Natáčali vašu operáciu na kamerový systém?

23. dec 2023

Ahojte,
len zo zvedavosti, natacali vasu operaciu na kamerovy zaznam? Dakujem

mikadooo
23. dec 2023

Netuším, spala som... 😳. Mali to natáčať?

daniela2202
23. dec 2023

@mikadooo áno mali .... aby si bola na youtube 😂😂😂😂

autor
23. dec 2023

@mikadooo no moju natacali, dala som suhlas, tak chcem vediet, ci to bolo nieco specialne, alebo sa to bezne nataca.

autor
23. dec 2023

@daniela2202 najskor mi to bolo vtipne, ale tak je to tam naozaj.

martinkatinka
23. dec 2023

Nie, nenatacali. Dokonca som nechcela ani medikov pri operacii, pytali sa dopredu.
Podla ak nieco natacaju, tak hlavne na tie pedagogicke ucely.

mikadooo
23. dec 2023

Aha, no tak odomňa nikto súhlas nepýtal, tak ak aj áno, tak jedine že dr./sestra/sanitár do nejakej svojej súkromnej zbierky 🤔. Možno keď si mala nejakú špeciálnu mimoriadnu operáciu, ktorá trebárs sa potom pustí medikom, tak je možné, že si to chceli natočiť pre nejaké vedecké účely? Ja som bola iba na "obyčajnej" laparoskopii 😂. Ale idem radšej pozrieť ten YouTube, možno mám slávne brucho 🤭.

autor
23. dec 2023

@martinkatinka aj medikov sa pytali, tych som neodsuhlasila, aj ked uz si myslim, ze som mala.

martinkatinka
23. dec 2023

A preco by si mala? Co si mala za operaciu?

autor
23. dec 2023

@mikadooo ja by som si ho tam nespoznala, natieraju to pred operaciou.

daniela2202
23. dec 2023

No ale k tomu musíš dať zrejme súhlas, že to bude slúžiť na lekárske účely

autor
23. dec 2023

@martinkatinka aby sa naucili, ked budu potrebovat dalsi ludia a bola trochu specificka, preto aj pisem anonymne, aby ma nespoznali, casto sa to nevyskytuje.

autor
23. dec 2023

@daniela2202 dala som.

daniela2202
23. dec 2023

Tak je to v poriadku

autor
23. dec 2023

@daniela2202 ano je to v poriadku, ale ja som sa nepytala, ci je to v poriadku, ja som chcela vediet, ci je to bezne, alebo ci to bolo narocne.

vanilkovazmrzka
23. dec 2023

A bol to nejaky specificky zakrok? Predpokladam ze keby to bolo nieco bezne, nik by nemal potrebu to zaznamenavat, ale ak je to nejaky unikatny zakrok, dokazem pochopit, ze ta poziadaju a a tvojim suhlasom nieco take pre odborne ucely zaznamenaju.

petamich
23. dec 2023

tak bezny cisarsky rez alebo apendoktomiu asi nenatacaju 🙂 takze ak to bolo cosi specificke a vopred si to odsuhlasila, tak je to v poriadku

zatial som nemala tu cest, okrem PA na praxi pocas porodu, ten nik nechcel natacat (ani moj muz)

17alexis
23. dec 2023

Ked som chodila do skoly, tak doktor nam hovoril, ze kazda operacia sa nataca, aby bol lekar chraneny. Aj nam raz doniesol pozriet operaciu slepaka. Netusim, ako je to teraz...

petamich
23. dec 2023

@17alexis bez tvojho suhlasu nemozu natacat nic a zatial pri ziadnom mojom zakroku si napr. suhlas s vytvorenim kameroveho zaznamu nepytali - pytali si akurat suhlas, ci mozu byt pri zakroku medici

tahomi
24. dec 2023

Nikto si nic nenataca. Jedine v pripade, ze sa jedna o specificku operaciu kvoli kazuistike/vyuke, ale to samozrejme so suhlasom pacienta.

Teoreticky ani ten suhlas s medikmi nemusia pytat, pokial je clovek v univerzitnej/fakultnej nemocnici, uz podla nazvu je aj vyukova.

vanilkovazmrzka
24. dec 2023

@17alexis vies, kolko gb zaznamov by to bolo, keby sa vsetko natacalo? To by kazda nemocnica musela mat aj svoj archiv, kde by to vsetko uchovavali. Plus este aj neviem aka kamerova technika v kazdej sale, to si urcite ani bezna nemocnica nemoze dovolit….

ysseba
24. dec 2023

Je pekné, že si dala súhlas na natáčanie. Presne takto sa vychovávajú dobrí doktori - keď to vidia v praxi, nie len v učebnici 🙂

17alexis
24. dec 2023

@vanilkovazmrzka neviem, ani ma to nezaujima, popravde. Toto nam bolo povedane a viac sa nestaram. Este na VHSke nam to vtedy dr doniesol.

taktotedanie
24. dec 2023

Nataca sa to na medicinske ucely, podla toho aka diagnoza, pusta sa to medikom na prednaskach ci novo nastupenym lekarom , popripade sa nieco moze objavit na lekarskych sympoziach a seminaroch

autor
25. dec 2023

Tak ze vyzera to tak, ze moja operacia bola narocnejsia a to som chcela vediet. Dakujem