Nemohla som sa nadýchnuť

lienka323
15. mar 2015

Ahojte baby stal sa mi taky problem vecer som si lahla aj moj maly uz spinkal, kludne som zaspala a zrazu ma vytrhol zo spanku pocit ze sa nemozem nadychnut ani neviem ako som sa zobudila a posadila len som sa nemohla nadychnut. Potom som sa uz samozrejme nadychla ale ten hrozny pocit na vracanie cela som sa este nejaky cas potom klepala a mala som take mravcenie na jazybu. Mam strach aj znovu zaspat ze sa to stane znovu alebo aby som na to neumrela v spanku. Velmi sa bojim nechcem umriet teraz ked mam konecne svoje dietatko. Ak by ste vedeli niektora poradit co to moze by alebo ci nejde o nejaku chorobu srdca alebo dychania kt je v spanku nebezpecna neviem tak napiste, dakujem

tova
15. mar 2015

snivalo sa ti aj nieco? mas nejaku uzkost trapi ta nieco bojis sa? nie si moc unavena a nevyspata z dietata dlhodobo? Ked sa ti teraz dobre dycha a nini iny problem, spala by som dalej do rana, ale lahla by som do polosedu, mas muza? tak ho zobud a povedz aka je vec. Ak mas pre dieta monitor dychu daj na tvoj matrac (nikto vedla teba na matraci nemoze byt) chod k dr. nech skontroluje ci sa nejedna o spanbkovu apnea http://www.zdravie.sk/choroba/23657/spankova-apnea

zuzi79
15. mar 2015

môže to byť aj úzkosť spojená so začínajúcou depresiou, to sa prejavuje večer v kľude, ale to musím cítiť ty, ako si na tom.

orchidea123
15. mar 2015

Nemáš niečo s tlakom aj mne sa to stáva ale cez deň keď som prechladnutý alebo i niečo zabehne tiež sa bojím že sa už nenadychnem ale v noci sa mi to ešte nestalo skus vyhľadať odbornú pomoc musíš byť v poriadku pre dieťa ktoré máš alebo čo ak máš problémy so srdiečkom JA MAM s tlakom od 7 mesiaca tehotenstva mala ma 2 roky 9 mesiacov stále mi puchnu nohy tučná mam na svoju vyšku strednú postavu vyhľadaj pomoc nech sa ti darí držím palce.

hennyinnsbruck
15. mar 2015

Ja som mala také stavy predtým ako som dostala prvý panický záchvat.nepríjemné to je . Som sa strhla na to že neviem dýchať.panický záchvat som už vyše roka nemala keď som vo veľkom strese sa občas strhnem zo spánku ale už som si zvykla 🙂

lienka323
autor
15. mar 2015

Ahojte no potom som kludne spala dalej aj dychala v pohode len co som sa bala a vtedy hrozne zlakla ci sa mi nieco nesnivalo si nepametam. O spankovom apnoe som si hned citala ze to je spojene s chrapanim aj nadvahou no ja ze vraj nechrapem mi hovorili aj muz aj mama a nadvahu asi nemam mam 165cm a 59-60kg momentalne no 4mesiace po porode pred tehotenstvom som mala 50kg. No co sa tyka uzkosti tak mam diagnostikovanu generalizovanu uzkostnu poruchu pred tehu som asi 3 ci 4 roky brala na to lieky a je pravda ze som v poslednej dobe az velmi ustrachana o maleho o jeho aj nase zdravie aj o buducnost ako ho chranit pred nebezpecenstvom toho hrozneho sveta a leo aby sme boli zdravy aj s muzom aby nas nic nerozdelilo ked sa stavaju same tragedie a tak ja sama som to v detstve nemala lahke otec pil bil mamu ked som mala 7 rokov zomrel tak teraz mi zalezi aby som uz bola konecne vo svojej rodine stastna aby ma uz nic strasne nedobehlo a tak ale kazdopadne pojdem za doktorom aby ma vysetrili srdce a tak aj ked bude na mna kukat ako na blazna ako pred tymi 4rokmi ked som po ekg chodila a bolo vsetko ok teda aspon vtedy ale zistili mi vtedy problemy so stitnou zlazou na to sa liecim im do dnes a od porodu mi to rozne kolise bola zvysena cinnost teraz sa znizuje a tak a ze vraj aj od stitnej zlazy sa moze odzrkadlit aj psychyka tak neviem. Teraz maleho kojim a chcem vydrzat co najdlhsie tak ak je to uzkost musim ju dako predychavat dakujem za nazory 🙂

