Necitlivosť v tvári

sarika15900
Dnes o 12:07

Ahojte, v stredu mi chirurgicky odstránili spodnú osmičku, odvtedy mi ostala necitliva polovica spodnej pery,brada aj dasno na tej strane. Stalo sa to niekomu z vás? Prejde to ? 🙏 ďakujem za odpovede.

midka
Dnes o 12:26

jasne, moze to trvat aj viac ako rok

ronie338
Dnes o 12:38

Treba zvýšiť magnézium. A ak brni vráti sa späť. Mohli trochu so zubom tuknut do nervu a takto to vypalilo. Obnova nervu asi pol roka rok trvá. My sme vždy upozornili pacienta keď bol zub príliš blízko nervu zr sa to môže stať a robilo sa aj ct aby sme si boli istý polohou. Niekedy ak neboli problémy so zubom sme doporučili nechať tak

sarika15900
autor
Dnes o 12:40

@ronie338 dakujem za odpoveď. Áno cítim brnenie a niekedy až dosť intenzívne, od sánky až po pery. Aj Milgama ma význam?

ronie338
Dnes o 12:49

Magnézium je najlepšie, mali sme s ním najlepšie výsledky. Je to nepríjemné ale ak brni tak sa to úplne vráti len ti potrvá. Aspoň 3 mesiace.

sarika15900
autor
Dnes o 13:51

@ronie338 prosím vás a je dobré si to nahrievat?

ronie338
Dnes o 13:58

Kľudne ale tam sa musí to nervové spojenie obnoviť. Pripadne v lekárni sa spýtať čo je na to fajn. My sme mali jednu pacientku ale jej zle pichli anestézie a nepamätám si čo všetko mala odporučené, ale viem ze magnézium určite.