Nebulizatór na liečbu astmy u dospelého

betulinka1
1. dec 2022

Dievcata potrebujem poradit. Nemate skusenost s nejakym dobrým nebulizatorom na domacu liecbu astmy. Astma je zatial iba formou kašľa, bez nejakych zachvatov. Nasla som ich na nete kopec ale chcela by som aby tam isli aj oleje. Ak mate nejaky typ, s ktorym ste boli spokojne.

babulkomale
1. dec 2022

@betulinka1 oleje? Velky pozor na toto. Mozes si privodit riadny zachvat aj anafylakticky sok.
Vobec by som si neliecila astmu podomacky olejmi. Porad sa s plucnym lekarom alebo imunologom.

betulinka1
autor
1. dec 2022

@babulkomale praveze to nie je pre mna. Ja tiez kamoske hovorim, nech ide alergologicke. Ale tu je cakacka 3 mesiace. Pľúcny ma nenapadol. On tiez moze vysetrit astmu? Bola u obvodnej ale ta jej povedala, ze ma pluca ciste. Ale ona stale kasle. Myslim si, ze by bola rozumná s používaním. Len nema na take zariadenie peniaze, tak to hladam, ze by som jej kupila.

dominika7990
1. dec 2022

@betulinka1 ak to je astma tak môže poprosiť aj obvodnu nech predpise napríklad ventolin… moj otec mal teraz tiež pomaly 5 m kašeľ. Po vyšetrení u odborníka mu prišli na to že prekonal čierny kašeľ

stellarstar
1. dec 2022

@betulinka1 žiadne oleje, nech ide kamoška k alergologičke resp k pľúcnemu, odkiaľ vie že ma astmu? Ma ju potvrdenú? A dr jej dá to čo bude potrebovať

3009
1. dec 2022

@betulinka1 to je určite lepšie inhalátor tam môže inhalovať Vincentku. Určite nie oleje.

betulinka1
autor
1. dec 2022

@dominika7990 super. Tak ju jej poviem, ze aj obvodna jej moze nieco predpisat.

betulinka1
autor
1. dec 2022

@stellarstar bola iba u obvodnej. Cize nebola diagnostikovania. S kašľom sa trapi uz viac ako rok. Ked jej daju antibiotika, tak sa jej na chvilu utlmí ale po dvoch tyzdnoch je to spat.

stellarstar
1. dec 2022

@betulinka1 tak ale obvodná nema ako zistiť či ma astmu alebo nie. Preto je lepšie ist k pľúcnemu ten jej urobí spirometriu a keď má tak aj rtg

betulinka1
autor
1. dec 2022

@3009 asi mate vsetky pravdu s tym inhalatorom. To jej viem aj pozicat a uvidime, ci jej to pomoze. Ja uz som z nej na nervy lebo ani rozpravat sa a nou neda, lebo furt kasle. A neviem jej dohovoriť. Tak som jej chcela pod stromcek aspon nieco na domacu liecbu kupit.

stellarstar
1. dec 2022

@betulinka1 takéto veci sa neliečia podomácky ale u dr. S tým fakt nie je sranda sama som astmatička, nech zájde ku pľúcnemu a nech sa nechá vyšetriť aby čím skôr začala s liečbou od dr

dominika7990
1. dec 2022

@betulinka1 keď sa vždy po dvoch týždňoch zhorší. Riešila by som u dr aj kontrolu na pľúcne chlamýdie… tie odbery vie spraviť aj obvodná. Vtedy pár krát nasadiť atd nezaberá, ale treba nasadiť akoby atb kúru mesačnú.

betulinka1
autor
1. dec 2022

@stellarstar tiez jej to hovorim ale s niektorými tvrdohlavými ludmi sa neda

kacena4
1. dec 2022

kedze nepiska ked ju dr pocuva nebude to astma. mozu byt plucne chlamidie vtedy zaberu atb ale kasle sa roky s tym nic neurobi. pluca riesi pluciar, alergie alergolog a kedze ju to trapi rok tie 3 mesiace cakania na alergo nic nie je

betulinka1
autor
1. dec 2022

@dominika7990 pľúcne chlamidie to jej presne tiez hovorila ina kamoska, ze nech si da vysetrit. Myslis, ze bola?! Jasne, ze nie. Ja uz jej neviem viac pomoct. Ja som fajčiar ale nikdy som tak strasne nekašlala ako ona, preto ma to desi.

mariaveronikag
1. dec 2022

@betulinka1 skúste sa informovať u tohto pána doktora, dá sa telefonicky, ale už až zajtra. Mne veľmi pomohli jeho rady a liečba, ale nemám rovnaký problém, tak sa neodvážim radiť : https://www.lekari.sk/kosice/hyperbaricka-medic...

dominika7990
1. dec 2022

@kacena4 si to trosku mýliš 🙄 pískanie je pri zápale priedušiek napríklad. Pri astme pískanie nepočuješ. Viem o čom hovorím syn je bronchitialny astmatik od 1,5r.

stellarstar
1. dec 2022

@kacena4 pri astme nie je pískanie, mám tiež astmu a nepiskam

kacena4
1. dec 2022

@dominika7990 ja mam astmu takmer 40r. viem o com hovorim pri pocuvani stetoskopom je pocut piskanie pri zle kompenzovanej astme

kacena4
1. dec 2022

@stellarstar je ale nepocujes ho, pocuje ho dr cez stetoskop popr. to moze nazvat " chrapcanie, piskoty..." pri zhorseni stavu

stellarstar
1. dec 2022

@kacena4 nie som sprostá a viem že by som ho sama nepočula a viem že to len dr počuje 🙄🤦‍♀️ ešte raz mne to v pľúcach nepíska, môj ma chochp a jemu to tiež nepíska

kacena4
1. dec 2022

@stellarstar nejdem sa hadat pisem len svoje skusenosti

stellarstar
1. dec 2022

@kacena4 aj ja píšem len naše skúsenosti

lucia147852
1. dec 2022

No prvorade testy na chlamýdie, mykoplazmy a čierny kasel. A nech nespekuluje doma,lebo si ublíži