Negatívny PCR

2. feb 2022

Ahojte, stretli ste sa s takou situáciou? Covid prekonaný pred mesiacom, ľahky priebeh, potvrdene aj antigenom aj PCR...
po mesiaci teraz kontakt s pozitivnym na dlhšie + za par dni typicke priznaky pre omikron ako je bolest hlavy, unava, dutiny, teplota + 3 pozitivne samotesty v priebehu 2 dni (v nedelu extremne silny okamzite) a nasledne po 4 dnoch od prvych priznakov negativne PCR?
Mam to brat tak ze covid bol prekonany len ho testy nevedia zachytit alebo bol skoro alebo neskoro alebo ho moje telo zničilo skor ako sa ukazalo na teste kvoli vysokym protilatkam?

mamina0078
2. feb 2022

V tomto prípade si myslím, že bola zle odobraná vzorka... Divné, že po mesiaci by ti ukázal negativitu... Pcr niekedy aj po 2-3mesiacoch ukáže pozitivitu.

autor
2. feb 2022

@mamina0078 zdalo sa mi, ze ju urobili poriadne.. no mne skor ide o to ze ci je mozne ze ma len nezachytil pcr teraz ked mam pravdepodobne znova covid (sudiac podla antigenov + priznaky + kontakt)

ajuss311
2. feb 2022

Mám rovnaký problém 🤦🏽‍♀️ prekonala som naposledy v novembri a teraz mám rovnaké príznaky, dutiny, bolesť hlavy, točenie hlavy, únava.. kontakt s pozitívnym niekoľko hodín a ja mám PCR negatívny. 🙃

mamina0078
2. feb 2022

Keď máš teraz covid a bol vykonaný poriadne je šanca ani nie jedno percento, žeby ho nezachytil. Ako píšem PCR ukáže pozitivitu aj 2-3mesiace po prekonaní takže aj keby si teraz nemala mal by ukázať, že si mala pred mesiacom.

autor
2. feb 2022

@ajuss311 presne toto som ja!!! plus v nedelu aj pondelok pozitivne samotesty robene z hrdla aj nosa

michalka78
2. feb 2022

baby to vážne?!...podobnú situaciu mám teraz doma...dcera mala pozitívny pcr 6.12.21-lahký priebeh...čiže necelé 2 mesiace..včera sa necítila dobre,,bolesť hlavy,dutiny,vysoké teploty-v noci 39,5...2 pozitívne samotesty zo školy..zajtra ide na pcr test tak som zvedavá čo jej ukáže...

mamina0078
2. feb 2022

Inak teraz stačí na potvrdenie o prekonaní AG z MOMky tak skús ísť ešte tam, keď ti 3 vyšli pozitívne len, či už nie je neskoro... Lebo AG ukážu infekcnosť a môžeš ho ešte mať ale už nemusíš byť infekčná...

ajuss311
2. feb 2022

Tak neviem teraz čo mám spraviť, ale asi sa vypýtam ešte raz na PCR veď to neni možné... 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🙃

autor
2. feb 2022

@mamina0078 mne nejde ani tak o potvrdenie, kedze green pass mam zo začiatku januara o prekonani este asi delty... len riesim ci som ten omikron naozaj mala alebo nie.. kvoli ochrane blizkych aj svojmu pokoju ci uz mam pokoj :D ked podla mna antigen sa nezvykne mylit a trikrat za sebou

ajuss311
2. feb 2022

Ja som samotest nemala tak neviem 😏 ale rozhodne som bola aj viackrát v kontakte s pozitívnym a cítim že mi nieje dobre a rovnaké príznaky som mala aj pri poslednom covide takže.. myslím že je to covid (ale jedným dychom musím dodať že aj predtým mi najprv vyšiel negatívny PCR až na 3krat pozitivny 😂🤦🏽‍♀️)

autor
2. feb 2022

@ajuss311 ja mam pocit akoby u niektorych ludi tie testy neboli dostatocne citlive :D

mamina0078
2. feb 2022

Podľa mňa si mala keď ti tak vyšiel len asi zle ho odobrali... Pochybujem, žeby ti 3x ukázal zlý výsledok... To by musela byť veľká náhoda 🤣

autor
2. feb 2022

@mamina0078 ano, mne sa v januari to iste stalo ze riadne pozitivna na antigene a 1. pcr negat a o 2dni na to pozit pcr :D mozno ma vie detekovat az v neskorsej faze ochorenia

ajuss311
2. feb 2022

Veru asi áno, u veľa ľudí som videla pri tomto variante že boli pozitívni až po skončení príznakov 🤦🏽‍♀️😂

autor
2. feb 2022

@ajuss311 asi mam divne sliznice alebo čo :D

4katarinakralova5
2. feb 2022

Naše deti boli 22.1. v kontakte celé popoludnie s pozitívnym bratrancom (ešte sme nevedeli, test im vyšiel na ďalší deň pozitívny), tak sme deti nechali v karanténe : v utorok 10rocny 39 teplota bolesť rúk a nôh, v stredu ok. V stredu zase 7rocna vracala, teplota 39 zimnica hrozna, bolesť brucha a par krát ju prehnalo. Štvrtok mali obaja ráno pcr, výsledok prišiel že syn pozitívny a dcéra negatívna, takže asi tak 🤔

hipuska
2. feb 2022

Áno ja. Dokonca 2xPCR negatívny. Jeden som si platila. Ale, to som nevedla, že mi odber bude robiť tá istá tetuska. Za mňa odber odflaknuty. Bola som aj na protilátky a tie mi vyšli vysoké

mamina0078
2. feb 2022

Tak nakoniec aj ja sa pridávam v pondelok 2x domáci AG pozitívny, zo včera PCR negatívny, dnes som si robila kontrolný domáci AG a pozitívny...

autor
2. feb 2022

@mamina0078 toto aj ja... v sobotu mierne priznaky, nevšimala som si ich, v nedelu silnejšie, antigén z hrdla aj nosa okamžite vybehol pozitivny... v pondelok znova ci sa nezmylil a slaba ciara bola uz len a v utorok zas priznaky a pcr negat :D

michalka78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina88
22. apr 2022

Ja zacinam mat podozrenie,ze potrebuju znizit cisla,tak tie testy vychadzaju negat. Alebo je to novy variant a nie je zachytitelny. Ja som si teraz ista,ze mame doma covid,kym decka to mali a crp z prsta negat,hovorim si,ze ved aj chripka stale ,,zije,, ale teraz som to chytila ja a ,,tato beolest hlavy,, je nezamenitelna,jednoznacne kovidova,neda sa u man zmylit. A testy negat. 🤷‍♀️