Nárok na kúpele po zlomenine

anabela2111
18. mar 2024

Má niekto skúsenosť so schválením kúpeľnej liečby pre dieťa po operovanej zlomenine ruky? Zvažujem, či mám o ňu požiadať, nakoľko mne kupele schválili, chcem riešiť termin a napadlo ma, či by som ho mohla zobrať so sebou, v najbližších dňoch mu vyberú drôt a dajú dole sadru..čiže by sme mali začať rehabilitovať, určite by mu to prospelo...

mamina7070
18. mar 2024

Treba sa spytat lekara, ale teda my sme mali problem aj s rehabilitaciami aby sa dostal syn (nie o dva mesiace) mal zdrotovany laket
a otazka je ci su to aj detske kupele atd. spytaj sa lekara a uvidis ...

bubbiik
18. mar 2024

@anabela2111 napríklad ocovi kúpele po komplikovanej zlomenine členka vôbec neschválili, pritom ich mal lekárom aj odporúčané ale kamarátovi čo s ním bol na izbe ich schválili a ten nebo dokonca ani operovaný, čiže ono je to fakt o poisťovni si myslím, oco je po 3 operáciách, ma v nohe železá a budúci rok ho čaká operácia čo mu ich budú vyberať ale na kúpele podľa poisťovne nemá nárok, aj keď už rehabilituje aj to si musí platiť, lebo keby ide normálne cez poisťovňu tak najskôr v máji by sa dostal na rad čo by už bolo neskoro

marcellka32
18. mar 2024

Kým by mi to schválili, tak už sama behám po zlomenine

anabela2111
autor
18. mar 2024

@mamina7070 spýtam sa dr. určite, len dovtedy skúšam zistit, či sa niekomu podarilo vybaviť,
ja idem 1x do kúpeľov, som po úraze, takže vôbec netuším, ako to chodí, ale kúpele kde chcem ísť sú na pohybové ústrojenstvo s chodia tam aj detičky. A syn sa dal v pohode do poriadku? To si neviem predstaviť čakať na rehabky, veď sa môže veľa zameškať, keď sa nezačne cvičiť hneď 😑 my tu máme detské rehabilitačné centrum, tak dúfam, že sa dostane rýchlo aspoň tam. Raz už mal zlomenú ruku, bez operácie a vtedy šlo všetko rýchlo, do týždňa po zložení sádry rehabilitoval..Teraz ma to znepokojuje, či to pôjde tak hladko, ked tam bola potrebna operácia..preto zvažujem tie kúpele, žeby som ho zobrala, nech sa tiež zregeneruje..

anabela2111
autor
18. mar 2024

@bubbiik no ja mam niečo podobne, ako otec, teda operaciu len 1 a ďalšia ma čaká./vybratie kovov../
Aku má prosim ťa poisťovňu?..Mne pani v poisťovni povedala, že je to akoby schválené/podľa nej/ potvrdenie ešte v ruke nemám, ale keď mi tak povedala, brala som to ako hotovú vec 🙄 ja mám členok tiež "na oko" zahojený, ale bolí stále.. keď sedím dá sa, ale keď pochodím, opuchne a bolí.. vybrala som 2 série rehabilitácii, teraz idem na ďalšie + jednu procedúru si už tiež doplácam..tak uvidíme.

kacena4
18. mar 2024

myslim ze by vam to mohli schvalit urcite vsak dieťa musi byt doliecene po operacii papier vam vie vypisat odbornik niekedy aj pediater

bubbiik
18. mar 2024

@anabela2111 my máme dôveru celá rodina a tak jeho to tiež stále bolí a určité veci ako zobrať bratovu dcérku na ruky alebo podobne si netrúfa a žiaľ uňho rehabilitácie keby čaká normálne tak najskôr tak v máji tak začal chodiť súkromne aby aspoň pomaly začal kým sa dostane na tie čo mu poisťovňa preplatí, ale ako on zatiaľ iba 2 týždeň rehabilituje

anabela2111
autor
18. mar 2024

@bubbiik ja mam tiež dôveru, tak som zvedavá, či vlastne schvália mne..😅 S rehabilitaciami som nemala problém, začala som hneď ako mi zhodili sadru, vybrali 1 šrob a následne vybrali stehy. Brala som seriu magnet, laser, vírivka 10x, po 2 týždňoch opäť magnet + vírivka 7x. Teraz idem ešte na laser, ten preplatia + 1nejaký prístroj ale to platím sama 10€/procedúra.Ja som už pol roka po úraze, ale stále to nie je dobre 😑