Následky po covide

13. dec 2023

Ahojte prosim o radu, pred vyse mesiacom som mala covid, doteraz sa mi cuch a chut nevratili uplne, mozno tak na 20 %, navyse chut mam neustale ako keby som mala v ustach sladko-trpku vonavku, no hrozne neprijemny pocit... Nevladzem dlhsie fyzicky nieco robit a zadycham sa ked len vyjdem po schodoch na 1.poschodie. Prosim mate nejake rady? Dakujem pekne

minenkak
13. dec 2023

Som tri mesiace po a fucim ako keby som nikdy nesportovala, aj keď pomaly sa to zlepšuje, chuť,čuch som mala asi len tri týždne také komické

ailiba
13. dec 2023

Ja som mala covid a to v podstate bezpriznakovo, len mi to potom sadlo na pľúca. Ale musim povedat, ze lekarka mi dala dost liekov, ktore fakt pomohli. Dostala som antibiotika (hoci som nemala zvysene crp, vraj sa to osvedcilo) lieky na astmu, na alergiu, dokaslanie (to beriem uz druhu seriu) a citim, ze sa to zlepsuje. Podla mna to chce čas. Pred par dnami som odviezla syna do skolky (10 min peso) a mala som pocit, ze som vysla na Everest. Ale po tyzdni uz je to ovela lepsie.
A pravdaze beriem C vit, D vit a IMUNOSAN.

mikadooo
13. dec 2023

Čas... Šetri sa, neznásilňuj to, počúvaj svoje telo. Malo by to prejsť postupne samo, hlavne opatrne so športom, námahou, atď. Poraď sa prípadne s dr., možno poradí nejaké barličky. Mne však pomohol len čas. Asi pol roka to trvalo, kým som sa cítila opäť ok po všetkých stránkach.