Neliečený svrab

19. dec 2023

Prosím vás kto má skúsenosť so svrabom...ak sa nelieči nakoľko nie je potvrdený môže sa stať že vyrážky samé začnú miznúť? Alebo proste nikdy samé od seba nezmiznú. Syn má niečo vraj alergia ale stále sa mu robia nové....niektoré miznú ale potom o dva dni pribudnú nové.... všetko čo môže škodiť sme vylúčili ....svrbí to hlavne cez deň nie v noci.

katka13katka
19. dec 2023

svrab sam od seba nezmizne a je prenosny. Kozna urcite pomoze

autor
19. dec 2023

@katka13katka áno to viem že je prenosný. Len ma zaujíma či môže vyrážka zmiznúť aj bez liečby....lebo jemu miznú po čase. Cca týždeň...no nachádzam aj nové. Kožná že asi alergia... Ja nemám dobré skúsenosti s kožnými mám pocit že len skúšajú čo zaberie. Raz som bola s problemom u dvoch iných a každá dala inú diagnózu...

katka13katka
19. dec 2023

Ja som chytila svrab v skole od ziakov-ucim deti z romskej osady, ktore maju slabe hygienicke navyky. Mala som to na rukach, ten chrobacik si robil akoby cesticky a fliaky boli blizko pri sebe. Mne to zmizlo az po case, ked som dostala mast a nejake lieky. Same od seba nie.

dejka77
19. dec 2023

Po tyzdni to nezmizne ani nahodou. Toto bude nieco ine.

kvietok173
20. dec 2023

V ktorých oblastiach sa mu to robí? Či hocikde?

autor
20. dec 2023

@kvietok173 hocikde okrem rúk a tváre...najviac nohy -lýtka.

micusa2222
20. dec 2023

smer kožné, netráp dieťa, keď ho to svrbí a ty nikde nejdeš, iba sa pýtaš na MK...

mogaa
20. dec 2023

to nebude svrab, pri svrabe sú vidno akoby cestičky a nemizne to....

jaga18
20. dec 2023

To nebude svrab. Mali sme 2x na celom oddelení. Za jedna, to nezmizne samé ani náhodou, za druhé, objavuje sa najprv na rukách, medzi prstami a následne sa množí po celom tele. A za tretie, je to vysoko infekčné, už po týždni by ste to mali všetci naokolo. A tak isto, až ste boli u kožnej, ta by to rozoznala. Ak by si nebola úplne istá, preventívne by predpísala liečbu na svrab (aj u nás to tak bolo, prvý raz si nebola istá, ale predpísala liečbu, už dva dni na to, keď to nachytali všetci okolo už si bola 100%istá a liečbu vypísala rovno celému oddeleniu)

kvietok173
20. dec 2023

DAj ho spat na týžden inde a komplet oper postelne ci matrac ci perinu na 60stupnov, taktiež pyzamko. Daj ho spat mimo jeho postel a doterajsie stipance ponatieraj nech sa nesvrbi. Uvidis ci sa to zlepsuje ak to ma len on. Možno že ma niečo namnožene v postely.

autor
20. dec 2023

@jaga18 ďakujem...mizne to postupne tak uvidíme...
@micusa2222 ako som písala bola som na kožnom...sama nevedela čo to je...že zrejme alergia...uvidíme ako sa to bude vyvijat

livuska124
20. dec 2023

Ak sa mu vyhadzujú vyrážky a miznú a znovu sa objavia niekde inde, tak to bude skôr alergia na niečo - žihľavka.