Nerozumiem číslam pri protilátkach

hopsas
14. dec 2021

dobry den, ahojte,
prosim nejaku dobru dusu o radu 🙂
bola som na platenom teste a dosli mi vysledky
konzultaciu vsak neposkytuju - len za pre mna dost vysoky poplatok
googlila som ale aj tak tomu nerozumiem
je tu prosim niekto kto mi vysvetli, ci mam protilatky, alebo ci su dost vysoke, ci je to nejaka hranicna hodnota - alebo co vlastne tieto cisla hovoria?
velmi pekne vopred dakujem

protilatky IgA - 3,060 NTU
protilatky IgG - 4,090 NTU
protilatky IgM - 3, 710 NTU

sisa_s
14. dec 2021

Referencne hodnoty nemas? Sfot papiet, co poslali, toto su nic nehovoriace cisla

maialeo
14. dec 2021

Kdekade na nete nájdeš.

hopsas
autor
14. dec 2021

ved hladam na nete a vsade su ine jednotky ...vobec tomu nerozumiem nie som velmi sikovna v tomto na pocitaci

anjelicek26
14. dec 2021

@sisa_s ak su tam protilatky na covid, tak tam referencne cisla nebudu, to od do je orientacne a nikto sa neodvazi to od-do urcovat... ja mam tesne pod 4000, lekar preto vravi, ze je to urcite po prekonani tolko (synovia covid mali, ja podla PCR nie ale protilatky su taketo), ze po dvoch ockovaniach mavaju ludia 1500-2000 a po prekonani nad 3000 (odber do mesiaca po prekonani) a potom to zas klesa. Pod 1000 moj lekar odporuca preockovanie...ale ci to tak robia vsetci? Ja pojdem v januari znova na test na protilatky, a ked to bude klesnute, dame booster.

sisa_s
14. dec 2021

@anjelicek26 netusim, ako to ktory labak robi, ale napr.agel robi protilatky a ten vysledkovy list vyzera inak ako tieto hodnoty, preto sa pytam,ci tam ma este nieco
https://www.agellab.sk/zdravotnici/mikrobiologi...

hopsas
autor
14. dec 2021

na mojom papieri je len to co som pisala plus negativny ale cisla mam pocit ze su vyssie ako mali ini ludia ..nemam taky papier ako ty, ty mas lepsie vysvetlene

renka30
14. dec 2021

Problem je v tom, ze kazdy labak to ma inak a ine referencne hodnoty...

sisa_s
14. dec 2021

@hopsas v ktorom laboratoriu si si davala robit? Vies odfotit ten papier bez osobnych udajov? Pozrieme to

hopsas
autor
14. dec 2021

elisa test sa to vola, neviem fotit na pocutac ja som uz starsia vekova kategoria prepac ☹ ale je to len papierik s troma riadkami - prepisala som tie cisla aj s pismenami a pri kazdom cisle je napisane negativny, ale moje cisla su vyssie ako cisla inych ludi tak som chcela vediet ci to nie je nejaka hranicna hodnota alebo co

margaretka_
14. dec 2021

Nie je na to jedna univerzalna hranica. Ak mas negativne, tak su proste negatívne. Nema vyznam si to porovnávať s inymi cislami inych ludi, inych laboratorii, niekedy aj v inych jednotkach

sisa_s
14. dec 2021

@hopsas ked su negativne, tak negativne, ockovana si? Ci si chcela vediet prekonanie?

hopsas
autor
14. dec 2021

prekonanie ma zaujimalo lebo okolo mna je vela chorych

radolina
14. dec 2021

@hopsas aha no to uz asi okolo kazdeho z nas

janai1
14. dec 2021

@hopsas ved ti tam napísali vysvetlenie - negatívne = nemáš ich dosť

hanelka1
14. dec 2021

@hopsas ahoj, ak je pri udaji negatívne, tak protilátky nemáš, v takom prípade je jedno, aké sú tam čísla.