Necitlivá časť tváre

klaudika2508
24. júl 2022

Ahojte, ja som prešla už celý internet a nič, tak skúsim u vás či náhodou niektorá s tým nemáte skúsenosti. Pred dvoma týždňami mi chirurgicky odstraňovali zub múdrosti. Po týždni opuch zmizol, v piatok mi vybrali stehy a vyzeralo to že je všetko ok. V piatok som omylom na tej strane zahryzla do rohlíka a odvtedy intenzívna bolesť ktorá sa ťahá odtial až po dvojku zub. V sobotu sa mi už konečne podarilo identifikovať ktorý zub ma bolí. Kvôli práci sa mi nedalo utekať k zubárovi hned takže idem hned zajtra ráno. Len dnes ráno sa stala vec ktorá ma strašne vystrašila, ráno som sa zobudila zub nebolel ale celé pery a bradu mám úplne necitlivé ako keby mi tam zubár pichol injekciu ktorá stále pôsobí. Do večera mi to zvnútra opuchlo do nenormálnych rozmerov ale usta a brada sú stále úplne necitlivé, musím dávať pozor ked pijem aby mi nestiekla slinka. Hned ráno utekám k zubárovi len som sa chcela spýtať tu či náhodou niekto nezažil niečo podobné a čo ma teda u toho zubára čaká. Bojím sa čí sa mi nepoškodil po tej extrakcii nejaký nerv.
Dakujem krásne za odpovede

viera1107
24. júl 2022

@klaudika2508 ahoj, lekár ti urobí rtg a tam by mal vidieť či je nerv v poriadku. Mne poškodil chirurg nerv priamo pri zákroku, vyberal mi nevyrastenú spodnú osmičku.. To nolo asi 3 roky dozadu, citlivosť sa mi už nevrátila..