Následky po vytrhnutí zuba

veronique_1
14. júl 2013

Ake ste mali nasledky po vytrhnuti zuba? Bolesti, opuchy,...? Kedy sa to uplne stratilo?

marylis
14. júl 2013

@veronique_1 hehe, akurat teraz v stredu mi trhali stolicku. Asi 2 dni ma bolela cela sanka, no uz je to ok 🙂 Ziadne komplikacie som nemala. 🙂

jajka71
14. júl 2013

je to vysostne individualne, podla toho ktory zub v zasade, predne zvyknu menej boliet ako zadne (osmicka najviac) a druha vec, kazdy ma iny prah citlivosti, mne trhali vela zubov, naposledy sestku a nebola som schopna ist do prace po vytrhnuti zuba som ostala doma, ale vecer to uz bolo celkom ok

dadica
14. júl 2013

@veronique_1 Mne v uplynulých 2 rokoch vytrhli osmičky- po hrozných bolestiach a vytrhnutím zuba/zubov sa skončilo moje utrpenie. Nemala som ani opuch, ani bolesti.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simisi
14. júl 2013

pri poslednej osmicke ma to bolelo asi dva tyzdne,musela som chodit na cistenie,dren este par dni

matozazzo
14. júl 2013

tahali mi 8-cku v pondelok (operativne kvoli korenom), chladila som si to, ked skoncila injekcia, paralen... po 6 hod dalsi, aby som spala. Ked velmi bolelo, zase chladila a od druheho dna vyplachovala Corsodylom - aj 6x denne, pri bolesti paralen a chladny obklad (cokolvek z chladnicky), Corsodyl na miesto, nechala som tam asi minutu a vyplula - trosku to strplo a prestalo boliet.. To bolo asi 3-4 dni, ale vonku boli strasne horucavy, to preto. Dva dni som pila len cez slamku, dalsie dni len na jednej strane, do tyzdna to bolo OK.

livka299
14. júl 2013

@matozazzo Ahoj chcem sa ťa opýtať, trhal ti operačne preto, že si mala dlhé korene a museli ti šiť potom to miesto? Lebo ja mam ten istý problém, a zas ma čaká ťahanie zuba tak preto sa pýtam či mi to môžu urobiť operačne. A bola si pod narkózou, alebo len ťa opichali dookola ďasna?

matozazzo
14. júl 2013

@livka299 Mala som prekrizene korene, ale doktor bol sikovny, moja Dr.ked videla snimok, rovno ma poslala na chirurgiu, doktor ma len napichal injekciami, a vzal asi po pol hodine, aby som uz nic necitila... Trosku sa natrapil a rezal zub napoly, ale podarilo sa mu to vytrhnut a nemusel nejako rezat a zasivat... Rana sa mi pekne zahojila...

livka299
14. júl 2013

@matozazzo Aha dík za odpoveď 😉

ladybug6
14. júl 2013

ahoj, mne 19teho chirurgicky trhali osmicku a aj mi to zasivali. mala som tam 5-6 stehov.zub mi nevyrastol ako mal, ale lezal v dasne a tlacil pod dalsi zub. moja buduca svokricka bola so mnou, a ked jej zubar po vytrhnuti ukazal aku dieru tam mam, vraj mi videla celustnu kost 😀 takze asi tak. bola som na 5 dni vyradena z prevadzky. tiez kvoli horucavam som to mala brutalne opuchnute. ako obklad sa mi osvedcili namocene vreckovky do mraznicky- nevyhoda rychlo sa roztopili a uz nechladili. bola som na ibalgine, opuch som mala tazky, ked som stala alebo lezala nenormalne ma tahal dole. ale teraz ked mam po ani neviem ze nieco bolo ;) len hlavne vyplachovat ustnou vodou po kazdom jedle nech sa do tej miznucej/ hojacej diery nic nedostane 🙂

dejnas
14. júl 2013

pred rokom mi vytrhli sedmičku.... po niekoľkých dňoch neskutočných bolestí, kedy si dr. nebol napriek rtg istý, že ide o príčinný zub, nastala neskutočná úľava... zub mi samozrejme vytrhol pod anestézou, krvácanie minimálne, opuch mierny, bolesti takmer žiadne

sorciera24
16. jan 2014

prosim vas, viete mi niekto povedat, po akom case po vytrhnuti zuba mozem cvicit? (zumbu?) dakujem

sona866
9. mar 2014

Ahojte, mne trhali osmicku a bala som sa tak, ze som sa pred tym pytala kade tade a citala cele hodiny 😒, bojim sa odberu krvi, bezneho vrtania a takyto zasah... vsade same reci o velkych ranach, opuchoch, bolestiach
ale docitala som sa o wobenzyme, nasadila som si ho hned a mozem sa pochvalit naozaj bezproblemovym priebehom 😎, i ked v kresle som skoro omdlela 😀

juso
6. apr 2015

Ahojte trhali mi stoličku vo štvrtok dnes je pondelok bolesti sú stále horšie už som vyskúšala všetko ,začala ma boleť kosť v ústach mám bielý povlak a aj afty poradte co mám este urobit

natalym
6. apr 2015

@juso Na pohotovosť. Od štvrtka by už nemal byť problém.

