Neboli to vši

evazlata
13. máj 2024

Zdravím Vás , asi pred 5 dňami som prosila o radu. že mám v hlave drobné chrobáčiky.
Písali ste že sú to vši neboli to vši po prezretí hlavy, vyčesávaní aj umytí hlavy šamponom
na vši a neboli ani hnidy. Bolo mi to divné najviac chrobáčikov bolo vždy na večer šteklilo to
v hlave a zistila som, že mi to lezie aj po tričku. Chodím každý večer brať vajíčka do kurína
pre sliepky. Tak som zistila že tie drobné chrobáčiky mám od sliepok z kurína tak teraz
dezifikujem kurín a dúfam,že sa to už neobjaví.Neviem či sa už niekto stretol s takým niečím.

mikitilik29
13. máj 2024

@evazlata cmeliky. Také malé malé chrobáčik. My sme to mali v Kurine pred cca 2 rokmi. Doniesli sme nového kohúta domov a on to mal na sebe. Od vtedy používame sandoziu na dezinfekciu. Ale sliepky to vtedy veľmi poznacilo.

katarinaba
13. máj 2024

Teda ak to bol kliestikovec - fuj, to je zmrd. Ja som si to priniesla bud s mysami alebo podstielkou medzi potkany. Ale skor to bolo kupenou podstielkou, kde nahoblovali stare drevo, kde boli "ubytovane". Tiez to na mna naskakalo, dostipalo ma to ako fras. Prvy den som ani netusila, co kde ako - vobec som ich nevedela na sebe najst. Kupila som specialny postrek na to - taky co sa aplikuje priamo aj na zvierata - potom bol konecne pokoj. Vystriekala som vsetko, zial kym to prislo, musela som potkany zial zlikvidovat, podstielku som vyhodila, prepravky tiez vystriekala. No trvalo mi asi tyzden, kym som sa toho zbavila. Je to svina miniaturna. Odporucam kupit specialne postrek na to.
https://www.liahneme.sk/blog/kliestikovci--hube...

evazlata
autor
13. máj 2024

dakjem za odpovede

cacianka
13. máj 2024

Čmelik, kliestikovec, u nás aj švola, a i .
sú 2 základné druhy hnusneho drobného hmyzu, ktorý trápi hydinu.
Schováva sa v strbinach chlievov, živí sa ich krvou , prisaje sa pod krídla ( pazuchy) na krku...
Sú prípravky na hubenie, tak sme aj tento rok kompletné čistili chliev, 3x striekali, vápnili steny.
Aj preto sa dáva sliepkam popol z dreva do väčších nádob, aby sa " popolili" a hubili tak cudzopasnikov na tele

evazlata
autor
15. máj 2024

dakujem za odpoved