Nepríjemné správanie sestričiek

26. júl 2021

Ahojte,
Stretli ste sa s nepríjemným správaním u sestrieciek alebo lekárov?
Ja som sa zatiaľ viac krát stretla s dosť neludskym, arogantným prístupom práve u sestier v nemocnici. Nehovorím ze všetky, ale teda
- pozeranie na mamičku ako na úplného blbca, keď je dieťa choré (a niečo nechce urobiť, čo inak zvláda)
- nemiestne poznámky (co ste to za mamičku, robíte to zle, mali by ste sa nad tým zamyslieť, ste nezodpovedná matka - pretože idete na pohotovosť v piatok poobede a nie k svojmu lekárovi, ktorý už nerobí..).
Nechápem na čo je dobré že také veci niektoré tie ženy hovoria. 😒 V situáciách kedy je človek sám o sebe bezmocný alebo zúfalý.

ivangeline
26. júl 2021

The best je pri porode a po nom. ;) Niektore su velmi necitlive...

martina1201
26. júl 2021

No áno stretli ako každý človek. Na druhej strane treba si uvedomiť že nie každý človek sa našiel vo svojej práci a robí ho s radosťou. Žiaľ občas si ludia profesiu vybrali veľmi zle....

ninusa221
26. júl 2021

Niektore su fakt take.. niektore maju len den blbec pretože sa tam nadru ako kone a na výplatnej páske za tu prácu nič..zas povedzme si pravdu že aj ludia do nemocnice idu rôzny…

autor
26. júl 2021

@ninusa221 Je nás len pár hospitalizovanych na oddelení. Normálne nemôžem spať po tom co som si od nej vypočula. Pomaly mi je do plaču, ako keby som bola najhoršia matka na svete co chce svojmu dieťaťu zle.

h2
26. júl 2021

Ahoj, je mi ľúto, že máš nepríjemný zážitok. Všade sú ľudia dobrí, aj zlí. Aj predavačky v obchode, aj úradníci v banke... proste všade. Pomysli si o nej svoje a pusť to z hlavy. Jej správanie je jej vizitkou, nie Tvojou.

martina1201
26. júl 2021

Ak sa chces zasmiať tak ti napíšem svoj príbeh v ktorom som nevinné ale som si to vyzrala ja. Som s mužom rozvedená. Keď boli deti u muža tak synovi pichla do nohy ihla tak, že mu celá po dĺžke chodidlá vbehla do nohy. Sťažoval sa po príchode domov na to tak sme išli na pohotovosť. Doktor poslal na rentgen. Druhý doktor urobil rentgen vyšiel s ním von a zjapala na mňa ako vysunutý pred plnou chodbou pacientov: vy ste matka? Viete vy vôbec že váš syn má v nohe ihlu? A ja kukla na neho a hovorím mu. Áno viem. Preto som s ním prišla. Ten pohľad čo na mňa hodil by ma mohol zavraždiť. 🤣🤣🤣

autor
27. júl 2021

@martina1201 😂😂
Si mu dobre odpovedala. Jasne, trefne a pravdivo.

mirage
27. júl 2021

vydrz to, povznes sa, a ked je nutne, jasne a s kludom povedz svoje. Doteraz vidim nervoznu a podrazdenu dr, co s poznamkami robila sono bruska mojmu mesacnemu synovi - boli sme v nemocnici, lebo nepriberal, bola Velka Noc a bola strasne neprijemna. len som tam plakala pri nej, normalne mi tiekli slzy ako hrachy po licach. teraz by som sa uz nedala.

