Nervozita a prejedanie sa

17. dec 2023

Citim sa hrozne nervozna, caka ma pracovne tazky tyzden. Do toho sa citim chora. V takomto stave sa tahsie sustredim, tahsie sa mi studuju veci a hrozne vela jem. Neviem, cim sa dat do pohody :/, uz nech su vianoce, ktore ma tiez znervoznuju, nemam vyriesene darceky uplne vsetky, neviem co ako, kedze s rodinou sme dohodnuti, ze niektori si nedavame, ale ktovie ako to napokon bude...posledny tyzden sa prejedam...pripadala som si fajn v pase, teraz mam horsiu postavu, citim sa byt smutna a bez energie cokolvek robit....

bethharmon88
17. dec 2023

poznam to, uff. emocne jedenie. strava vie velmi ovplyvnovat naladu. na naladu mne pomaha trosku si zacvicit, odlahcit jedalnicek, dobra hudba alebo film. ked som smutna a este aj prezrata, je mi zo seba na nic. vtedy si dam “facku”, podakujem za vsetko co mam ( nematerialne), dam sama sebe nejaky kompliment. lebo treba byt k sebe laskavy 🙂
ine veci su podstatnejsie ako par kg navyse.

888elizabeth
18. dec 2023

Veď zmeň stravovanie a to ovplyvní náladu. Až 80-90% serotonínu produkuje telo v črevách a teda je potrebné mať zdravý mkrobióm. Alebo začni meditovať, keď nedbáš o správnu stravu. Napr. zadarmo má Michal Drienik na youtube meditácie...