Nemám pocit smädu

montemotherone
8. jún 2018

Už dlhú dobu nemám pocit smädu. Ak ho mám, to už je veľmi zle a už som na hrane dehydratácie. K pitiu sa musím vyložene nútiť ☹ a mám problém dodržať množstvo tekutín tak, aby som nebola dehydrovaná. Až mi je z toho ťažko na žalúdku 😒
(Mám nízky tlak, obličky mám asi v poriadku, stravujem sa zdravo, nemám nadváhu, cukrovku, kávu nepijem, väčšinou vodu, minerálku, džús, čaje... ) Strata pocitu smädu je vraj u starších ľudí. Mám 42. 🤔 Máte to niekto podobne?

malykonik
8. jún 2018

podľa mňa to normálne určite nie je, skoč si k lekárovi, držím palce

nuci616
8. jún 2018

Už si dávno mala byť u doktora, toto nie je dobré. A normálne si daj budíky na každú hodinu aby si sa nezabudla napiť

daniela2227
8. jún 2018

@montemotherone ja som nikdy vela nepila..v zime da sa povedat..ze okrem kavy nic...a doplatila som na to...mam 36..nizky tlak . Ten spodny hlavne..naposledy 120/50... a v dosledku hustoty krvi 3 spontanne potraty...takze som sa prinutila k 8 poharom vody denne..hoci mi velakrat az hrdlo zviera ked ju pijem...výsledok...krv v norme..tlak este stale trochu nižší..ale ta krv je podsstatna...radim navstevu lekara..

solinkarka
8. jún 2018

Ani na nepocitujem smäd toez pijem z donutenia 2l musim aj ked po prvom litry je mi uz blbo

bodka70
8. jún 2018

pocit smädu sa často stráca práve pri obmedzovaní tekutín, telo akoby rezignovalo a prestane signalizovať smäd, pi často a po trošku (dúškoch), malo by sa to upraviť. Ja mám 48 rokov a pijem normálne, smäd cítim, v zime vypijem ten liter a pol tekutín (mám cca 55-60 kg) a v lete o liter viac približne...

mivalik
8. jún 2018

Ja som na tom rovnako. Mam sice25r. Kedysi somvypila aj 3l denne. Ked sa mi narodil syn,a kojila som, bola som neskutocne smadna stale, ako som prestala s kojenim, ledva vypijem pohar vody. Necitim smad, nijako sa neviem prinutit, tlak mavam nizky stale. Napijem sa zvycajne az vtedy, ked ma neskutocne boli hlava vecer. Viem, ze to je zle. Snad sa polepsim:/

absurd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
8. jún 2018

treba doma mat napr. aspon dve flase 0,75 Rajec nesytena, a popijat, doplnat... jedna v kuchyni, jedna v obyvacke, podla toho v ktorych izbach sa zdrzujes najcastejsie... alebo dva velke pivove pohare, plne vody... popijat a doplnat

zuzuliennka1
8. jún 2018

ja za den v tomto teple vypijem 2,5 az 3l vody a to som tiez mala podobne, este na skole - mama zbalila pol litrovu flasu vody a doniesla som ju plnu... chce to len cvik a naucis sa aj “pit vodu”

fefe123
8. jún 2018

no ja som tiež nízkotlakovka ( 80/60) a tiež sa mi nechce piť, ale naučila som sa pochlipkávať celý deň z fľaše, nosím so sebou všade, aj v aute a som OK, teda tlak rovnaký ale nedehydrovaná... je to len o disciplíne, za pár dní je to už len o zvyku.... ale pijem len vodu a ráno bylinkové čaje....

titla
8. jún 2018

Mala som to podobne. Mám tiež nízky tlak, málo som pila, boli dni keď som si uvedomila, že som za celý deň vypila max pohár vody... Tak som cielene začala viac piť. Ráno si urobím liter čaju, postavím ho na pracovný stôl pred seba a po dúškoch chlípem. Postupom času ako som si zlepšila pitný režim nastúpil aj prirodzený pocit smädu. Teraz vypijem cca 3l tekutín denne bez akéhokoľvek nútenia len z prirodzeného pocitu smädu.

titla
8. jún 2018

A ešte dodám že tlak sa mi upravil z 80/60, tak na 90/70, ale aj to je niečo ... 🙂

gabci_gabca
8. jún 2018

Isto by som šla k doktorovi, toto nie je normálne a keď do seba nevieš dostať normálne vodu tak, že sa napiješ a podobne tak veľa ovocia jedz, polievky, v takomto teple kľudne aj vodové nanuky

sazumak
8. jún 2018

Ja dbám na pitný režim, pijem 2-3 litre denne a moja 94 ročná babka celý život ledva pol litra denne vypila, teraz asi 2 deci a je úplne fit. Dokonca aj pokožku má nádhernú a minimum vrások, vypadá o 20 rokov mladšie 🙂 Tak fakt neviem, čo je správne...raz odborníci povedia, že treba veľa piť, inokedy že nie...tak si vyber 🙂

katulienkax
8. jún 2018

Praveze som čítala ze pri bežnej nešportovej cinnosti v bežnej teplote uplne stačí 1.5 litra

