Nepokojné nohy

alzbeta44
22. jún 2024

Ahojte
Mojim Problémom sú roky nepokojné nohy .
Aj Teraz kvôli ním nemôžem zaspať ,celé noci som hore a len hýbem z nohami niekedy si z päsťami do nich udieram, naťahujem, prechádzam sa po dome. Mám 22 rokov a čítala som že to majú väčšinou starší ľudia .
Viete Mi niečo viac k tomu povedať alebo máme tu niekoho kto ma ten istý problém ako ja ?

evcagabi
23. jún 2024

@alzbeta44 mne pomohlo brat zelezo

79viktoria79
23. jún 2024

@alzbeta44 tuhe mydlo pod plachtu,mne to trochu pomáha

miskajerry
23. jún 2024

magnezium

banalu
23. jún 2024

Nenapisala si ci nieco beries ani ci si to riesila s lekarom... v prvom rade treba doplnit magmezium a zelezo ako pisali vyssie. Rychla pomoc pre mna bola natriet nohy alpou a rychlo zaspat.
Z dlhodobeho hladiska pomaha masaz, lynfodrenaz a otuzovanie (striedanie studenej a teplej vody), vykladat nohy do vyvysenej polohy, kupel v epsonovej soli.

vakatko
23. jún 2024

Doplniť spomínané magnézium a jesť potraviny bohaté na železo.
Zhoršuje to Stres, Kofeín a Cukor, Alkohol, čokoláda, sladké sýtené nápoje, pikantné a vyprážané jedlá ... Skúste terapiu červeným svetlom 10-20 min denne a jogu, strečing.

comi
23. jún 2024

@alzbeta44 mne pomohlo železo . Keď je ho nedostatok v mozgu takto sa to prejavuje .

marticka85po
23. jún 2024

Nedostatok zeleza.tiez to mavam.akonahle sa to objavi tak nasadim zelezo a je to ok

alzbeta44
autor
23. jún 2024

@79viktoria79 To vážne ? Toto Som ešte nepočula ale zaujímavé . 😁

alzbeta44
autor
23. jún 2024

@banalu Magnezium beriem najsilnejšie na predpis .
Z Lekárom som to neriešila rozmýšľam že skúsim neurológa .

banalu
23. jún 2024

@alzbeta44 a na co ti potom predpisal to magnezium?
Urcite to treba poriesit aj s lekarom. A zivotosprava a pravidelna starostlivost o seba samu, ako vyssie spominaju.

alzbeta44
autor
23. jún 2024

@banalu magnezium mám na úzkosť
Ja to mám od mlada ešte keď som bola násť ročná a je to pekný narušiteľ akože som rada že som zdravá a ľudia riešia oveľa horšie veci . Som chcela skúsiť či sa tu nájde niekto z tým istým problémom že ako to rieši 😊

cukroska
23. jún 2024

@alzbeta44 Áno tiež som to mala pri dvanastkach ked som mala prácu v stoji brz pohybu. Našťastie už nie.Ale svokra sa s tým trápi dlho a nepomáha jej nič.

moony99
23. jún 2024

Nemáš náhodou kŕčové žily,ja mám a tiež takýto problém, užívam pri zhorsení Devenal a natierame chladivym gelo