Nemôžem spávať. Čo mi pomôže?

12. aug 2022

Ahojte,
Ja som už zúfalá vôbec nemôžem spávať kúpila som si nejake výživové doplnky, overene babské recepty..nič!
Ja už chodím ako zombi. V robote na mňa pozerajú čo je so mnou.
Prosim poraďte mi niečo, nejaké tabletky? Skusim to ešte sama potešiť a keď to nepôjde tak navštívim dr.

autor
12. aug 2022

"Poriešiť"

stellarstar
12. aug 2022

Ja som mala tiez ten istý problém, doplnky a kadejaké bobuľky na spanie vyskúšané nič nepomohlo. Až som šla s tým k dr. Vyskúšala som 2 či 3 tabletky na predpis ale buď mi z nich bolo zle alebo som bola na druhy deň ospalá už som si myslela že končím. Až mi dr dala zolpidem. S tým nemám problém ani žiadne nežiaduce účinky, spím jak bábätko a na druhy deň som vyspatá a niesom unavená

luccija
12. aug 2022

Ako dlho to trva?nemas stresy v robote ci nieco co Ta rozrusuje?spis prerusovane, ci skoro sa budis, nevies zaspat?
Magnosolv, melatonin vela ludi chvali, alebo aj liek na ukludnenie mne viac pomohol Lexaurin polovica ako liek na spanie z toho som sice spala, ale esre druhy den na obed som bola malatna.
No a vylucit kavu neskoro,ked pijes, sport...

kisskiss
12. aug 2022

Skúšala si aj zmeniť čas zaspávania? Že možno potrebuješ chodiť úplne v inom čase chodiť spať, napr. ak chodíš o 23:00 tak zmeniť na 22:00.
Alebo skúšala si aj techniku 4-7-8? S tou sa dá dopracovať až k tomu, že človek zaspí do minúty.

kisskiss
12. aug 2022

Plus ako bolo spomenuté, poobede už kávu vôbec, šport ráno po zobudení. A ešte ľudia, ktorí majú problém so zaspávaním, sa majú sprchovať len ráno, večer sprcha nie. Max občas nejaký upokojujúci kúpeľ. Dobre vstrebateľné magnézium, napr. práškový magnézium citrát. Hodinu pred spaním žiadne screeny - teda žiadny tablet, mobil, telka, notebook, radšej len kniha alebo nepodsvietená čítačka.

ms_green
12. aug 2022

Mne osobne pomohlo cvičenie a odmedziť kávu po 10:00. Dlho som mala také stavy, že som sa pomaly do tretej ráno prehadzovala a nie a nie zaspať. Tiež som poskúšala všalijaké babské rady a keď nepomohli išla som k lekárke. Tá mi povedala, že mám skúsiť najprv nejak si doslova "vybiť energiu" keďže mám sedavé zamestnanie. A že keď nepomôže tak skúsime lieky.
Začala som bahávať a fakt mi to pomohlo. Prídem domov, ľahnem večer a spím.

nakatka
12. aug 2022

Zmente polohu postele ak sa dá, aspoň na skúšku. Zrkadlá v spálni nemať, blikajúce ako telka, hodiny tiež dať preč, resp. vypnúť, telefón nechať v obývačke 🙂
Ja si dávam melatonín ale unavená/ustatá som na druhý deň.
Ja keď spím v detskej (iný smer postele), vždy spím. Zaujímavé.

zirafienka
12. aug 2022

@stellarstar prosím ťa, ten zolpidem nie je návykový? Mám ten istý problém.

lujza10
12. aug 2022

@kisskiss možem sa spýtať, že ta 4-7-8 je aka metoda? ... už som ju vygúúglila :D

alenah31
12. aug 2022

@zirafienka tento liek sa môže používať len na krátkodobú liečbu nespavosti. Áno, je návykový.

zirafienka
12. aug 2022

@alenah31 Ďakujem

autor
12. aug 2022

@luccija Stresov mám dosť som čerstvo po rozvode ex si nasťahoval novú priateľku do nášho domu a ja s deckami v podnájme. Súd ešte len bude. V práci je to v pohode len som unavená a aj nesustredena tak mám niekedy obavu, aby som nejakú chybu nespravila

autor
12. aug 2022

@zirafienka prepáč som nepostrehla či si písala ten Zolpidem je na predpis?

