam77
12. dec 2020

Nemam sice osobnu skusenost s takymi stavmi, ale poradila by som vylety do prirody, prechadzky, doma pocuvat veselu hudbu, obcas sa stretnut s kamaratkou, rodinou...a myslim, ze taky milacik ako psik by ta nastartoval 🙂

deti95060810
12. dec 2020

vyzerá to na depresie... najlepšie navštíviť lekára - popr. psychiatra... Až on urči diagn.
Určite sa pomocou liekov z toho dostaneš... Aj blbo v noci spávaš? Máš problémy so spánkom?

daisylucky
12. dec 2020

@h2
@7miriam77 ja len, že ľudia s depresiou nevládzu robiť takéto aktivity, nesposobavolo im to žiadnu radosť a ešte viac by ich to vycerpavalo. Takže rady sú dobré, len možno nevyužitélne. Ale autorka nech vyskúša, ak vládze a ak to nepôjde, nech určite ide k lekárovi.

7miriam77
12. dec 2020

@daisylucky hmm, asi to tak bude...fakt nemam skusenost, nastastie...len som si predstavila seba, keby som nemala naladu, co by ma rozveselilo...ale ako pises, autorka ma asi vaznejsi stav