Návšteva lekára bez Covid testu

6. nov 2020

Ahoj, to uz sa nebude odteraz dat ist na kontrolu k lekarovi bez negativneho covid testu ci ako? uz to bude len takto?? mam pocit ze vsade sa hovori a pise inak :((

natalis1998
6. nov 2020

Ja som bola v stredu u zubára a vypýtal si odo mna výsledok testu. Takze zrejme treba na kontrolu aj negatívny výsledok.

emiliamilka
6. nov 2020

Aj oni sa chcú chrániť tak určite budú chcieť výsledky testu..

deti95060810
6. nov 2020

na jednej strane aj chápem lekárov a zubárov.... že sa boja, pretože veľa ľudí na karanténu jednoducho zvysoka se...kašle
Na druhej strane vraj na žiadny papier z testov nemajú nárok....

autor
6. nov 2020

A to bude uz navzdy len takto ze bez testu k doktorovi nemozem? mam tazky imunodeficit a nevystojim v rade museli by ma prist otestovat domov ak tak

janarochester
6. nov 2020

Na prevenciu a neodkladnú starostlivosť nepotrebuješ..ani ako doprovod dieťaťa k lekárovi..to všetko je vo výnimkách pre netestovane osoby..len neviem akú výpovednú hodnotu majú pre doktorov certifikáty staršie ako deň dva..

rooberta
6. nov 2020

Ja som bola vcera u doktora a nikto si nic nepytal ani sa nezaujimali ci som bola testovana. Uvedomila som si to az ked som prisla domov.

janinah
6. nov 2020

Manžel je orl dr,okašle ho tam každý....výsledok testu nepýta,je v dôch.veku,každý deň sa bojím kedy príde pozitívny.....dúfam,že jeho pacienti sami pochopia o čom toto je.....a že ho nebudú ohrozovať neotestovaní

janinah
6. nov 2020

aká presne kontrola?nedá sa odložiť?

bebemonika
6. nov 2020

Ja som bola u kardiológa a na sone, nepýtali odo mňa. Obvodná sa iba spýtala. Podľa mňa záleží od doktora 🙂. Ale nevidím na tom nič zlé, keď pýtajú. Sú tu síce pre nás, ale musia sa chrániť, pretože, keď sa nakazia aj lekári, tak sme skončili. A väčšina lekárov je bohužiaľ buď v dôchodkovom veku alebo tesne pred dôchodkom.

zalka
6. nov 2020

@janinah hm... tak ja som sa testovať nebola lebo som sa nechcela ohroziť kvantom ludí v rade na testy, sedím doma na riti a nechápem tvojej odpovedi... pretože ja ako neotestovaná by som tvojho mng. ohrozila menej ako mnohí "negatívne testovaní" lebo ako povedala vrchnosť, to že niekto je negatívny neznamená, že naozaj je negatívny.
K tomu asi toľko. A posedím si doma další týždeň, síce zvyknem mať 3t dovolenky v lete, a teraz dáko vyšlo.

niky1234
6. nov 2020

Mna sa dnes gynekologicka tiez prvykrat spytala ci som sa bola testovat ale nepytala ten certfikat😊

autor
6. nov 2020

@janinah ocne, kozne, alergolog,interne, neurolog, gynda a so sdrdcom...len by som chcela vediet ci uz to bude odteraz stale iba ttakto

autor
6. nov 2020

@zalka tiez sedim len doma na nutne nakupy chodi manzel inak sme len doma sme dochodcovia

janinah
6. nov 2020

@zalka seď,ja ti nebránim....ale nesúhlasím,poznám nie jedného pozit,ktorý len doma sedel a predsa....moja odpoved je o tom,že mm riskuje kvôli pacientom a oni by mohli mať toľko ústretovosti sa ísť dať otestovať.,lebo takú možnosť majú....takže mne dvíhajú tlak príspevky typu čo si to ten dr. dovoľuje,že ma neošetrí bez testu....autorka nevystojí v rade,ok,beriem,ale skúsila niečo iné,aby bola otestovaná? ide na 6 a viac vyšetrení,dajBože,aby bola ozaj negatívna....

loginexistuje
6. nov 2020

no samozrejme by si mala mat negativny test ak chces chodit na kontroly jeden takyto clovek moze odstavit x odbornych ambulancii ktore mozu ludia s problemami potrebovat
a nemusela si stat v rade ak mas ztp mohla si ist dopredu ma testovani

bebemonika
6. nov 2020

@janinah aj ja patrím k ľudom, ktorí sedeli doma a predsa som bola pozitívna, takže máte úplnú pravdu 🙂

bimbambim
6. nov 2020

To aby sme.boli testovaný každý deň inak sa nedostaneme.k.kekarovi.Nezvyknem byť chorá ale november alebo december je môj čas na chorobu tak to má neosetria lebo som nebola otestovanie? Tak nech si každý lekár testuje vo svojej ordinácie keď sa chcú chrániť pretože zdravotnú si platím a keď bude treba chcem by normálne ošetrená

janinah
6. nov 2020

@loginexistuje presne tak,ale toto im nedochádza,neverím,že ak by manžel autorkin šiel dopredu k tomu vojačikovi a vysvetlil situáciu,že by pani nezobrali prednostne dopredu na test....

autor
6. nov 2020

@janinah tak a co mam robit, nemozem za to ze nevladzem dlho stat

janinah
6. nov 2020

chápem,preto to treba vybaviť s usporiadatelom testovania ako píšem vyššie...a niektorí tam mali aj stoličky v rade....váš manžel chodí na nákupy,pozitívni môžete byť obaja,čo vám ozaj neželám,ale....

bimbambim
6. nov 2020

@janinah ale to riskujú vždy preto idem k dr aby mi zistil čo mi je a robí vyteri a bere krv.Vsak pozitívna môžem byť nielen na covid ale aj iné choroby takže kľudne ho môžem nakaziť HIV alebo čiernym kašľom alebo rotavirusom

janinah
6. nov 2020

@bimbambim tak HIV hádam nie,to by som sa rozviedla okamžite🙂
mm riskuje celý život,ale je rozdiel,či je to len chrípkový vírus alebo covid.....

autor
6. nov 2020

@janinah stale som sa nedozvedela ci to bude odteraz uz len takto ze bez testu k lekarovi nemozem na to som sa pytala

iriska13
6. nov 2020

...ale ved ten test nemôže platiť donekonečna....

robin30
6. nov 2020

Kym jeho blahorodie matovic nerozkazal dobrovolne povinne testovanie lejarov ani nenapadlo pytat si testy a teraz im zrazu svitlo v hlave alebo co sa im udialo?

bebemonika
6. nov 2020

...Podľa mňa je teraz zbytočné premýšľať, či to bude tak a tak. Zatiaľ platí, že to 14.11. Čo bude ďalej sa uvidí...

autor
6. nov 2020

@iriska13 no ved to, na tych testoch neverim ze sa niekto nenakazi minule bol manzel pozriet kolko ludi, hadam aj par stovak tam stalo

evalin88
6. nov 2020

Ja som bola v stredu u zubarky. Max sa opytala, ste zdraví? ( bola som aj so synom) viac nic

bimbambim
6. nov 2020

@janinah ale aj ten chripkovy nie je sranda svokor zomrel na chrípku takže tiež ju nebrať na ľahkú váhu

hettinka
6. nov 2020

Bez testu musia vyšetrovať iba akútne prípady a preventivky. Kontroly a objednané vysetrenia nemusia vziať.