andreablabla
15. mar 2015

Aj mne sa to stava.....hrozny pocit,naozaj sa citim,akoby som umierala......ale ja mam velmi nizky tlak,tak som to pripisovala tomu.....
Proste sa v noci zobudim,hned ma posadi a len pozeram okolo seba splasene a nemozem sa nadychnut..... :(

lidl
15. mar 2015

Mona 69 lienka323Ahoj tieto stavy mala aj moja dcéra ,lekár jej predpísal magnezium,stalo sa jej to dvakrát,ja som si všimla ,že ako má toho vela je pretažena a vičerpaná tak sa jej to stalv .Musíš spomalt ,snaž sa odychovat ak malinky spinka ,tak sa snaž odychovat aj ty a snaž sa naplanovat si každy den nedávaj si nahlavu zbytočne vela veci naraz ,užívaj si život ,tež sa z maličkeho a bud v pohode.Daj si stretko ulekára ,ale ja si myslím,že je to psychickeho razu ........

zobaka
15. mar 2015

tak ti poviem, ze moze to byt apnoe, alebo aj nejaka forma uzkosti, asi cca 3 mesiace vkuse som to mala az som sa zrutila, teraz beriem lieky a uz to nie je v takej miere ako predtým, ale aj tak stale sa bojim, ci to nie je apnoe, mala by som ist do spankoveho centra, ale ta predstava tisicky kablov a pozorovani cez noc ma desi, asi by som oko nezazmurila, ja celkovo zle spim, ale je to vycerpavajuce strasne, lebo to poznam 😖

danuella
15. mar 2015

prečítaj si o tetánii- daj do google a nájdeš info

zuskamagic
15. mar 2015

@lienka323 ziadna z nas ti tu diagnozu neisto neurci, takze podla mna pre tvoj pokoj kludne zajdi k obvodnemu na preventivku, urcite na teba nebude pozerat ako na blazna a ziadaj aby ti spravil aj ekg, pripadne poslal aj na kardiologiu, alebo dalsie vysetrenia aby si si bola na istom.... ale ja sa tiez priklanam k tomu , ze to moze byt aj tetania (mne to diagnostikovali nedavno a pocity, ze sa nemozem nadychnut, aj ked nie v noci ale cez den, boli jednym z priznakov) a stres, problemy so stitnou zlazou, uzkost to vsetko moze prispievat k spusteniu priznakov tetanie .... mne okrem cielenej snahy o "nestresovanie sa" na to pomaha dlhodobe branie magnezia, pripadne aj s vitaminom B - tym urcite nic nepokazis ak by to aj tetania nebola, uskodit ti to nemoze a malo byt to byt dobre aj na ukludnenie nervov 🙂 ... a este rada, ktoru som ja dostala od jednej velmi super doktorky - prva pomoc pri tych pocitoch ze sa nemozes nadychnut je, ze treba zobrat nejake vrecko a dychat pomaly do neho, nesnazit sa nasilu dychat velmi z hlboka, lebo to prave moze este zhorsit ten stav

bonaqa2013
15. mar 2015

Jas by som tipovala na psychickú poruchu. Môžeš byť preťažená z problémov, z dieťaťa, nech si každý vraví čo chce, ale starostlivosť o dieťa je náročná. Ak ešte bábo zle spáva, si aj niekoľko krát za noc hore, a trvá to už dlhšie, ani sa nečuduj, že telo sa bráni. Skús si kúpiť v lekárni niečo na ukľudnenie - PERSEN. Podľa psych. je to jeden z najlep. voľnopredaj. liekov.

