Nedám sa testovať. Pýtali od Vás potvrdenie v škôlke?

rebeca196
27. okt 2020

Ahojte, otázka sa týka hlavne mamičiek z Oravy. Mamičky, chcem sa opýtať, ja sa testovať nedám /absolútne v tom nevidím logiku/ tie čo ste sa nedali testovať ste deti vôbec nedali do škôlky? Ak ste dali, pýta škôlka doklad o tom že ste boli testované? ďakujem PS. Nie som zvedavá na reči, že sa mám dať testovať, otázku som jasne zadala 🙂

mogaa
27. okt 2020

@rebeca196 záleží od danej škôlky....ale ano môže žiadať že rodičia boli na testovaní

nikol873
27. okt 2020

podla mna si to mozu pytat predsa len chcu chranit aj seba aj ostatne deti 🙂

lubka73
27. okt 2020

toto tu dnes davala mamicka
https://www.minedu.sk/data/att/17732.pdf
bod 7 a 8

zuzikak
27. okt 2020

pokial viem, ci sa das testovat alebo nie je na tebe avsak nebudes mat tzv. covid pas, ktory mozu od teba v skolke ziadat. Ak ho nebudes mat, nemusia ti dieta prijat do skolky lebo ked nepreukazes, ze si negativna, automaticky sa berie, ze si pozitivna a teda mas s celou rodinou ostat v karantene 10 dni. Toto su pravidla, co boli ohladne testovania stanovene. Nemozes potom dostat ani ocr alebo PN a teda si za tieto dni platis zdravotne poistenie sama. Opravte ma ak sa mylim....

reni1512
27. okt 2020

tak si nechajte dieta doma, ked sa nedavate testovat... preco by mali byt ohrozene ucitelky a deti... vam by sa to tiez nepacilo keby to bolo opacne

hettinka
27. okt 2020

Pokiaľ sa nedáš testovať, si v karanténe ty a celá tvoja rodina, teda aj dieťa nesmie do škôlky. A potvrdenia podľa mňa pýtať budú.
Zaujímavá je logiga ludí, do piatku sa nikto necíti ohrozený, hoci skoro nikto otestovaný nie je, ale od pondelka už neotestovaní ohrozujú zdravie národa ... zábavné čítanie, no...

Ja som tiež stále na vážkach, ale my sme všetci doma, môžem mať homeoffice, ale zasa nemôcť nikam, ani do prírody, ani nič vybaviť, je dosť na psychiku.

hipuska
27. okt 2020

@lubka73 niektoré školy na Orave vyžadovali, pretože nebolo žiadne usmernenie. Usmernenie je z dnešného dňa, takže podľa toho MS vyžadovať nemá.

laurika26
27. okt 2020

@rebeca196 ak sa nedáš testovať, máš byť v povinnej karanténe, či?

hettinka
27. okt 2020

Najnovšie usmernenie:
Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré navštevuje MŠ/ZŠ, predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do MŠ/ZŠ Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.
Materská škola, ani základná škola nevyžaduje od zákonného zástupcu negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území EÚ na ochorenie COVID-19.

hettinka
27. okt 2020

Problém však vidím v tom, kto dieťa bude vodiť do a zo škôlky, keďže neotestovany rodič a členovia jeho domácnosti sú v karantene, nesmú chodiť v podstate von okrem urgentnej návštevy lekára a do potravín, musel by ho vodiť niekto iný.

0507
27. okt 2020

@hettinka ako netestovana musi byt v karantene s celou rodinou

hettinka
27. okt 2020

@0507 ona sa pýtala, že či dieťa netestovanej mamy môže do škôlky. No môže a zároveň nemôže, na jednej strane sú v karantene, na druhej to škôlky nemôžu kontrolovať. Ako v Kocurkove.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
27. okt 2020

@dominika1988 nariadenia MS SR a to, co vyšlo o národnom testovaní. Linky sa mi hľadať nechcú.

hettinka
27. okt 2020

@veronikaszabova este je otázne, co v tom novom tlačive “vyhlásenie o bezinfekcnosti” bude. Ešte zverejnené nebolo.

veronikaszabova
27. okt 2020

@hettinka staci, ked dieta odvedie do skolky/skoly niekto iny - s testom. Kamoska, suseda...

lubka73
27. okt 2020

@hettinka to tlacivo uz predsa davno mas a dava sa vzdy ked dieta ostane viac ako 3 dni doma u nas je na stranke skoly

hettinka
27. okt 2020

@lubka73 ale čítaj bod 8, bude zverejnené nove

veronikaszabova
27. okt 2020

@lubka73 bude nove tlacivo

lubka73
27. okt 2020

@hettinka mas pravdu som nedocitala do konca, uz som to citala doobeda

lubka73
27. okt 2020

@hettinka pridavala som sem link na toto hned hore nemusis mi to tu davat 😉

hettinka
27. okt 2020

Testovanie je “dobrovoľne”, ale neotestovani ľudia budú mat toľko obmedzeni a obštrukcii, že kto si to môže dovoliť... V podstate tým ľudí nútia tam ist.

hettinka
27. okt 2020

@lubka73 som rýchla 😂
Som sa nepozrela, kto to tu daval

gabikaa96
27. okt 2020

Priateľová mama je učiteľka v škôlke a dnes hovorila že od buducého týždna musia pýtať, inak dieťa nemôžu prebrať od rodiča.

lubka73
27. okt 2020

@gabikaa96 asi este nemala nove info ,to vyslo az dnes

0507
27. okt 2020

@dominika1988 bolo to povedane na tlacovke, neotestovany sa povazuje za potencialne pozitivneho a moze tak nakazit ostatnych clenov spolocnej domacnosti, ktori by to rozniesli dalej

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
27. okt 2020

@0507 dolezite je, čo vyjde v oficiálnych usmerneniach. Na TB už všeličo porozprávali, čo bolo nakoniec inak.
Teraz som prečítala celu stránku www.somzodpovedny.sk a zaujímavé je, že som nenašla prakticky nic o tom, ako sa pozerá na neotestovanych ľudí. Je tam len časť som pozitívny/som negatívny. Ale sekcia “som neotestovany” tam nie je.

0507
27. okt 2020

myslim, ze to bolo vcera na tlacovke s matovicom, ale uz sa mi tie tlacovky pletu 🙂