montemotherone
autor
8. jún 2018

@absurd práve dnes som kúpila aj ochutené minerálky, aj keď im teda nefandím 🙄 ale skúšam to teda trochu spestriť

montemotherone
autor
8. jún 2018

@gabci_gabca bola som. Dr len povedal že sa musím donútiť 😒

montemotherone
autor
8. jún 2018

@nuci616 už som bola

ivankomonika
8. jún 2018

Ja mam s tým tiež problém, necítim smäd, môžem vypiť len pohár vody denne a nepociťujem smäd ale pravda je, ak pijem pár dní aj 3 litre denne potom cítim smäd každú chvíľu... Som na materskej a hocikedy zabúdam pri malom na pitný režim, skus aj 2 týždne piť aj 4 litre a potom budeš cítiš smäd.... Ú mňa to tak funguje

montemotherone
autor
9. jún 2018

@ivankomonika
@all
tiež sa mi to tak pár krát podarilo. Donútila som sa, presne si spotrebu merala a po 2-3 dňoch to prišlo. Upokojilo ma, že nie som sama a viaceré to tak cítite. Skúsim to teda nejako "naštartovať" 🙂

klaudia_kaja
30. sep 2018

@mivalik presne takýto problém mám aj ja, aj ste si ho nejako vyriešili?

zuzuliennka1
5. okt 2018

@klaudia_kaja da sa to riesit tak, ako je tu napisane vyssie v niekolkych prispevkoch - postavit si doma flasu vody pred seba a popijat, mat ju na ociach... je to o zvyk a jednoducho sa to treba naucit - pit vodu.... lebo cim je clovek starsi, tym castejsie a uplne prirodzene neciti smad a o to je to dolezitejsie si aspon takymito vecami pomoct... u nas doma su na stole v kuchyni a v obyvacke vzdy dva pohare vody a tiez minimalne jedna plna flasa sa presuva po byte, podla toho,kde som... a ked idem von, do kocika si dam vzdy 1,5l flasu vody a ide sa

jessie1234
15. feb 2019

Dobrý deň, ja mám 14rokov. Veľa krát sa mi stane (skoro každý deň)že celý deň nepijem a večer si spomeniem že som sa zabudla napiť. Na Wc chodím 1x až 2x denne. Už to beriem ako samozrejmosť. Ale moja doktorka mi povedala ze ak toto bude pokračovať pôjdem rovno do nemocnice a nápoja ma na infúzie. Už prešlo asi pol roka a stále nič .... tým nechcem povedať že by som chcela ísť do nemocnice. A chcem sa opýtať či si myslíte že to myslela vážne, či ma chcela len postrašiť ? Ďakujem za odpoveď. Laura

mivalik
15. feb 2019

@jessie1234 ano myslela to vazne. Nikdy nevies,kedy tvoje telo kvoli tomu skolabuje a nakopia sa ti dalsie problemy.

klaudia_kaja
16. feb 2019

@jessie1234 skús si nainštalovať aplikáciu aby ti pripomínala vodu .. a samozrejme že neklamaala , určite ako dehydrovaná môžeš skončiť v nemocnici

montemotherone
autor
17. feb 2019

@jessie1234 v tvojom veku to hneď tak dramaticky nemusí skončiť. Čím sú deti menšie, tým je dehydratácia nebezpečnejšia. Ale radšej nepokúšaj 😉 Môžeš jedného pekného dňa odpadnúť. Naše telo potrebuje vodu. Všetky dôležité funkcie od nej závisia. Keď si uvedomiš, že aj krv ju obsahuje a vďaka nej funguje srdce, mozog ... Ak nepiješ, krv sa zahusťuje... môže sa to prejaviť nízkym tlakom, malátnosťou, vyššou unavitelnostou, vyššou nachylnostou na infekcie, vyššou citlivosťou na bolesť.... Fakt. Ja mám problémy s chrbticou a keď zanedbám pitný režim, bolí ma viac a častejšie! Odjakživa mávam nízky tlak. Ale skutočné problémy mi spôsobuje len keď nepijem. Namotivuj sa na pitie pozitívne, nie strašením. 1. Budeš mať krajšiu pleť, 2. Bude ti to lepšie myslieť 3. Budeš mať lepšiu náladu 3. Zlepší ti to metabolizmus, takže je nižšie riziko že budeš neprimerane priberať, 4. Ak aj ochorieš a narazíš na infekciu, lepšie ju zvládneš ... 😉 Odporúčam tiež apku... Nastavíš si tam vek, výšku a určí ti to koľko máš toho za deň vypiť (vody! Nič iné sa neráta. Ak piješ kávu, odrátaj si z vody dvojnásobok. (Ak vypiješ 2 dcl kávy, - 4 dcl vody)

montemotherone
autor
17. feb 2019

@jessie1234 ... A to, či dostatočne piješ si skontroluješ podľa farby moču. Mal by byť skoro ako čistá voda. Čím je žltejší, tým je hustejší. To nie je dobré. Jedine ak by si jedla napr. B komplex, alebo niečo s vysokým množstvom B vitamínov, bude napriek pitnemu režimu úplne žltý 🙂 ale to je úplne iné sfarbenie, je to taká jasná číra farba 😉