chiccco
6. apr 2015

@juso Presne s tymto sa trapim aj já,v utorok mi vytrhli zub,na druhy den strašná afta sa mi spravila ale doslova obrovská ,bez liekov na bolest sa ani nenajem,aj ta rana ma stále bolí.neviem co by som si na tu aftu už dala

natalym
6. apr 2015

@chiccco Herbadent.

piacere
6. apr 2015

@juso zajtra sme zubár, pravdepodobne tam bude zápal a budeš potrebovať antibiotiká, popr. vyčistiť ranu - nech ti dajú drenáž, hneď sa ti uľaví.

tenty
6. apr 2015

@juso vygugli na nete "suche lozko" ak sa priznaky zhoduju, nepomoze nic len opät zubar

kiki68
6. apr 2015

mne teda museli cistit to lozko, nakoneic sa ukazalo,ze vylomili z kosti a teda vznikla dierka medzi tym a nosohltanom. Proste cele zle,takze u mna ATB a 3 roky hojenia kosti, nez dorastla kostna hmota. Mna to aj bolievalo, proste furt. Ale kamoske trhali a ta nic, islo to hned, lahko, ziadny problem, hned zahojene. Ze to zavisi od vela veci, aj od korenov ake su pevne atd.

juso
6. apr 2015

Ďakujem zajtra musim ist k zubarke ale vobec neviem ako to zvládnem v robote

adel191
6. máj 2015

dobry vecer mamini chcem radu mne vcera trhali stolicku 44a dnes rano vstanem s opuchnutim hrdlom a strssne boli aj pri prehltani neviete mi poradit co to je dakujem,.

miskaska
6. máj 2015

@adel191 myslím, že je to normálne. Tiež ma po extrakcii osmičky bolelo hrdlo a samotná rána tyzden. Bez liekov som nevedela existovať.

adel191
9. máj 2015

aha Ket mam uz opuchnute hrdlo neda sa mi ani prehltat a tri dni som v horuckach strasa bolest mam ist na pohotovost.

miskaska
9. máj 2015

Už si tam mala byt, môžeš mať zápal a asi potrebujes ATB, necakaj.

adel191
9. máj 2015

dnes som bola v lucenci na krcnej pohotovosti a dalu mi infuziu proti bolesti a puchnutiu ale sa mi ulavilo napokon som sa postavila v ordinacii a usta sa mi hned naplnili hnusnim hustim hnisom zajtra rano mam ist zas na 8rano tak uvidim co mislite bude este dnes puchnut a budem mat horucku .snat mie pät dni som si vitrpela vsetkeho no toto boli extremne bolesti neprajem nikomu.pa dakujem

filipka3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1mimka18
30. máj 2015

Mne trahali stoličku pred 4 dnami stale mam opuchy,a bolesti.Dnes sa mi tam objavila biela hnisava vec,neviem čo to je ani čo s tym je to take ako plastelina a nejde to vyčistiť je to akoby sa to držalo na ďasne ☹ poradite?

esti77
30. máj 2015

@1mimka18 Ak nemáš bolesť, je to v poriadku. Bez bolesti je biely povlak normálne hojaci proces pri extrakcii, poprípade si môžeš vyplachovať ústnu dutinu repíkom. Ale až na 3-4 deň po extrakcii. Opuch je dlhodobejší proces liečby, ak sú bolesti ale každým dňom miernejšie, je to ok. Na opuch ľad.obklad vo vreckovke - na chvíľku, ak máš pocit, že je to horšie, smer zubná pohotovosť. Možno bude treba ranu prečistiť. Veľa šťastia 🙂 .

adel191
31. máj 2015

dobry den mamini tak ako som pisala po vitrhnuti mojej stolicky sa viskitli velke komplikacie az tak ze ma neminula operacia krku nakolko som ho mala navrety plnim hnisu mala som 7stichochou a bola som v nemocnici tizden aj zo silnim zapalom krvi vela som si vitrpela to by som si nemislela ze takto skoncim pod skalperom .No a teras budem velmo uvazovat akeho si zvim zubara do buducnosti nakolko to tento spackal.ale som rada ze som doma a zdrava pa