21oktober
27. júl 2021

tak a prečo sa necháte takto deptať ? Však sa treba ohradiť voči takémuto správaniu .
Ja mám zážitok s gynekológom keď mi vytýkal že kde to idem rodiť a prečo nie do mesta kde bývam ale do mesta 30 km vzdialeného , na kom sa tí mladí lekári majú učiť ... som mu povedala že nech sa učia na jeho žene , dcére , vnučke ale na mne sa učiť nebudú .

shinon258
27. júl 2021

Moja mama mala taký zážitok, že keď bola v pôrodnici pred 25 rokmi, tak jej praskla plodová voda a zdr. sestra na ňu hodila handru aby si to po sebe utrela 😅 tak aj také veci sa dejú

pieksamaki
27. júl 2021

Castokrat maju sestricky syndrom vyhorenia. Je to pomahajuca profesia....niektore uz nemozu odist ...lebo by ich nikde nezamestnali...maju urcite aj svoje pribehy....nedokazu byt uz niekedy mile......
Neviem co ine poradit....snad len si to nebrat k srdcu...

petamich
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medulienka81
27. júl 2021

treba tú sestričku v danej situácii upratať, vidíš že sú tam také nepríjemné tak buď pripravená na každú nezdvorilú poznámku a uvidíš že zmení prístup...zbadá sa ..

elizabet173
27. júl 2021

stretla som sa s nepríjemnou sestričkou, aj lekárom, ale aj šoférom autobusu, predavačkou, učiteľkou...takých ľudí nájdeš všade. Treba sa ohradiť, nesklopiť uši. Možno len vetou - som rada, že ste taká milá a empatická.

zuvelyn
27. júl 2021

Ja som sa stretla s neprijemnym spravanim sestriciek v porodnici iba k zenam (dvom), ktore same boli neprijemne a arogantne a to sa este podla mna spravali ako z cukru, ja by som sa musela krotit aby mi nevyletela ruka. Inak osobne nastatsie nemam negativnu skusenost, prave neopak.

alvaluka
27. júl 2021

@autorka tiez som sa stretla s podobnym spravanim. Bohuzial ide o to, ze oni tiez mozu mat den blbec, vela povinnosti a hrozny frmol v ten den, niekto ich nastval uz doma, mozno v praci a vyventiluju sa prave na tebe/mne/inom. Lebo niekedy si nemozu zrovno vtedy ked to v nich vrie odskocit na kavu ako ja v kancelarii, zapnut si hudnu do sluchatiek a predychat nieco cim ma nas*rala kolegyna napr.

Niekedy su uz mozno aj vyhorete aj sestricky aj lekari, niekedy bohuzial uz ale nevedia odhadnut kedy to prehnali a je dobre im povedat, normalne bez invektiv, ze robis co vies.

Neviem v akom kontexte si dostala nalozene, ze si nezodpovedna ale ak iba preto, ze si sla na pohotovost, ver, ze na pohotovost chodia rozne individua a horsie ako matka, co tam zbehne, ked pediater uz neordinuje a ona je mozno vystrasena lebo dietatu neklesaju horucky (vzorovy priklad, neviem, ako to bolo u teba).

Najblizsie si povedz svoje.

mamamasama
27. júl 2021

Vďaka Bohu nikdy som nemala negatívnu skúsenosť. Priam naopak. Sestričky vždy ústretové, milé. Podľa mňa je to aj tým ako k ním človek pristupuje.

vilma7
27. júl 2021

Ja v nemocnici na Slovensku ležala pred 30 rokmi a boli fajn 🤗
Ja sama som sestrička, ale v slovenskom zdravotníctve našťastie nerobím. Lebo čo som zažila pred xy rokmi má vlastné donútilo odísť čo najďalej. To som síce malá nejakých 20, ale sestra zažíva takmer permanentne buzeráciu od nadriadených, k tomu kopec práce, nedostatok personálu a dlhé služby- ale slušne sa správať by sa teda mohli. Ak to bolo neodôvodnené, určite si treba otvoriť ústa NA MIESTE.

