Nástup do práce po Covide

16. feb 2021

Zdravim, chcela by som sa dievcata poradit. Som po korone, 14 dni od prvych priznakov to bude zajtra (bolesti tela, hlavy, zavraty, strata cuchu, chuti...). Lekar ma pusti do prace, ked mi tri dni bude vkuse dobre. No a tu je problem, ze ja neviem posudit, co je uz ok. Tak tri dni fungujem uz v podstate normalne, nemam teplotu, kasel, trooochu dutiny, ale to bude pridruzena nadcha, ale nic hrozne. Jedine co, pride na mna taka unava, slabost, ale bez teploty a fungujem dalej, len otapena. Cuch mam trochu (vonavku uz citim a sem tam nieco..). Lenze toto su “priznaky”, alebo skor nasledky, co mozu trvat este tyzdne alebo aj mesiace.... Chcem sa vlastne opytat, v akom stave ste nastupovali do prace, lebo citam, ze unava trva fakt este dlho, aj taka slabost, alebo strata cuchu, ale uz nie je clovek infekcny/chory. Tak ja neviem. Dakujem 🙂

ladylenka21
17. feb 2021

Tak ako si to napísala tu, opiš aj lekarovi. MM uz taka 3ti týždeň, po 16 dnoch bol na tom podobne ako Ty a lekar sa vyjadril, že ked ma taketo priznaky, moze byt infekcny. A naozaj sa este necitil vhupnuť do plného prac. nasadenia. Predsa este telo bojuje. A aj muzova kolegyňa, podobne, jej lekár predĺžil PN, po 14 dnoch bola "iba" akoby nachladena. Prajem skoré zotavenie ❤️

nikiki29
17. feb 2021

Môj muž nastúpil do karantény 4.2. kedy ešte platila 10 dňová karanténa, lekára vôbec nezaujímalo, že sem tam pokašlieva a PN ukončil... normálne chodí do práce. Ja teda vôbec nie som s tým stotožnená, ale čo dodať, náš lekár poloboh 🙄 okrem toho ja som infekčná a on musí do roboty. Zrazu sa na oblečení covid neprenáša ako v prvej vlne.
No to bol trochu výlev. Len som chcela povedať, že buď rada, že lekár chce aby si bola naozaj poctivo vyliečená. Ak sa necítiš, že si 100% fit ešte si predĺž PN a uvidíš ako sa zotavíš. Všetko lekárovi popíš presne tak ako tu v príspevku a určite ti odporučí čo ďalej.