Nemohla som sa v spánku nadýchnuť

18. máj 2024

🥺 v noci som sa zobudila na to (neviem či sa mi to nesnívalo že sa dusiiim aže sa nemôžem akoby nadýchnuť až má to zobudilo ) a až keď som otvorila oči som sa mi dalo akoby nadýchnuť a potom som zaspala … strašný pocit dusenia … bojim sa normálne ísť znovu spat

562012
18. máj 2024

Stávalo sa mi to,bolo to od chrbtice.Bol to fakt strašný pocit 😏

egonsk
18. máj 2024

ak sa ti to este stane, spankove apnoe by trebalo riesit. Moj kolega musi spavat s dychacou maskou, lebo bez nej by prestal dychat a mohol umriet, lebo mu chyba prebudzaci reflex - prisla na to kedysi jeho zena, ked zrazu prestal dychat pocas spanku a nezobudil sa na to, az ona vystrasena ho prebudila.

rejka7
18. máj 2024

Pokial vstanes aj s pocitom uzkosti, pripadne spotena, dezorientovana, moze sa jednat o panicky atak, cez den je vsetko OK, ale v noci ked zacnes rychlo a pravidelne zhlboka dychat, telo je plne kyslika a zacne hyperventilovat, co sposobi panicky zachvat. Je to desive. Doporucujem na noc magnezium, napr. Magne b6, chladnejsiu izbu, nie teply paplon a pripadne cez den nieco na uvolnenie, nap. Na uzkost..., neskor sa mozu aj cez den zjavit ataky ....

salome123
18. máj 2024

Reflux? Nenajedla si sa veľmi pred spaním?

autor
18. máj 2024

@salome123 reflux sa tak prejavuje? Len pocitom že sa nedá nadýchnuť?

autor
18. máj 2024

@rejka7 no vstala som stym že som sa ako y dusila asi v sne ale reálne som ústami lapila dych keď som otvorila oči 🤔

autor
18. máj 2024

@egonsk nieje spánkové apnoe spojené s chrapaniim? A teda že pri tom akoby človek nachvíľu prestáva dýchať?

biglovemom
18. máj 2024

Mne sa to stavalo pri psychicky narocnom obdobi…

autor
18. máj 2024

@biglovemom no ja mám úzkosti už dlhodobejšie, strach o seba a byt sama a podobne… no toto nikdy … nemôžem ss udusit v noci z toho? Ja sa teraz bojim aj zaspať , vždy aspoň v noci mi bolo najlepšie , no teraz toto

biglovemom
18. máj 2024

Ked trpis uskostami ako pises tak podla mna to budes mat tiez psychickeho povodu
Ja som sa v noci zobudila na zlaknutie a tiez som nevedela dychat,lapala som po vzduchu.
Nie neboj na to sa neumiera i ked je to velmi neprijemne🙁🙁

monnci2226
18. máj 2024

nemohla to byt spankova paralyza? hod do googlu.... moja mamina to mavala... jej sa normalne zdalo akokeby jej niekdo klaci na pľúcach

luccija
18. máj 2024

@biglovemom aj mne.Minuly rok sa mi to stalo 2x až som si v noci sadla a mám pocit, že až vtedy sa nadýchla strašne mi srdce busilo.
Autorka, keď máš úzkosti v noci podvedomie pracuje..aj sa liečis?
A stáva sa to aj pri apnoe ani nemusíš vedieť, že chrapes ja som v lete spávala u dcéry v izbe a ráno mi pustila čo ma v noci nahrala des a hrôza som nechcela veriť, že ja tak chrapem.

autor
18. máj 2024

@luccija spím s mužom a dvoma deťmi , takze snáď by mi povedali keby chrapem 😬

luccija
18. máj 2024

Aj ja spím s mužom, ale ja, keď spím tak spím a on tiež.Mozno si chrapeme navzájom.Hovorim, keby som nepočula to video ruku dám do ohňa, že ja nechrápem.Ale vždy sa mi takéto niečo stalo pri veľkom strese malo spánku..

rejka7
19. máj 2024

Skus si googlit hyperventilacia, nočný panický zachvat, ked sa v noci s tym zobudis, nemozes dychat, ale prave vtedy ma telo vela kyslika a musis znizit jeho prijem, doporucuje sa dychat do papieroveho sacku, ukludnit sa, nemozes sa zadusit, a tiez znizit kofein, ak pijes kavu. Je to hrozny pocit, ale je to len nocny zachvat, poriesit si uzkosti, lebo ked ti to prejde do panickych atakov cez den, ti bude ine kafe ...

egonsk
19. máj 2024

nie, nemusi byt. On vtedy nechrapal, chrape vraj az teraz, ked dost pribral 😁

tatiana149
18. jún 2024

@luccija presne to sa mi stalo. V noci tiež problém s tým že ma zobudilo to, že sa nemôžem nadýchnuť a ráno vkuse hlieny. Vyšetrenia pochodene všetky. A až teraz som zistila že chrapem strašne. Tak sa mi to začína konečne ukazovať že to z chrápania mám aj hlieny aj sucho v krku, reflux.......bodaj by nie keď za noc musím nachrapat toho vzduchu poriadne veľa

janko0000
10. aug 2024

@562012
@562012 Tiež sa mi to stalo pár krát a mávam aj bolesti chrbtice. Ako si sa z toho dostala?