Natrhávanie hrádze pri sexe

ververka
15. feb 2013

Ahojte,

nie som tehotna ani nemam deti ale v poslednej dobe (pol roka) sa mi takmer pravidelne stava, ze pri sexe s partnerom sa mi natrhne hradza, ktora sa potom take 2-3 dni hoji. Niekedy sa mi to dokonca stane pri zavadzani tamponu pri menstruacii.
Mate prosim niekto podobne skusenosti?

xlucia
15. feb 2013

@ververka no hradza sa ti urcite nenatrhne, si pozri nakres v biologii. a hradza sa teda nehoji tri dni ale radovo dlhsie.
asi mas vnutri mykozu, daj si spravit strery, a mas to tam take citlive

janabanana
15. feb 2013

takéto prasklinky ozaj možu byt sposobene mykozou

zivika
15. feb 2013

@ververka pripajam sa k babam, s najvyssou pravdepodobnostou ide o mykozu...mala som ten isty problem ako ty a po vylieceni mykozy sa prestali robit aj trhlinky...a pokial sexujete bez kondomu, nech sa urcite prelieci aj partner...

soofias
18. feb 2013

Ahojte, chcem sa poradiť. Tiež mám problém s mykozou už dlhšiu dobu. Gynekolog mi predpísal tabletky, neskôr masť a odporučil výplachy Rosalginom. Pomohlo ale iba dočasne. Po pohlavnom styku sa mykoza opať vrátila. Preto sa chcem opýtať ako by sa mal liečiť partner? Gynekolog mi v tomto neporadil, kedže mi tvrdí že to nie je prenosné takže partner nie je nakazený. Ďakujem za rady....🙂

amdeis
18. feb 2013

@soofias Mykoza je prenosna, lebo je to plesen. Mal by si natierat penis protimykotickym kremom subezne s tvojou liecbou. Pocas choroby nesexovat a to ani dotykanie genitalii. Orientovat sa skratka od pasa nahor. Ak pouzivate kondomy treba zistit ci nemas alergiu na latex. Ten moze sposobovat mykozy. A este ako sa po velkej potrebe utieras, ci si nezanasas fekalne bakterie do oblasti vaginy a detto u partnera. Pripadne ci nepraktizujete nechraneny analny sex a potom sup do vaginy 😒