hennyinnsbruck
15. mar 2015

@zuskamagic s tým vreckom je to pravda. Mne to lekár vravel že ho mám použiť keď dostaneM panický záchvat. .

zibi
15. mar 2015

@lienka323 mozes to mat aj zo stitnej zlazy ..mne sa to stavalo ze ma stitna zlaza - zvacsena ako keby skrtila
a ja sa v spanku tiez niekedy este stane ze sa zobudim ako keby ma nieco skrtilo a nenadychnem sa..ale ked mam suchy vzduch v izbe..nemas nabeh na astmu? lebo ze vraj sa to vtedy niekedy stava pripadne alergia.. a hlavne suchy vzduch v byte a dome?? plus ide jar a mne vtedy zacina alergia a aj tazkosti ktore z toho vyplyvaju takze moze to byt aj preto ...skus dobre vyvetrat aj 4x do dna a v noci ... ked este kuris tak daj do izby na radiator zvlhcovat co je zavesny, alebo taky elektirkcy, pripadne prehod mokry uterak cez radiator.. mne to tak pripada ze to ma susvis skor s tymto ako s panickou poruchou no neviem..co myslis?

zibi
15. mar 2015

@lienka323 ver ze so stitky mozes mat tolko problemov ktore by si ani nemyslela ze mozes mat ..a co vlastne na nu beries?

andreablabla
15. mar 2015

Inak,mne sa to zacalo objavovat,ked mi uhynulo dost necakane domace zvieratko. Mali sme fakt blizky vztah medzi sebou a bolo to tazke pre mna aj dcerku. Do toho sa moji rodicia rozvadzali,otec toho dost na mna nakladal. Pozerala som tu tetaniu,mne to celkom sedi....ale pomoc som nehladala a nejak to odoznelo same postupne.....z casu na cas to pride,ale nie v takej frekvencii,ako predtym......drzim palce,ak by sa to opakovalo,urcite skoc k lekarovi.... ;)

kacena4
15. mar 2015

@lienka323 ahojko vzhladom na to co si pisala rano "generalizovanu uzkostnu poruchu" by som to nerozdychavala len sa ti to moze nahromazdovat a kopit v tebe mas babatko male vela zmien v zivote stresu, nocne vstavanie, kojenie.... mas toho velmi vela urcite by ti pomohlo ist k psychologovi a obcas to zo seba dostat von vyrozpravat sa a specifikovat konkretizovat co presne ta trapy z coho mas obavy. on/a ta vypucuje, poradi, podpori a bude ti lepsie, ty sa budes lepsie citit, aj drobec sa bude lepsie citit, nebudes mat strach ze prides o mliecko kedze chces dlho dojcit a vsetko pojde lahsie. predychavanie nic neriesi. drzim palceky

lienka323
autor
15. mar 2015

@zibi no takze ked mi to zistili mala som zvysenu cinnost a asi 46kg plus busenie a preskakovanie srdca vnutorny nepokoj a tiez v tom obdobi zistenu aj tu uzkortnu poruchu vlastne to cele zacalo tym busenim a tlakom na hrudi pravidelne lakanie sa a chodenie uprostred noci po pohotovostiach kde mi pichli injekciu na ukludnenie a povedali aby som isla na vysetrenia ekg a na stitnu zlazu tak teda toto mi bolo zistene brala som na stitnu propicil a na uzkost antidepr citalec + lexaurin na ukludnenie ten casom vysadila. Stitna sa upravila a bola som istu dobu bez liekov na nu potom sa zacala cinnost znizovat a dala mi eutirox 25 uzkost branim liekov pominula a bolo znova fajn no ked som otehotnela lieky som vysadila a nic sa mi nezhorsilo cele tehotenstvo aj po porode okrem popor.blues bolo uplne v pohode. Cinnost stitnej sa mi po porode zvysila tak sme vysadili eutirox a samo sa to pekne znizilo a teraz sa zacalo znizovat zasa tak beriem pol tabl eutiroxu no a vcera ked som sa tak prelakla v noci tak sa objavila aj ta uzkost vravim cela som sa klepala uz to teda fakt nechcem zazit tak baby drzte palce 🙂

