Nemôžem sa dobre nadýchnuť

nelly234
18. jún 2024

Ahojte, už dlhšie mávam také stavy že sa mi akoby nedá dobre nadýchnuť. Normálne sa nadýchnem, ale mám pocit akoby mi ten vzduch nestačil, že ho potrebujem viac, často sa mi to stáva po fyzickej aktivite alebo jedle, a neviem čo s tým. Na kardiu som bola, nič mi nezistili

3petka
18. jún 2024

@nelly234 inak ja to mám cca mesiac asi tiež. Ale je to väčšinou ráno ako by som bola zahlienena ale nekaslem nesmrkam len mám taký ťažký pocit. Potom to už prejde.

nelly234
autor
18. jún 2024

Ešte doplním že mám aj psycchické problémy, takže to môžem mať aj z toho

betulinka1
18. jún 2024

@nelly234 studena sprcha a dýchacie cvicenia

domkakvet
18. jún 2024

@nelly234 zacni cvicit, staci aj pol hodina denne, je to dobre aj na psychicke problemy a ano ak ti nic nrxistili moze to byt sposobene aj tym.

nelly234
autor
18. jún 2024

@betulinka1 Aké napríklad tie dychové cvičenia?

rodinka20
18. jún 2024

Ahoj, ja mám tiež taký pocit. Ako keby som sa nevedela nadýchnuť až z hlboka. Len tak do polky 🤷 neviem to ani vysvetliť.

basulaak
18. jún 2024

@nelly234 mavala som to tiez a bola mi zistena astma. Zuzenie dychacich ciest a prilezitostne som uzivala na noc ventolin. Vzniklo mi to z neliecenej alergie na ambroziu. Nemusis to mat tiez, ale navsteva alergologie a spirometria vela napovedia. Minimalne ti napovedia ci je to ozajstny fyzicky problem alebo astmu vylucia a potom by to mohla byt psychika.

babovecka20
18. jún 2024

@nelly234 Skús alergologiu. Mala som podobný problém. Zistili mi nábeh na astmu a psychiater panické záchvaty.

lonely66
18. jún 2024

@nelly234 v prvom rade, skôr, než sa začneš radiť so samozvanými lekárkami, odporúčam ti navštíviť svojho lekára. ten ťa môže poslať na pľúcne, na neurológiu (najčastejšie príčiny - ešte okrem psychiky). ak sa vylúči pľúcny či neurologický problém, potom sa rieši psychika. len hlúpy lekár to urobí naopak. ja odporúčam návštevu lekára.

domiklik
18. jún 2024

@nelly234 toto môže byť čokoľvek, aj chrbát napr.

betulinka1
18. jún 2024

@nelly234 daj do googla a vyhodi ti ich kopec. Treba ich ale robit pravidelne, nie len raz za cas.

nelly234
autor
19. jún 2024

@lonely66 už som bola, aj na kardiu a pľúcnom, tam mi nič nenašli

livuska124
19. jún 2024

@nelly234 ak sa vylúčia iné príčiny (kardio / pľúcne / chrbtica), tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou psychika - tetánia, panická porucha, úzkosť , proste psychika.

miskaska
19. jún 2024

Úzkosť. A hlavne, keď už sa takto pozoruješ a kontroluješ, sama si to privodis.