My sme za mojich čias mali s pacientmi super vzťahy, kopec srandy, bolo radosť chodiť do práce, kým to niektorým osobám nezačalo vadiť a vrchná sa postarala o to, aby nás ako dobrú partiu potrhala.

julie19
27. júl 2021

ja musím povedať, že veľmi veľa robí aj to ako sú tie sestry vyťažené... v pôrodnici keď som prišla rodiť, najskôr nebolo miesto na nadštandarde tak som išla na pár hodín na klasické oddelenie a tam boli také neprijemné sestry, po všetkých len vrčali, (neprechádzajte sa!, nevzdychajte zobudíte spolubývajúcu!, čo robíte na chodbe, chodte si ľahnúť a nevymýšľajte že vás niečo bolí!, prosím vás, vy nieviete čo je to bolesť, keď už budete naozaj tlačiť to bude 10x horšie!.... a podobné hlášky) úplne mi bolo do revu že čo tam vlastne robím, že však ich tam všetkých svojim pôrodom obťažujem....no a potom som sa dostala na nadštandard, tam bola jedna sestra na 8 pacientiek, vždy milá, vždy ochotná, hocikedy aj v noci ma prišli skontrolovať ako mi je, či ma niečo nebolí, či je malá v poriadku, či nepotrebujem pomôcť s hocičím, tiež mi nešlo mlieko, skúšali mi ukázať rôzne polohy, ukázali mi ako si mám masírovať prsia a nakoniec keď to nešlo tak mi doniesli UM a v pohode bez rečí bez pripomienok, veľmi zlaté, cítila som sa tam ako v hoteli ... a to isté väčšinou ... keď prídem na pohotovosť alebo niekam kde je veľa ľudí tak sestra väčšinou na nervy... a keď prídem napr. k našej detskej lekárke, kde sa vždy dopredu objednáva po telefone, tak sestrička v pohode... proste nemá plnú čakáreň, veľa vecí vybavia aj po telefone, a hneď je to iné...

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
27. júl 2021

Hlavne,že pacienti sú všetko milí,slušní,nápomocní....treba vidieť obe strany,čím neobhajujem neprofesionálne správanie nijakej profesie...lenže tu sa už hodnotí aj pohľad sestry,to už kde sme....naposledy nám jeden vulgárne vynadal,nakoniec ma aj udrel,budil sa z anestézie,ale to sa len prejavilo jeho skutočné JA...a márne tu roky čakám príspevok/niežeby mi na tom záležalo/ kde ako komu lekári a sestry pomohli....autorku chápem,je v neľahkej pozícii s chorým dieťaťom,len nechápem ako jej pomôžu príspevky typu nie si sama,aj na mňa krivo pozerali a mali poznámky....uhol pohľadu

simona92101
27. júl 2021

@petamich mam presne rovnaku skusenost,kedze mi dcerku potajme prikrmovali a nosili uz napapanu prve 2 dni,nechcela sa prisat,tym padom mlieko sa netvorilo.potom plqkala lebo mlieko neslo a ona hladna,naziapali namna ze som neschopna..a tak isto pri prichode do nemocnice hlupa otazka medzi dverami: ako viete ze rodite? Tak som na nu zhukla: no lebo mi uz ide hlavicka von! Tak ju hned prebralo a uz volala doktora.ten namna naziapal ze kde som bola doteraz.nechceli mi uverit,ze ako prvorodicke mi moze behom pol hodiny takto pokrocit porod od prasknutia vody.o 6:00 mi doma praskla voda a 6:30 sme uz boli v nemocnici s tym ze mam kontrakcie kazde 2 minuty 🤷‍♀️ hold okopavanie den predtym nebol dobry napad 😃 ono este takychto situacii,kedy bude cloveku doplaču z pristupu personalu bude este vela 🤷‍♀️ treba to pustat von uchom,inak sa clovek zblazni
Autorka: my sme s dcerkou pochodili dost po nemocniciach behom prveho roka,vzdy namna pozerali ako na neschopnu,alebo taku co prehana..dokonca mi jedna sestra v noci,ked mala pol rocna dcerka skoro 40tky teploty a lezali sme tam s campylobakterom,povedala ze je vidiet ze je to moje prve dieta lebo strasne stresujem..dcerka vtedy kakala asi 20x behom dna,a sestricka ma len vysmiala nech si na papier robim ciarky...vela x som si poplakala kvoli necitlivemu pristupu,kolko x mala upratovacka vludnejsi pristup 🤦‍♀️

saskia_98
27. júl 2021

Ja som so synom lezala v nemocnici, ale mali sme vip izbu, cize kazdy sa spraval milo, lebo veď platiš. Ale inak sa bežne vyhadam s lekarmi. Napr. S chirurgom ked sa na mna vyzjapal že zlomenu nohu si vymyšľam lebo na rtg nič neukazalo, po hadke ma poslal na ct a tam zlomenina jak oči, s gynekologičkou lebo mi zle stanovila diagnozu a podľa nej by som z bolesti zaludka potratila a potom sa mi vyhražala že mi to pri pôrode spočita. 🤷🏻‍♀ Jednoducho bud sa ohradiš alebo trp, no ja si po hlave od nikoho skakať nenecham.

