Nárok na preplatenie rehabilitácií cez poisťovňu

gemerka17
6. máj 2020

Ahojte, náhodou niekto skúsenosti, že koľko mám nárok cez poisťovňu na rehabilitačné procedúry ako magnetoterapia, ultrazvuk či laser ?

simsalabim
6. máj 2020

@gemerka17 to sa si neda zovseobecnovat... ja som mala v roznych casovych obdobiach laser, ultrazvuk aj rebox 10x, spolu na obe nohy - nalez rovnaky, ale poistovna preplati len 10x spolu, hoci by som to potrebovala 10x na kazdu nohu...cize som si doplacala. Magnetoterapiu som mala tusim 7x. A mam pocit, ze sa to da raz za polroka, ale nie som si ista.

mogaa
6. máj 2020

@gemerka17 záleží od tvojho stavu - počet procedúr a samotné procedúry stanovuje rehabilitačný lekár podľa stavu....väčšinou sa dávajú procedúry na 10dní, ale je to individuálne a záleží aj od diagnózy....po 10dňoch rehabilitačný lekár ak máš kontrolu môže a nemusí predľžiť rehabilitácie....

janinah
6. máj 2020

všetky procedury,ktoré ti predpíše rehab. lekár môžeš zas nanovo /akoby si nič nemala/ absolvovať po troch mesiacoch od skončenie prvej reh.

gemerka17
autor
6. máj 2020

Ďakujem baby, 14.5 idem do Snopu za rehabilitacnou lekárkou, tak uvidím čo mi povie

domciatko1989
6. máj 2020

Manžel pracuje v SNOP-ke ako fyzioterapeut. Prepláca poisťovňa 10 procedúr keď idete cez rhb lekára. Potom zvyšok sa ide ako samoplatca

gemerka17
autor
6. máj 2020

@janinah ďakujem za informáciu, čiže to znamená, že ak mám stav, ktorý sa rieši dlhodobo mám na to nárok po 3 mesiacoch absolvovať rehabilitačné procedúry znova?

domciatko1989
6. máj 2020

@gemerka17 nárok máte cez poisťovňu po pol roku od prvých 10 procedúr.

oli18
6. máj 2020

@gemerka17 Na čo ty toto vôbec riešiš? Ak máš výmenný lístok do rehabilitačnej ambulancie, nebudeš nič platiť a lekár ti podľa tvojho zdravotného stavu predpíše procedúry a bude ťa informovať o liečbe. Prediskutuješ to s nim, ako s každým iným lekárom. Či chceš byť pápežskejšia, ako pápež? 🙂

simsalabim
6. máj 2020

@oli18 no len problem je ten, ze poistovna nepreplati vsetko. Lekar je limitovany v tom, kolko procedur moze predpisat. Napr ja mam rovnaky nalez na oboch chodidlach, potrebujem vzdy aspon 7-8 procedur, idealne 10, na obe nohy, no poistovna hradi max 10. Akoby nevedeli, ze na parovych koncatinach byva casto rovnaky nalez... Na chrbat tych 10 staci, ale pri nohach musim riesit, ktoru si dam osetrit, ktoru nie alebo ci si budem nieco doplacat. Lekarka mi viac ako 10 tusim raz za polroka predpisat nemoze.

gemerka17
autor
6. máj 2020

@oli18 vzhľadom k mojej situácii, že moja doba liečenia bude dlhá a nikto nevie povedať, ako to celé dopadne a robiť nejaké závery v mojom prípade tak isto nikto nevie, tak sa informujem. Rehabilitačný lekár už vôbec nebude tušiť. On mi len predpíše procedúry. Bola som už na platených procedúrach alá veľmi silný laser ale to bola tak poriadna palka, zlepšenie o kúsok a ešte ma dlhá doba liečenia čaká, preto sa informujem čo môže ísť cez poisťovňu.

gemerka17
autor
6. máj 2020

@simsalabim ďakujem za užitočné informácie, tiež to potrebujem na chodidlo

oli18
6. máj 2020

@simsalabim
@gemerka17 Ja chodím na reha už 100 rokov. Naposledy v jeseni. V októbri a novembri som mala po 15 procedúr, v decembri 20. Mám preukazy u seba, môžem priložiť foto. Dokonca som mala aj akupunktúru. Nikdy som nič neplatila. Asi máte biznismanov, nie lekárov 🙂

simsalabim
6. máj 2020

@oli18 a bola to ta ista? Lebo aj ja som v zime mala spolu 25 procedur. Ale z toho 10 ultrazvuk, 10 laser a 5 magnet. Ake to boli procedury? Mozno na niektore je iny limit.