stellarstar
12. aug 2022

@zirafienka je ale ja neužívam každý deň. Max 2x týždenne 1 polku. Teraz som 2 t nemala lebo som nepotrebovala. Dávam si len podla potreby

stellarstar
12. aug 2022

Áno je na predpis

lucia851
12. aug 2022

Treba ísť k lekárovi

lucia851
12. aug 2022

Ja beriem zopiclon a vôbec ani mňa ani doktorku netrápi že je návykovy ja bez neho nezaspim

thea4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mareka49
12. aug 2022

Ono je to všetko pekne, lieky sa nájdu to je jasne ale treba hľadať aj príčinu.
Lieky ti možno pomôžu prečkať prekonať najťažšie obdobie.
Ale treba si položiť otázku prečo?
Prečo nespím?
Co a kto ma trápi a ako z toho von?

thea4
12. aug 2022

Nadmerným premýšlaním si človek sám sebe viac ublíži ako pomôže - príčiny sa niekedy zmeniť nedajú, a môžu byť mnohonásobné, do toho by som sa bez vedenia psychologa/odborníka sama nepúšťala, lebo prílišné a sústavné uvažovanie o problémoch fakt ubíja.
Podľa mňa je pre zdravie lepšie nepremýšľať priveľa, zvlášť keď je niečo ťažké v živote, zvýšiť starostlivosť o seba životosprávou a naučiť sa metódy zvládania stresu, zachovať si optimizmus (nie falošnú pozitivitu) a ísť ďalej, nedať sa vtiahnuť do prílišneho uvažovania. Je to nebezpečné

janewithane
12. aug 2022

Skus pokukat aj nejake protokoly od Hubermanlab (najdes na IG alebo aj nejake podcasty). Je to najma o preprogramovani svetlom, pohybom pripadne studenou vodou

sabinkanovak1
12. aug 2022

Napiste mi ss

thea4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
12. aug 2022

Tak to je pochopitelne, ze zle spis pri takych starostiach
A ako teda spis?prerusovane ci vobec?Ranne skore prebudzanie a neschopnost zaspat je pri uzkostiach, depresii.Akonahle je vela stresov je menej serotoninu a ten suvisi s melatoninom a preto ludia nevedia spavat, zla nalada, unava...chod k.obvodnej nech mas nieco doma pre istotu

autor
12. aug 2022

@luccija Celý deň "fungujem" aj celkom v pohode mám náladu..no ako náhle ľahnem do postele oči otvorené ako reflektory...v hlave mám milion myšlienok a koniec...zyvam, som unavená a potom niekedy o 3-tej zaspím a 5:20 mi zvoní budík...nechcela som ísť k dr aby na mňa nepozerala. Ja neviem ešte ma pošle k psychologičke

sonoio
12. aug 2022

Skus kinedryl.zvlastne,ale ja po' non spim Ako zabita..neviem,co don davaju..

3009
12. aug 2022

Choď k psychiatričke a dá ti AD trittico a to nie je návykové a budeš spať.

luccija
12. aug 2022

Neposle Ta nikam nasilu.Bezne obvodny predpise lieky na spanie ci ukludnenie.Ja som si bola vypytat pred leteckou dovolenkou bez lieku do lietadla nevkrocim.Ved uvidis mozno sa to zlepsi, ale dlhodobo takto nemozes byt

juliet86
12. aug 2022

ja ti radim kognitivno behavioralnu terapiu. kbt. da sa aj online. preprogramujes sa a budes spat. ale urcite aj zvaz osychologa psychiatra. ja som skusala kadeco. nakoniec kbt v kombo s emdr ale je mozne ze mas tazke obdobie a treba lieky. to trittico nie je zly napad je to antidepresivum lahsie. skus napr to. a najma ak nejde zaspat odid z postele. a vrat sa az ked si ospala. to je uplne najdolezitejsie. lebo ked to neurobis mozog sa nauci ze postel je miesto kde sa stresuje

katkati
14. aug 2022

Stilnox, pol tbl. Je na predpis, ale nemusíš brať každý deň. Budes to mať ako barlíčku, ze si môžeš pomôcť, keď to budeš naozaj potrebovať. Je na predpis, ale môže ti predpísať aj všeobecný lekár. Hlavne zmeniť názor, ze psychológ je hanba.