Nechuť do jedla v práci

24. mar 2022

Začala som teraz v poslednom ročníku VŠ pracovať. Nemám už žiadne predmety, iba diplomovku a štátnice, tak že to využijem. Som iba na skrátený úväzok, prácu mám v odbore, v kancelárii. Papierovačky, ekonomika. Popritom chodím ešte cvičiť. Všimla som si ale na sebe, že posledné 2-3 týždne ale vôbec nemám chuť na jedlo. Akoby som zabúdala jesť. V práci veľa času na jedlo nemám, ráno mám len raňajky a aj dosť sýte a kým prídem domov, je už 15-16 hodín a niečo malé zjem. Neviem do seba dať ani obed. Neviem, či je to stresom, vždy som obedovala. Ale tu vôbec. Chodím ešte cvičiť, už som takto schudla 2kg, lenže pri cvičení práve stravu potrebujem, cvičím silovo. Viete možno odporučiť ako sa stravovať? Obedy nemám aj preto, lebo často odchádzam v čase obeda alebo mám toľko úloh, že niet čas. Keďže nemám TPP, mám inak rozdelený čas. Ale dlhodobo si neviem toto predstaviť .

kitycat
24. mar 2022

Pozri, nemas 4 rociky aby ti mama a tatko nachystali. Si velka, tak si zarad do harmonogramu aj pravidelnu stravu.

Tento deficit jedla ta casom dozenie

autor
24. mar 2022

@kitycat ja nepíšem o tom, že si neviem jedlo pripraviť. Bývam sama v podnájme. Len som si všimla tu nechuť alebo ako to nazvať a neviem, čím to je, respektíve ako jesť tak, aby mi nebolo aj ťažko. Cez minule leto som mala sedací prácu, objednávala som si jedlo a vždy mi bolo ťažko na žalúdok, keďže som viac zjedla a sedela a žiadny pohyb. Možno nejaké rady, tipy žien, ktoré tiež majú s týmto problém, na to som sa skôr pýtala 🙂

siska53
24. mar 2022

Nemas ram niekoho, s kym by si sla.na obed? Mozno by to to pomohlo..

lindous
24. mar 2022

Ja som to tak mala celý život, bežne som jedla až keď som prišla zo školy/práce... Tam mi to vôbec nechýbalo.. Práve keď som tiež začala cvičiť so zámerom nabrať, tak som si povedala, že musím aj normálne jesť (môj kalorický príjem bol dosť nízky, ale hlad som nikdy nepociťovala)... No a pomohlo len vytvoriť si návyk, zo začiatku som sa musela prekonávať, veľmi mi pomohol kamarát, ktorý pre mňa vždy prišiel, že sa ideme najesť... Ak tam niekoho takéhoto nemáš, tak si nastav budík a fakt aspoň niečo málo zjedz .. Časom som si vytvorila návyk a dnes už aj tá chuť na jedlo je späť 😊

linibini
24. mar 2022

Skús sa pripojiť ku kolegom, ktorí chodia na obed alebo obedujú v práci, vždy sme sa pýtali v práci, kto ide na obed a jedli sme väčšinou spolu - a to nás bolo v open space 20 ľudí, v kanceláriách sme boli po 3 🙂.

janetinka27
24. mar 2022

trochu ti rozumiem, ja som ani v skole nechodila na obedy, na strednej som byvala niekedy aj dost hladna, domov som chodila 15.30
potom som nikdy nechodila na obedy v robote,bolo mi tazko,vadi mi aj "vona" jedla. v tomto zamestnani robim 8 rokov a nikdy som tu nebola na obede. ale zas ja uz potom doma jem.

autor
24. mar 2022

Presne aj to je problém že neviem sa veľmi v práci uvoľniť, ak sa veľmi najem a sedím ďalšie tri hodiny, tak mi zvykne byť dosť ťažko a nepohodlne. Premýšľala som ale, čo také zjesť na ten obed alebo ako sa aspoň prinútiť, lebo ako píšem jem posledné 2-3 týždne veľmi málo, napr. na raňajky mám omeletu/volské oko+ zelenina, ovsené vločky s mliekom+ovocie, semiačka, niekedy si spravím toasty so syrom/šunkou, vajíčkou a zeleninou, raňajkujem okolo 6-6:30 a to mi vydrží tak do 10ej, v práci niečo malé zjem, či jogurt biely alebo ovocie (banán, jablko), občas mám zapečený toast, ak ho nemám ráno... a potom to už ide z kopca, lebo práca, vybavovačky v meste,riešim veci do školy, idem cvičiť a zrazu si uvedomím, že je 17h, niečo malé zjem, alebo si dám polievku ale ako píšem, schudla som a vôbec nepociťujem hlad.... neviem, či je to stresin, v práci som nová a zaúčam sa do tých ekonomických vecí a papierovačiek ale niekedy si pred spaním uvedomím, že som skoro nič nezjedla, ale moje telo myslím žalúdok, no nebolí ma od hladu... lenže mám pocit, že pri cvičení práve to jedlo musí byť, ale nemám chuž ani na pizzu, kebab alebo niečo nezdravé, čo som vtedy zjedla, tak už fakt neviem :/ necítim sa však unavená alebo podráždená, to vôbec, len neviem že čo sa deje.... ja peroste ani o tej 15-16 si nepýtam ten obed, lebo furt mi do toho niečo príde a ja na to "zabudnem", a rozmýšľam, že možno ako si to nastaviť....aleno myslíte, že to telo je v strese z nového tak preto je to tak?