zibi
15. mar 2015

@lienka323 uf tak sa drz
mas to vsetko podchytene tak len nech sa to ustali 🙂

tinushenka
8. júl 2016

@andreablabla ešte sa ti to stáva? Mne sa to stalo zrovna dnes. Aj si to nejak riešila?

drobec17
3. sep 2016

Ahojte, vcera v noci som sa zobudila, ze neviem dychat, myslene doslova som sa nevedela nadychnyt, akoby som mala zuzeny priechod, len som sa po malych duskoch snazila nadychnut, nieco ako cez slamku, este menej, sprevadzane chrcenim kedze som sa dusila, myslela som, ze je to moj koniec, trvalo to necelu minutu a zrazu akoby sa uvolnil priechod a v pohode som zacala dychat. Takto silne to bolo prvykrat. Nieco podobne, nie tak intenzivne a dlhe sa mi uz stalo asi pred rokom. Pocas roka som pozorovala sem-tam neskutocne busenie srdca az som si musela sadnut alebo cupnut lebo som prestavala vnimat, trva to pol minuty a zase je dobre. Mate s tym skusenost? @tinushenka ako si to riesila ty?

orchidea123
6. sep 2016

@drobec17 nemas nahodou problem s tlakom ???odmeraj si 3 krat zrataj vydel 3 mi a vynde ti vysledny tlak

tarifa
19. sep 2016

@drobec17 ahoj, akokeby som citala vlastny pribeh, bola si s tym u lekara? Ani nevrav, ze sa ti to stalo viackrat. Ja sa odvtedy bojim zaspat co sa mi to stalo a uplne do bodky rovnaky scenar ako tvoj popis. Zijem sama s malickou dcerkou v zahranici tak sa bojim, ze ked ma v noci vystrie tak co potom?

badimeria
19. sep 2016

@lienka323 je to panicka a uzkostna porucha vyusti to vacsinou po porode do niekolkych mesiacov.Ak nepapas lieky mala by si zajst k dr a znovu nasadit nech sa stav nezhorsuje.Vsetky tie starosti so srdcom atd vyplyvaju z tejto choroby ked sa to unormalny a zaberu antidepresiva a sla by si znovu dajme tomu na,ekg ver ze vsetko bude uz ok.Z paniky vznika busenie srdca mravcanie ale nestane sa ti nic to vsetko iba vyplyva z toho drzim palce

tinushenka
19. sep 2016

@drobec17 ahoj, prepáč že až teraz píšem ... ja som to neriešila vôbec .. odvtedy sa mi to nestalo .. neviem s čím to má súvis .. inak mávam nízky tlak, takže s tlakom to súvis nemá. Opakovalo sa ti to odvtedy? Ak chceš napíš mi poštu.

semila001
5. jún 2019

@hennyinnsbruck je to veľmi nepríjemné ja mám dve detičky neviem čo mám robiť v tej chvíli v noci som sa strhla zo spánku a mala som taký pocit že sa nemôžem nadýchnuť

semila001
5. jún 2019

@badimeria dobrý deň prosím vás napíšte mi správu dakujem krasne

dadadadula
23. sep 2020

Ahojte, Ja som práve mala to isté a hrozne sa bojím, mam 4 mesacne bábätko