Navrátenie depresie po vysadení antidepresív

zobaka
15. máj 2020

Ahojte, chcela som sa poradit s niekym kto si presiel, prechadza depresiou, vysadil lieky a vratilo sa mu to, ci to zvladol napr. s 5HTP alternativne, persen a pod. alebo sa musel vratit k ad. Ide o to, ze som brala 5 rokov ad...syndrom vyhorenia, panicke ataky, uzkosti plus depresia. Po 5 rokoch som vysadila, som cca 3 mesiace "cista" zial posledne 2-3 tyzdne sa nespoznavam, som v hmle, je mi zatazko vsetko, na nic sa netesim, nic mi nedava zmysel, ltt s a odpracem do prace kde je plno stresu, ulohy navyse (robim s ludmi) a ja mam pocit, ze to uz nezvladnem, ze chcem niekde ujst kde ma uz nikto nenajde, v noci zle spim a vecer placem. Tieto stavy neviem ci prejdu, alebo s abudem musiet vratit k ad...po vysadeni mi nechuti jest, zial mam aj malo vitaminov a mineralov (odber krvi). Dakujem za skusenosti

3009
15. máj 2020

@zobaka Skús si nasadiť viac magnézia. Mnohým sa po vysadení ad stav vráti a musia sa vrátiť k AD.

zobaka
autor
15. máj 2020

@3009 skusim, objednala som si aj 5 HTP na zvysenie serotoninu a zrejme sa pojdem poradit k dr.

eliska13
15. máj 2020

@zobaka nečakaj dlho je to zase na AD.Nebolo to dobre vysadiť v zime, ale možno by to tak dopadlo aj v lete.Vyskusaj nechcem Ťa demotivovat, ale žiadne magnézium a podobne, keď už plačeš, zle spis nepomôžu....jar, veľa stresu v práci, korona všetko spolu zle vplýva veľa ľudí ich už musí brať aspoň v udrziavacej dávke roky, celý zivot

zobaka
autor
15. máj 2020

@eliska13 pojdem sa poradit buduci tyzden s dr. nevylucujem, ze sa k nim budem musiet vratit, len zase ako zvladnem ten nabeh, viem, ze velmi tazke to bolo :(najma v praci pri stresoch, neustale vypatie

katty2012
15. máj 2020

@zobaka tak ako pises...mineraly, vitaminy, celkovo strava a pohyb dokazu zazraky. ale hlavne to, ze lieky na depresiu nestacia. tie len potlacia emocie a v podstate cele prezivanie. pridaj psychoterapiu, ta je pri liecbe depresii velmi velmi dolezita

slavkasobanska
15. máj 2020

@katty2012 súhlasím , mne to pomáha ide to pomaličky ale nejaký posun v pred už je

meluela
15. máj 2020

@zobaka zmena prace neprichadza do uvahy? ... samotne lieky nestacia, ak si v tych istych podmienkach ako predtym a nemala si ani terapie tak sa to nemalo ani ako dat do poriadku. zajdi urcite k dr. a ak sa treba vratit na lieky tak pridat aj terapie. drzim palce

zobaka
autor
15. máj 2020

@meluela na terapie som nechodila, s ad to nejak slo, ale bez je to des, zmena prace nehrozi

deti95060810
15. máj 2020

veľmi veľa ľudí sa musí znova vrátiť k AD cca 30 perc Vlastne sa z toho nedostanú nikdy, lieky musia brať celý život

eliska13
15. máj 2020

@zobaka škoda na terapiach by ste prišli na to, čo Ťa tak stresuje.Ci to je tvoja povaha črta či máš nejaký stres, ktorý Ti dlhodobo robí zle a z toho si úzkostná deprimovana.Mal to niekto vo Vašej rodine?

zobaka
autor
15. máj 2020

@eliska13 dlhodobe pretazovanie nezvladam, ked idem rok bez oddychu napriklad.. skore vstavanie, stres atd. V rodine ano... jeden je na id cely zivot s tazkymi depresiami a mali sme aj samovrazdu a aj pokus o samovrazdu, ale priamo mama a otec nie

zobaka
autor
15. máj 2020

@deti95060810 toho sa bojim, chcela som zit bez

nikattm
15. máj 2020

@zobaka ahoj, to ze je Ti zle a nezvládaš stres a podobne veci je v Tebe a v Tvojom nastavení. Ak budeš brat len lieky nikdy Ti nič nepomôže len utlmi tvoj stav. Skus sa zamyslieť nas tým co Ta privádza do týchto stavov a aká situácia Ti to spúšťa. Musíš zmeniť v sebe myslenie inak budeš na liekoch stále..

mirabela13
31. máj 2020

@zobaka ahoj ja beriem antidepresiva už 15rokov. Viac krát som ich skúsila vysadiť no vždy som sa k nim musela vrátiť.Vratili sa mi uskostne stavy a strach.Beriem tie najslabšie antidepresiva. Mám panickú poruchu. Keď ma chytia depky väčšinou je to cez leto keď sú horúčavy to nezvladam nejem iba čaje pijem a chudnem. To neni zase dobre na psychiku. Doktorka mi nasadí iné lieky a postupne sa mi polepši.A je mi fajn. No teraz mám veľmi zlé obdobie v januári sme prišli o bábo v 19tyž. Malo to byť naše tretie bábo. No bohužiaľ to dopadlo zle. V tehu som lieky nebrala bolo mi suprovo. No teraz je mi na prd.😥 viem že to chce čas. Prajem ty veľa síl 😉