Nedoliečená angína a pobyt vonku

mia1111111
2. sep 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať či niekto máte s niečim podobným skúsenosti.. v sobotu ma extrémne začalo bolieť hrdlo, v pondelok som bola u doktorky a predpísala mi antibiotiká. Všetko mi zabralo, (dnes je streda) a rozmýšľam či už mozem ísť preč z domu, len do mesta alebo niekam (nic náročné) lebo mi je doma už ozaj dlho a už ma nič neboli, ani hrdlo nemám opuchnuté ani červené. Myslite si, že by mi to mohlo veľmi uškodiť? Lebo keď čítam niektoré články na internete, že si tým mozem poškodiť obličky a podobne tak ma zaujíma či to je pravda.

deti95060810
2. sep 2020

tak ísť môžeš, len akurát môžeš niekoho nakaziť... obličky by si nemala poškodiť...

ivkazba
2. sep 2020

Že odznejú hlavné príznaky choroby ešte neznamená, že je človek zdravý. Berieš ATB len tretí deň, takže treba v nich pokračovať a je možné, že ešte stále si infekčná. Takže okrem toho, že môžeš si spomaliť liečenie môžeš nakaziť aj iných.

pribinak
2. sep 2020

Do mesta? Pochopím že prejsť sa nikde do lesíka, do poľa, kde nikto nie je. Ale medzi ľudí?

soldi
3. sep 2020

@mia1111111 po troch dnoch uzivania atb uz nie si infekcna. ale treba opatrne, s rozumom, vydrz este aspon den doma