marianarem
27. júl 2021

Ja som stretla vela super lekarov a sestriciek, obdivujem, kolko mnohi v dnesnych podmienkach dokazu tahat a este nebyt vyhoreni. No mala som takeho gynekologa. Raz som prisla na preventivku, je pravda, ze rok predtym som vynechala. Tak ma privital so slovami: "Tak co, chcete mat rakovinu?". Inokedy pozeral dovnutra a hovori: "To je nieco strasne, to som este nevidel." Alebo: "No, ved existuje aj umele oplodnenie." Nikdy som pritom nemala nic zavazne. Ked som uz mala plac na krajicku, tak vzdy akosi skrotol a vlastne aj vzdy dobre pomohol. Len po case som zistila, ze sa k nemu uz bojim chodit, tak som ho vymenila. S umelym oplodnenim bol nastastie uplne mimo 🙂
No a mama mala so mnou velmi tazky porod, pri ktorom aj vracala a tiez ako pise jedna baba vyssie,,sestricka jej doniesla handru, aby poutierala.

zuzitko74
27. júl 2021

Stretla som sa. Až raz. Myslím si, že je to dobrá štatistika. Znamená to, že všetci ostatní boli fajn.

eeffka
27. júl 2021

no keby mne take splechli tak by nakupili naspat, naposledy do mna skocila sestra na ortopedii ako to ze neiviem RC naspamat? aka ste to matka? no rozhodne lepsia ako vy co neviete prist nacas do prace ! bolo 8,30 ked nakracala lejdy a este bola nervozna. a uz zrazu som bola pani inzinierka sem a tam. V nemocnici mlada lekarka na sesterskej izbe, chodte sestra za tou nervoznou matkou, tak ja pekne nervozna matka stoji za vami, co mi chcete povedat hned zrazila paty... je to zakon padajuceho hovna v preklade, doktorky si myslia ze su majsterky, vozia sa po sestrach, sestra po pacientovi. Detto v neocnici, isla som za lekarom nech mi povie ake vysetrenie robili dcere, posmesne si to idete googlit? tak reku ze ano, viete aky su dnesni doktori , radsej preverit ako neskor banovat. Nejde o to byt agresivny ale nedat so sebou orat.

elysiacik
27. júl 2021

Kadečo sa deje, mňa len mrzí to, že fakt lekári a sestry proste to nie je profesia, to je poslanie by som povedala a tak by sa mali aj správať.

karhu
27. júl 2021

o tom ake "hrozne" mame zdravotnictvo sa pise dookola🙄
ja by som si radsej precitala prispevky lekarov/sestier, ich pohlad na vec

ckocka
27. júl 2021

Ak sa správali neprofesionálne, mala si to riešiť na mieste hneď s nimi alebo s nadriadeným. Vypisovanie na koňovi to nespraví a vyznieva ako detské žalovanie. Ty si však dospelá.

simona92101
27. júl 2021

@marianarem ja som mala gynekologa,ku ktoremu som chodila s nadsenim co zase vypoti😃 take slova ako: no vidite,aj stara skodovka dobre jazdi (povedal mojej tete ked otehotnela pred 40tkou)😃 samozrejme nie kazdej zene taketo reci vyhovovali,ale mne sa pacilo ze vsetko bral s humorom,aj ked bol nejaky problem tak to podal citlivo.zial uz pracuje v inom kraji,nahradila ho gynekologicka ktora je jeho presny opak,a vzdy mi skruca zaludok ked knej musim ist a pozerat sa na jej znechuteny vyraz(ocividne ju jej povolanie moc nebavi)