Nemám byť z čoho, ale som v nepohode. Čo so mnou je?

5. nov 2019

Ahojte. Mam 22 rokov, rok a pol mam priateľa, chodím do práce, bývame spolu, rodicov mam oboch,všetko je v poriadku, ale ja som nejak stále v nepohode a pritom nemám z čoho byť, stále si niečo namyslam. . Ale ide o to ze od septembra minulého roka pociťujem že mi niekedy preskakuje srdce, stále sa bojím ze odpadnem, hneď nato sa zlaklem čiže mi začne bit rýchlo srdce, snažím sa dýchať a potom sa nejak ukludnim, hlavne to ze sa mi začne nejak točiť hlava a už toho hneď mi je zle ze ci odpadnem a hneď tragické myšlienky. Naučila som sa nejak a tým žiť ale aj to nie je v poriadku vkuse sa stresovať a doslova z ničoho. Myslíte že je to v hlave. Alebo niečo mi naozaj je? Žiadne antidepresiva brat nechcem, chcem nájsť pôvod tohto problému, ale neviem ako

suzitok
5. nov 2019

Takto sa prejavuje tetania, alebo panicka porucha.... psychoterapia moze pomoct zistit pricinu, doplnila by som magnezium a calcium

11miska07
5. nov 2019

podla Tvojho opisu potrebujes pomoc, urcite psycholog, mne to pripomina panicku poruchu, netreba sa hanbit vyhladat pomoc

zuzkalujza
5. nov 2019

mala som veľmi podobné stavy, nakoniec mi zistili poruchu srdečného rytmu, nasadili lieky a všetko je OK. Ono ak to srdiečko občas "neposlúcha" je potom normálne, že sa vystrašíš a máš obavy. Prešla som si tým, viem aké to je. Začala by som teda kardiológom a uvidíš. Držím palce 😘

natalindaaaaa
5. nov 2019

to som mavala aj ja.. ked som bola v priestore kde bolo vela ludi napr v kostole na obede, dostala som strach čo ak tu odpadnem, začalo mi bit srdce, triast sa a naozaj mi bolo na odpadnutie.. Mne to prešlo tým, že som prestala nato mysliet bolo to v mojej hlave.. Ale ako pisu baby, skoč za lekárom 🙂

snehulienka8
5. nov 2019

suhlasim s @zuzkalujza, aj mne sa poruchy strdecneho rytmu takto prejavovali..chod k obvodnej na preventivku, nech ti urobi EKGa uvidis co dalej.. mne nakoniec stacilo magnezium

verca888
5. nov 2019

jednoznacne, to je len v hlave, mozno by bolo fajn, keby si vyhladala odbornu pomoc, nejakeho psychologa s ktorym by si sa o tychto tvojich myslienkach porozpravala.

slavkasobanska
5. nov 2019

Ahoj no podľa mna to je v hlave , aj ja to mam , no liečim sa na to , ale chod najskôr k psychologovi na začiatku problému ti pomôže , držím palce

balaskovae
5. nov 2019

asi by bolo najlepsie ak by si si zasla na vysetrenie. ak mas taketo pocity, aj ked je vsetko navokol fajn, tak si myslim, ze sa nieco deje a najlepsie je nenechat to zajst nejak daleko, aby to potom nebolo cele take zlozitejsie

mistymay33
5. nov 2019

Presne taketo stavy a priznaky som mala aj ja. Je to uzkostna porucha, ja som mala az panicke ataky. Odporucam psychologa, je to v dnesnej dobe pomerne casta diagnoza, prameniaca zo stresu... a skus uzivat vyssie davky magnezia.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xeonela
5. nov 2019

Ja by som zasla za odbornikom, pre istotu, neboj neznamena, ze hned budes na antidepresivach.

majka1921
5. nov 2019

Tiez mi to pripomina priznaky tetanie, alebo uzkostnej resp.panickej poruchy. Kazdopadne diagnozu moze stanovit len odbornik. Ja by som na tvojom mieste najprv zasla za obvodnym, nech ta posle na vysetrenia aby sa potvrdila alebo vylucila fyzicka pricina (ako zmienovali baby vyssie kardio problem). Ak sa vyluci, mozes skusit vyhladat psychologa a popracovat na tom. Neboj, nikto ti nafelku ziadne antidepresiva neda.
Skus viac oddychovat, nasad magnezium, vapnik ako radili baby, nejaky cajik bylinkovy a hlavne mysliet pozitivne 🙂 vsetko dobre

kvetinka75
5. nov 2019

skús psychológa. Problémy so srdcom - rýchly tep a pod. má z času na čas každý. Na kardiu mi povedali, že je to normálne. Skús ísť aj tam na vyšetrenie a uvidíš. Ale psychológa určite.

petkaaa
5. nov 2019

Ja neviem, možno to nie je štandardný postup, ale čo tak zájsť k lekárovi? 🙄 Keby som cítila, že mi "preskakuje" srdce, asi by som už bola dávno objednaná na kardiológií a nečakala radu od laikov na modrom koníku. Ak ty sama cítiš nepohodu, treba to riešiť.

kvetinka75
5. nov 2019

@petkaaa som sa trošku zasmiala - nie je to štandardný postup. To fakt , ako si všímam v poslednej dobe, každý hned ide na internet - hľadá čo mu môže byť a lekár pomaly na poslednom mieste. Ak lekár nepomôže alebo mám diagnozu potom hľadám rady. Ale ako ma tu alebo niekde na nete môže niekto zdiagnostikovať?

sonnenshein
5. nov 2019

Objednaj sa kpsychiatrovi.
Pol roka liecby, a nebudes verit ze si sa tomu branila, alebo sa hanbila.

mpg
5. nov 2019

Najprv by bolo treba ísť s týmto k obvodnej lekárke a one môže zistiť, či ide o poruchu srdca, lalebo niečo iné napr. hormonálna porucha alebo panická porucha ak budú výsledky inak dobré. Ako som sa tak stretávala s mladými ľudmi, sú akosi nepripravení na "život" a veľa krát takto reagujú na neistotu a zmeny, v ktorých sa ocitnú. Niektorí nie sú ani veriaci a nemajú tak ani v tomto smere pocit, že je niekto s nimi.